Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vikingi
#1
stie cineva jocuri sau filme cu vikingi???ca imi place f mult cultura nordica si as fii extrem de fericit sa vad cateva filme despre acesti bravi razboinici.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#2
Age of mythology + The Titans Expansion sau Age of Empire 2
replyReply
#3
Medieval: Total War - Viking Invasion

Recomand oricum aom, cum a spus mai devreme cryssalis.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#4
Titan Quest.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#5
aom si aoe le-am dat peste cap...aoe2 lam dat peste cap cand aveam 10 ani...si aoe 1 l-am dat peste cap cand aveam 9 ani...si aoe 3 urmeaza sa-l dau peste cap(sunt un mare fan al seriei aoe)...aom+titan l-am dat peste cap prin mai(anul acesta)...si titan quest nu l-am jucat niciodata

Cel mai ciuda imi e ca nu am xbox 360 sa joc Viking:Battle of asgard

Si ma chinui de 3 zile sa downloadez valhalla rising dar nu am gasit niciun site calumea pana acum WinkGrinTongue

Cred ca filmele cu vikingi si jocurile de asemenea sunt cele mai palpitante...pentru ca sunt pline de lupte si de actiune

Iara am mai vazut serialul spartacus blood and sand si god of arena...sunt bestiale amandoua...atata ca au cam exagerat cu sangele si cu scenele de sex.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#6
pacat ca exista atat de putine filme si jocuri care sa interpreteze istoria nordica...fiindca dupa parerea acest lucru ar fii destul de interesant sincer!Smile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#7
stiti ce e culmea???...sunt 91 de vizualizari ale acestui thread...dar niciun nu posteaza nika..Haha...pe threadurile lui iustin nu va durut mouse-ul sau pe posturi gen what colour is your eyes ???Haha)

ma rog...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#8
Păi daca nu ştiu nimic despre Vicingi tăi, ce să-ţi fac?
replyReply
#9
fiecare cu cei place...mie de ex aceasta civilizatie mi se pare una dintre cele mai interesante...de ce???pentru ca sunt foarte putine lucruri stiute despre aceasta...de aia...si pentru ca duceau o viata grea...si au o religie interesanta aproape la fel cu cea a dacilor
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#10
Romanii nu prea sunt interesati de vikingi si asta se implica si forumul nostru.
Eu intotdeauna am urat vikingii si scotienii.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)