Poll: Se poate depasi viteza luminii
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
61.54%
8 61.54%
Nu.
38.46%
5 38.46%
Total 13 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread despre viata si legile fizicii.
#11
Da, teleportarea deja s-a facut, ma teleportez in fiecare zi in pestera lui Saturas.

Foarte frumos sfarsitul lumii de astazi, am cumparat 2 pungi de chips-uri Lays si erau mai putin de un sfert, mai exact 30 de chips-uri in punga.

In concluzie..NU CUMPARATI LAYS!

Oare maine daca imi cumpar Chio mai vine sfarsitul?
Sup
replyReply
#12
Imposibil,eu cred ca este viaţa veşnicăSmile
replyReply
#13
Si eu credeam odata...Si poate voi mai crede...odata.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#14
(09-25-2011, 09:47 PM)Raven Wrote: Haha mama cum suna "thread despre viata reala"

Ok, deci ideea e ca oamenii de stiinta de la CERN sau de unde naiba or fi, au facut o greseala. Viteza luminii nu poate fi depasita. Ani intregi s-au cautat acele particule supraluminice, tahionii, dar nu s-au gasit. Daca, intr-adevar, s-a depasit viteza luminii, atunci am murit de la gaura neagra formata din infinita energie eliberata. O, stai, inca sunt aici si vad ca si Pamantul mai e in viataHaha

In concluzie, viteza luminii NU a fost depasita, poate au gasit altceva ce au interpretat gresit drept particule supraluminice. Asta e posibil, din moment ce omenirea are foarte putine cunostinte in domeniu.

Ai dreptate Raven,cam pompos titlu i-am dat threadului Haha.

Smirk
replyReply
#15
stiti eu am un prof de fizica foarte cool care are urmat. moto:
auzi,uitit,
vezi,iti amintesti,
aplici,intelegi.

faza e ca noi fizica la scoala nu o facem numai cu formule si cu definitii...ci si aplicam aceste definitii prin tot felul de experimente...de ex noi ne luam notele pe lucrurile care le facem acasa gen:o pompa de apa gandita si facuta de mainile noastre,un radio facut cu mainile noastre,un periscop.
De astfel de profi are nevoie romania.
De asemenea ne-a explicat ca noi putem muri in fiecare clipa deoarece oricand se poate intampla o furtuna de protoni (parca)...si asta ar insemna ca daca o astfel de furtuna...primita din partea soarelui ar atinge pamantul...orice celula care are viata va fii stearsa de pe fata pamantului Wink.De asemenea ne-a explicat si despre chestiile cu extraterestrii...ca majoritatea cazurilor de cadere a ozn-urilor au fost de fapt baloane trimise de catre guvernul sua in atmosfera pentru a anticipa mesajele radio transmise de catre nemtii si rusi(pe perioada la al doilea razboi mondial respectiv razboiul rece).
Sau ne-a mai explicat ca centralele nucleare sunt cel mai bun mod de a face curent electric si fazele cu accidentele sau intamplat din cauza cutremurelor sau a neglijentei umane...si ne-a mai spus ca anual mor mai multi oameni de accidente de masina decat din accidente asupra centralelor nucleareWink.

App...super thread-ul despre fizica.Wink
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#16
(09-26-2011, 04:38 PM)Zamolxis1 Wrote: stiti eu am un prof de fizica foarte cool care are urmat. moto:
auzi,uitit,
vezi,iti amintesti,
aplici,intelegi.

Foarte adevarat. Numai ca la a doua as schimba-o putin.

vezi,iti amintesti, uiti
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#17
Fizica e interesanta dar la scoala proferii strica totSad
replyReply
#18
(09-26-2011, 04:42 PM)roby14 Wrote: Fizica e interesanta dar la scoala proferii strica totSad

Eu am profa de fizica plictisitoare si 'naspa' .....Sad Haha.
Smirk
replyReply
#19
La fel si io,cand vorbeste e mereu cu volumu la maxim ,ţipă nonstopHahaHaha
replyReply
#20
54723923687 Decibeli Haha
Fighting back!...
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Threadul despre religie Szekemri 103 37,387 11-05-2015, 11:14 PM
Last Post: Kristi
  Historical Thread Zamolxis1 86 21,301 04-13-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Thread de astrologie Szekemri 8 3,458 04-17-2012, 02:14 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)