Poll: Se poate depasi viteza luminii
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
61.54%
8 61.54%
Nu.
38.46%
5 38.46%
Total 13 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread despre viata si legile fizicii.
#31
vezi ca ai inteles...e logicHaha...
app de neuroni...testul ala initial la logica mi-a facut creierul sa se incinga asa de tare incat la un moment dat a inceput sa-mi curga pe urechi...a fost atata de gandit la el ca neuronii mei nu mai asteptau sa se arda ci se sinucideau Haha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#32
(09-27-2011, 06:00 PM)old nick Wrote:
(09-27-2011, 05:52 PM)Zamolxis1 Wrote: navem de unde stii pana nu se va realiza acest lucru...mie sincer mi-ar placea sa ma intalnesc cu mine in copiilarie Haha

Ma gandesc, daca as calatori in timp si m-as intalni cu mine in urma cu 10 ani, sa zicem. Sa presupunem ca m-as lua la bataie cu...mine (paf! s-a mai dus un neuron) si sa presupunem ca eu cu zece ani mai tanar m-as omora pe mine cu 10 ani mai batran...(paf!inca unu'). Ar insemna ca eu mai batran cu 10 ani n-as exista acum ,ca sa ma-ntorc si sa ma bat cu mine acum 10 ani What (paf! s-au dus toti neuronii). Ma descurc mai bine cu mecanica fluidelor.Smile

Hmmm....

Tu 'cel cu 10 ani mai tanar' l-ai omora pe cel care vine din viitor sa se ia la bataie. Cel care vine din viitor, este 'ireal' si vine sa schimbe viitorul, insa cel cu 10 ani mai tanar nu pateste nimic. Moare doar cel batran. Asta in cazul in care ai putea sa fie 2 de tine.

In cazul in care calatoresti in timp, sub forma unei singure persoane, aceeasi viata, nu mai ai sansa sa te bati cu tine insusi, dar ai putea sa schimbi parti din viata ta...Mi se pare mai convenabil asa. Haha

Copilaria...sincer? Nu-mi doresc sa o revad...Nu o tin minte pentru ca nici nu prea sunt multe de tinut minte...Datul cu sania? Bataile cu fratele meu mai mare? Nu doresc. Imi e bine in prezent.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#33
sincer eu am avut o copilarie frumoasa...cateodata imi amintesc lucrurile care le faceam pe la 4 ani...sau in perioada gradiniteiSmile...era frumos fiindca traiam in lumea mea...si puteam sa schimb orice lucru din viata reala cu ajutorul imaginatieiSmile...(cam cum fac toti copiii de gradinita)
Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#34
(09-27-2011, 06:14 PM)Terente Wrote: Tu 'cel cu 10 ani mai tanar' l-ai omora pe cel care vine din viitor sa se ia la bataie. Cel care vine din viitor, este 'ireal' si vine sa schimbe viitorul, insa cel cu 10 ani mai tanar nu pateste nimic. Moare doar cel batran.
Da, asta e varianta "plauzibila". Dar daca s-ar intampla invers. Eu cu 10 ani mai batran ma omor pe mine cu 10 ani mai tanar(fasss!ca paf! nu mai am).Daca m-am omorat acum 10 ani cum sa ma intorc in trecut sa ma omor iar?WhatSmile

(09-27-2011, 06:06 PM)warhell Wrote: Faci ce faci si ramai fara neuroni Haha.

Ma consolez cu gandul ca macar i-am avut.Haha Sunt destui nefericiti care n-au avut nici in vietile anterioare.Haha
replyReply
#35
da dar asta ar insemna ca daca eu ma omor la varsta de 10 ani si ma intorc inapoi in viitor...eu nu as mai exista in viitor..deci mi-as incepe viata de la zero...de aceea ar fii o greseala sa-mi omor persoana din trecut...nu???
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#36
(09-27-2011, 06:57 PM)old nick Wrote:
(09-27-2011, 06:14 PM)Terente Wrote: Tu 'cel cu 10 ani mai tanar' l-ai omora pe cel care vine din viitor sa se ia la bataie. Cel care vine din viitor, este 'ireal' si vine sa schimbe viitorul, insa cel cu 10 ani mai tanar nu pateste nimic. Moare doar cel batran.
Da, asta e varianta "plauzibila". Dar daca s-ar intampla invers. Eu cu 10 ani mai batran ma omor pe mine cu 10 ani mai tanar(fasss!ca paf! nu mai am).Daca m-am omorat acum 10 ani cum sa ma intorc in trecut sa ma omor iar?WhatSmile

Daca omori varianta tanara, asta a fost tot. Haha

De exemplu intr-un film, era urmatoarea idee. Tuturor copiilor, inainte sa se nasca li se oferea sansa de a-si vedea intreaga viata in fata ochiilor. Apoi venea un inger, care isi facea 'trucul' si copilul uita tot.
Un copil este uitat si astfel el isi vede viata si si-o imagineaza asa cum doreste el. El crede ca nealegand atunci cand are sansa, totul ramane posibil...




----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#37
Prea tare mr. Nobody \m/\m/\m/\m/\m/
replyReply
#38
(09-27-2011, 07:10 PM)g3orge13 Wrote: Prea tare mr. Nobody \m/\m/\m/\m/\m/

Exact...Dupa The Fountain, la filme de genul l-as situa pe locul 2.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#39

Daca omori varianta tanara, asta a fost tot. Haha

De exemplu intr-un film, era urmatoarea idee. Tuturor copiilor, inainte sa se nasca li se oferea sansa de a-si vedea intreaga viata in fata ochiilor. Apoi venea un inger, care isi facea 'trucul' si copilul uita tot.
Un copil este uitat si astfel el isi vede viata si si-o imagineaza asa cum doreste el. El crede ca nealegand atunci cand are sansa, totul ramane posibil...


[/quote]

Filmele sunt cele care vin cu tot felul de chestii interesante dar lipsite de logica. Cred ca cine isi imagineaza ca, depasind viteza luminii se va intoarce in trecut, devenind astfel nemuritor, va muri incercand.Haha
replyReply
#40
cam asa e...dar gandetsete daca s-ar inventa o nava care sa depaseasca viteza luminii...iar pe acea nava sa nu fie un om ci 10...5 barbati ,5 femei...astfel din acea nava formandu-se o colonie...copiii acestor oameni...sigur vor reusi sa ajunga unde parintii lor nu au reusit sa ajunga...adica cu 100 de ani in urma sau in viitor .
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Threadul despre religie Szekemri 103 38,435 11-05-2015, 11:14 PM
Last Post: Kristi
  Historical Thread Zamolxis1 86 21,958 04-13-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Thread de astrologie Szekemri 8 3,541 04-17-2012, 02:14 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)