Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arcania: A Gothic Tale
#1
Dah.....numele a fost schimbat din nou. Oare o actiune comerciala? Eu asta cred. Cum seria Gothic nu a prea avut succes in SUA, developerii vor sa aiba un fresh-start cu al patrulea joc si sa-l faca mai popular in America.
Deasemenea vor exista doua versiuni din punct de vedere grafic al jocului, una luminoasa si colorata (pt americani) si una cu niste culori mai inchise si aspect mai dur (pt europeni)
Arcania: A Gothic Tale, ce credeti de noul nume? de fapt noi stim ca e Gothic 4, si Gothic 4 va ramane.
[Image: bannersigmi2.jpg]
#2
eu sper ca schimbarile sa fie legate doar de nume si atat.
adica pana acuma am avut Gothic, Gothic 2, Gothic 2 Nights of the Raven, Gothic 3 si am auzit de un posibil addon pt Gothci 3 care sa faca legatura cu Gothic 4. Daca nu ati inteles inca ce vreau sa spun v-o spun pe sleau : dupa nume nu ar mai parea sa aibe nici o legatura cu vechea serie. Dar sper k ai dreptate si e totul un joc comercial.
Stand up for something or die for nothing.
#3
Atat ii intereseaza acum, popularitate si sa se imbogateasca. De aia nu vor numi jocul Gothic 4, caci publicul american s-ar gandi: "De ce n-am auzit oare de Gothic 1, 2 si 3??? Nu cred ca o sa ma joc Gothic 4, prostie europeana". Si incepand de la 0, facandu-i reclama, vor atrage public, vor vinde multe jocuri, dar vor ignora primele 3 jocuri ale seriei...
Vom vedea un add-on pentru Gothic 3, numit Forsaken Gods (anul asta dupa luna octombrie). Asta cred ca e facut mai mult pentru a pastra fanii Gothic devotati (fanii europeni)
[Image: bannersigmi2.jpg]
#4
Alex Wrote:Atat ii intereseaza acum, popularitate si sa se imbogateasca. De aia nu vor numi jocul Gothic 4, caci publicul american s-ar gandi: "De ce n-am auzit oare de Gothic 1, 2 si 3??? Nu cred ca o sa ma joc Gothic 4, prostie europeana". Si incepand de la 0, facandu-i reclama, vor atrage public, vor vinde multe jocuri, dar vor ignora primele 3 jocuri ale seriei...
Vom vedea un add-on pentru Gothic 3, numit Forsaken Gods (anul asta dupa luna octombrie). Asta cred ca e facut mai mult pentru a pastra fanii Gothic devotati (fanii europeni)

europa ftw
sincer nu-i suport pe americani cat despre addon abea astept sa-l joc
Stand up for something or die for nothing.
#5
maZe Wrote:eu sper ca schimbarile sa fie legate doar de nume si atat.
adica pana acuma am avut Gothic, Gothic 2, Gothic 2 Nights of the Raven, Gothic 3 si am auzit de un posibil addon pt Gothci 3 care sa faca legatura cu Gothic 4. Daca nu ati inteles inca ce vreau sa spun v-o spun pe sleau : dupa nume nu ar mai parea sa aibe nici o legatura cu vechea serie. Dar sper k ai dreptate si e totul un joc comercial.


shy eu sper ca doar numele so schimbat, nu shy jocul

Site-ul Gamespot a dezvaluit prin intermediul unui preview ca numele versiunii nord-americane a RPG-ului Gothic 4: Arcania, dezvoltat de studiourile Spellbound Entertainment, a fost schimbat
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,687 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,200 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,272 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,822 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,875 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,391 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,635 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,478 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 189,166 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,417 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)