Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minecraft
#21
nu de fapt jocul are vreo 100 de kb sau 50 de kbSmile...si plus ca dupa cum ai spsu sii tu poti sa creezi o gramada de chestii ,imaginatie sa aiWink...e un joc linistitor ,educativHaha(desi nu prea conteaza partea astaHaha ) ocupa putin spatiu ,iar circuitele de redtone chiar iti toaca creieriiHaha...iti tre unpic de logicaWink...si un coleg de-al meu de calasa a zis ca atunci cand isi ia pc nou face srv de minecraft...va anunt pana atunci (daca vreti sa intrati si voi desigurWink )
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#22
(12-15-2011, 04:39 PM)Raven Wrote: Avand in vedere ca Minecraft are RAZA din centrul hartii pana unde se blocheaza jocul de vreo 5 ori cat raza Pamantului intr-un joc de 20 MB, my argument isn't invalid at allHaha

Nu e mare lucru să faci asta într-un joc din doi pixeli.
E random generated. Nu îi mai lua atâta apărarea. Daggerfall e la fel

Quote:Bethesda claims that the scale of the game is equal to twice the size of Great Britain:[2] around 487,000 square kilometers. The game world features over 15,000 towns, cities, villages, and dungeons for the player's character to explore
replyReply
#23
mda,dar in dagerfall nu poti construi,nu poti face circuite,nu gandesti prea logic...si nu e un joc care te calmeaza...si plus ca nu e un joc in care te poti bucura dupa ce un griefer a picat in capcana ta Haha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#24
Compară şi anii, Sherlock. 1900 vs. 2008
replyReply
#25
Man fiecare cu parerile lui...mie imi place jocul asta la nebunie...si curand voi avea un server pentru care am planuri mari...
[spoiler]Primul lucru pe care-l voi face...va fi un catel de 50 de blockuri inaltime si cu lava de jur imprejur ...iar unde este poarta castelului voi face o carare care sa se ridice daca trag un lever...desigur o voi fac cu ajutorul pistoanelorSmile
auzi...dar tu din g1 si 2 nu ai invatat nimica???Ca nu grafica conteaza ci povestea si gameplay-ul???
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#26
Quote:auzi...dar tu din g1 si 2 nu ai invatat nimica???Ca nu grafica conteaza ci povestea si gameplay-ul???
Simt că am vorbit în astea 3 pagini degeaba.
Şti măcar cum este Daggerfall? Îmi place, şi grafica e gen Minecraft, doar că a fost făcut când aveam vreo 3 ani.
replyReply
#27
da ma am inteles...daca vrei sa vb despre daggerfall fa un thread!!!Grin

"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#28
Zamo,ma poti lamuri cu cateva chesti?Sigur ca poti!Haha

1.Daca mor de ce e obligatoriu sa iau jocul de la capat?

2.Cum construiesc ceva!?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#29
Poftim Hegan sper ca asta te ajuta:

[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#30
nu e obligatoriu sa incepi de la inceput.,..pt salva e suficient sa apesi tasta esc si sa astepti 3-4 secunde din cand in cand...daca esti la inceput poti seta dif pe peaceful(fara monstrii)...desigur cand mori pierzi itemele de aceea trebuie sa le tii inchest tot timpul...tutoriale gasesti pe youtubeWink
pt a crafta fol de imaginatie...pt ca fiecare item e facut dupa o anumita logica...intra pe minecrft wiki si ai sa vezi
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)