Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programare
#11
aaa scuze...ma refeream ca nu stiu cand trebe pus int-ul la sfarsit si cand nuGrin...

Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#12
(10-15-2011, 06:46 PM)Zamolxis1 Wrote: aaa scuze...ma refeream ca nu stiu cand trebe pus int-ul la sfarsit si cand nuGrin...

Show Content

Int-u la sfarsit il pui atunci cand vrei sa-ti arate o valoare dupa text:

de ex:
int a=5;
cout<<"a="<<a;
se afiseaza a=5
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#13
Terente asta inseamna c-o sa poti sa ma ajuti si pe mine la niste probleme/subprograme?
replyReply
#14
off:app...am o intrebare...de ce mi-a dat george un negative la repuatatie???pentru ca nu a scris niciun motiv...subevoluati mai sunt unii frateSad...
a ms terente...mai am o intrebare...cin inseamna datele de intrare...sau un calcul facut in pseudocod???
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#15
(10-15-2011, 07:49 PM)Altair Wrote: Terente asta inseamna c-o sa poti sa ma ajuti si pe mine la niste probleme/subprograme?

Nu o sa am timp...poate indicii daca o sa am timp o sa-ti dau, dar mai mult nu cred.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
Good enough. Tongue
replyReply
#17
(10-15-2011, 08:01 PM)Zamolxis1 Wrote: off:app...am o intrebare...de ce mi-a dat george un negative la repuatatie???pentru ca nu a scris niciun motiv...subevoluati mai sunt unii frateSad...
a ms terente...mai am o intrebare...cin inseamna datele de intrare...sau un calcul facut in pseudocod???


Datele de intrare - > date pe care le bagi din tastatura, fisiere, memorie stocata.. etc.
Cu pseudocoade ti-am zis sa nu ma mai intrebi ca n-am habar. Calcul in pseudocod? Executa...

offtopic: Din acelasi motiv am sters ratingul negativ. Fara motiv.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
eu nu vorbeam de date de intrare...vorbeam de ce inseamna cin...mersi ca mi-ai sters negativul...din pacate eu si george nu ne avem unul pe altul la inimaSmile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#19
(10-15-2011, 08:10 PM)Zamolxis1 Wrote: eu nu vorbeam de date de intrare...vorbeam de ce inseamna cin...mersi ca mi-ai sters negativul...din pacate eu si george nu ne avem unul pe altul la inimaSmile

Pai e logic ca da. Cu cin bagi date din tastatura... deci se include in ce am zis io mai sus. Wink
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#20
aha...defapt da ca codurile cu cin sunt cam asa:cin>>a>>b>>c;...sau ceva de genu...sau calcule gen
cin>>(a+b>c)&&(a+c>b)&&(b+c>a);
cout<<"Este triunghi";

cu formula de mai sus demonstrezi ca literele,a,b,c pot forma un triunghiWink
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)