Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sleeper
#1
Voi cine credeti ca este Sleeper, in realitate?
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#2
Cine este Sleeper? Sleeper este o creatura straveche, invocata de cei cinci Undead Orc Shamans pentru a avea un avantaj in lupta impotriva oamenilor. In prezent, Sleeper nu este mort, dar macar nu se mai afla in taramul lui Adanos.
replyReply
#3
Eu as zice ca Sleeper este The Beast, despre care vorbeste Vatras in Gothic 2 cand vorbeste in fata multimii.
Vatras zicea ca The Beast (Bestia) si The Human (in cazul nostru, The Human este chiar Nameless) se vor lupta odata la 1000 de ani.
Acum la cati ani se va trezi Sleeper? Exact. Peste 1000 de ani.
Deci Sleeper se trezeste la fiecare 1000 de ani si se lupta cu alesul lui Innos, the Human.
Diferenta s-a desfasurat acum: The Sleeper a fost alungat din taramul lui Adanos de catre The Human, dar treaba asta s-a intamplat inainte ca The Beast (adica Sleeper) sa se lupte cu The Human.
Deci pe scurt, The Sleeper a fost prins "cu garda jos". Beliar l-a trimis din nou pe pamant, sub o alta forma, a lui Undead Dragon.
La sfarsitul lui Gothic 2, Xardas ne zice de povestea cu The Beast si The Human.
Apoi, cand vorbim cu Undread Dragon, el zice ca noi il stim deja (doar l-am alungat in Gothic 1), si Nameless zice ca nu este posibil (pentru ca Xardas i-a spus ca Sleeper nu se va mai intoarce).
Si ca ultima dovada, Undead Dragon i-a putut controla pe cei din Swamp Camp si i-a facut Seekeri. A reusit asta pentru ca a fost Sleeper inainte, care era zeul lor.

Deci, in definitiv, The Sleeper, sau Krushak, este Undead Dragon si este The Beast.
replyReply
#4
Wow! Frumoasa teorie, Helper, dar totusi in Gothic (mai ales in Gothic III), cei care isi aduc aminte de Sleeper si de Undead Dragon (ca Milten, Rhobar etc.) socotesc aceste creaturi ca fiind total diferite, desi teoria ta pare sa fie adevarata. Hmm...
replyReply
#5
Eu nu cred ca Sleeper si Undead Dragon sunt unul si acelasi. In Gothic 2, la inceput, aflam de la Xardas ca atunci cand l-am trimis pe Sleeper la dracu' el a zis "Come! And they came.": Dragonii, armata de Orci.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#6
Da mai... Au si declarat cei de la PB ca sunt aceiasi...
Intr-adevar, fiecare zeu era cu alesul lui... Cum zice si Xardas in momentul in care ia puterea dragonului... El este alesul... (Asa zice el.) Sad):
replyReply
#7
Unde au declarat? Bagi, please, link-ul? (Nu-s sigur ca te cred.)
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#8
Alex Wrote:Eu nu cred ca Sleeper si Undead Dragon sunt unul si acelasi. In Gothic 2, la inceput, aflam de la Xardas ca atunci cand l-am trimis pe Sleeper la dracu' el a zis "Come! And they came.": Dragonii, armata de Orci.
Si la sfarsitul jocului, discutie:
Undead Dragon: You know who I am.
Nameless: But Xardas said...
(Nu e chiar replica perfecta a dialogului.)
Deci eu de aici am inteles ca Xardas a mintit cu ceva, sau nu a stiut ceva.
Deci cuvantul lui Xardas nu e un cuvant in care sa ai incredere.
Tine minte ca el nu ti-a zis ca vrea puterea lui Beliar.
replyReply
#9
Sleeper este doar o ganganie mare... Poate se reintoarce in Gothic 4, mi-ar face placere sa-l izgonesc din nou sau chiar sa-l distrug.
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#10
Chiar... S-ar putea ca Gothic 4 sa fie sfarsitul seriei Gothic... Adica sa ii omori din nou pe Sleeper, Undead Dragon si Xardas (sau sa il omori pentru prima data, depinde cum ai jucat Gothic 3)... Astfel Beliar ar putea ramane fara ales si fara cele mai puternice creaturi... Astfel si fara adepti... :-D-:...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Templul lui Sleeper kelokata 9 3,169 02-24-2011, 11:06 PM
Last Post: Carnage
  Undead Dragon = Sleeper ??? Kristi 29 7,093 09-11-2009, 10:24 AM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)