Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Need Help
#1
Va salut sunt un jucator incepator al jocului gothic 3, am jucat ghotic 2 si mi'a placut la nebunie. As avea nevoie de ajutor, cum devin fire mage am lvl 20 nu am pus nici un learning points deoarece nu vreau sa gresesc caracterul. Va rog sa imi spuneti unde trebuie sa merg sa devin fire mage, sa cumpar magiile sau sa le creez.

Multumesc anticipat si astept un raspuns
replyReply
#2
Nu m-am facut niciodata nici un fel de magician, e clar ca nici fire mage. Nu stiu daca te ajuta acest raspuns, dar raspunsu meu este sa te duci la magicienii de foc. Cu atat te pot rezolva. Sorry!
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply
#3
Mey...daca vrei sa devi fire mage trebuia sa te gandesti de la inceput...sa mai salvezi ceva LP pentru ancient knolage...da oricum...invata ancient knolage pan la 50...si dupa aia dute la o statuie a lu' Inps...si daca vrei si la Beliar...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#4
Un guild strict definit in Gothic 3 nu exista, sunt destule questuri si monstrii sa faci experienta cat pentru doua clase deodata DAR daca vrei sa fii doar magician al focului(puternic), poti sa incepi usor luandu-ti magiile de la statuile lui Innos din tinut (fireball e cea mai buna), poti sa-ti bagi mana, sa te antrenezi cu staff-ul (care e arma unui mag), si la inceput poti purta armuri de rebel pana ajungi la Manastirea Focului din Nordmar, unde cand ai destula reputatie cu rebelii iti poti cumpara o roba a focului. Deci mana, magii, staff si armura de rebel pana faci rost de roba ca sa ai niste protectie la inceput.
Alegand ca si guild ordinul magicienilor focului, implicit alegi calea lui Innos si trebuie sa fii de partea rebelilor si a regelui.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#5
Am si eu o intrebare legata de magie...sunt statui a lui Adanos in G3...si daca da...unde?...eu unul in Mytrana nu am gasit...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#6
Statui de-ale lui Adanos nu am gasit si nici nu exista... magiile apei le invatam de la magicienii apei din desert (asta daca-i gasiti). Au niste magii destul de faine, parca erau si niste tablete uriase de pe care mai invatam nush-ce (AK cred) tot prin Varant, printre ruine...

Inca o chestie @ShowTheWorld, Ancient Knowledge poti invata deocamdata de pe niste tablite speciale pe care le gasesti si prin Myrtana (in Geldern te recompenseaza un orc daca faci quest cu cateva placute dinalea)
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#7
daca vrei magician de apa dute prin desert si cautal pe vatras..nu mai stiu un ce oras era dar era unul mic in care e un singur orc fierar,un hashishi sef si se lauda ca are un detinut si daca nu poti afla numele inseamna ca acolo e vatra...ca sal scoti ii omori pe toti ca nu se intampla nimic si ieu cheia de la hashisi inca ceva...dupa ce il salvezi pe vatra zicea sal duci la tribul lui natal avea si un nume da am scos gothic3 si nu mai stiu...imi zice cineva cum se numeste tribul(tribul/satul e de nomazi adica nomads si nu apare pe harta)si inafara de asta imi mai zice cineva unde il gases si daca se poate si sa pune un screenshot?
replyReply
#8
Eu numa asa am intrebat...poate joc si cu rebeli...si bag si magi de apa...acuma joc cu mercenari...poate ma fac si necromancer...da oricum...multumesc pentru ajutor...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#9
Io am gasit o statuie da' lu adanos da' nu te invatza nimica dakt terminai jocu cu ea Smile
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#10
(06-01-2008, 03:37 PM)Alex* Wrote: Statui de-ale lui Adanos nu am gasit si nici nu exista... magiile apei le invatam de la magicienii apei din desert (asta daca-i gasiti). Au niste magii destul de faine, parca erau si niste tablete uriase de pe care mai invatam nush-ce (AK cred) tot prin Varant, printre ruine...

In Lago e Vatras, dar e inchis si tre sa eliberezi orasul ca sa poti vorbi cu el, dar poti totusi sa ii cauti pe ceilalti Magicieni de Apa, si ei te pot invata desulte.

Dar personal, magiile de la Innos sunt cele mai bune, dupa parerea mea.
Dak ai si mult Ancient Knowledge o sa te descurci de minune cu Firenballul.

(04-20-2009, 10:52 PM)alexbaros Wrote: Io am gasit o statuie da' lu adanos da' nu te invatza nimica dakt terminai jocu cu ea Smile
Ai putea sa ne spui si unde? Am terminat G3 de 7 ori si nu am gasito, poate nu am cautat destul dar nush sa fi auzit d ealtundeva ca exista.
Always fight against evil, even if it leads to youre death.
We should meet the enemies of god.
He who fears of being conquered is sure of defeat.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)