Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rome: Total War
#1
Dupa ce am jucat ceva timp doar cu coduri de adaugat bani sau alte cele, am decis sa incep din nou cu Dacia fara nici un cod, dar jocul s-a demonstrat imposibil de greu chiar si pe EASY! Banii se fac foarte greu, la fel si armata, generalii mor repede, si nu mor in lupta, ci acasa. De exemplu Zyraxes, liderul de la inceput a murit in a 2-a tura, iar Vezina l-a urmat imediat.
Cat despre battle mod, si acolo, foarte greu, mai ales cu Tracia si cu Galia.

Ca tot sunt aici, la battle mod, cer niste sfaturi de lupta, deobicei cand sunt intr-un camp de lupta inaintez cu arcasii, le aprind sagetile si trag, iar in spatele lor stau ceilalti grupeti, ca atunci cand rivalii atac arcasii sa dau un contra-atac din spate cu cavaleria, pentru ca warband-zii sunt mai lenti, la fel si ceilalti. Dar asta e problema, pierd repede cavalerii. O alta problema e atunci cand rivalii au intariri, totul e contra-timp, intaririle lor vin din spate, iar ei stau in fata, asa ca nu mai am timp de arcasi si de asteptare inutila, in luptele astea pierd multi grupeti.
Cam la fel e si atunci cand atac un oras cu ziduri, iau arcasii si inaintez, tragand peste ziduri fix in ei, problema e din nou cu cavaleria, mai ales atunci cand rivalii au Spear-man, aia is moartea mea, nu pot trece de ei.

Deci niste sfaturi..? Fara folosire de coduri/trainere etc.

Si mai cer niste sfaturi si pentru bani, cum ii pot face mai repede, am incercat mine, ferme, si degeaba..
Sup
replyReply
#2
Incearca sa faci drumuri etc si so lasi mai usor cu armata,eu am jucat si nam prea avut problme cu banii:d
Prea tare jocu
replyReply
#3
Sa las mai usor cu armata?:| Nici nu prea am cum daca sunt atacati de romani din vest si sud , de traci din sud-est si de nemti din nord-vest :|
Sup
replyReply
#4
fa o cariera cu romanii ca e mai simpluGrin
replyReply
#5
Si sa primesc misiuni aiurite de la senat? Nu mersi.
Sup
replyReply
#6
dar faci bani prin acele misiuniGrin
replyReply
#7
Dar si intrii in razboaie cu cine nu trebuie.

Iar tratatele de pace si diplomatii nu's ieftini.
Sup
replyReply
#8
M-am decis sa-l descarc insa am o singura intrebare:

Cum naiba sa fac eu rost de 900 de soldati a?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#9
Ai nevoie de bani, de oameni si de cladiri.
Sup
replyReply
#10
Bani?Cati bani? Cam 7 000 000 ajung?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Medieval II Total War cornel 2 3,643 09-02-2013, 07:30 PM
Last Post: cornel
  Medieval: Total War Robi 4 2,001 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,130 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,732 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)