Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rome: Total War
#11
Haha Posibil.
Sup
replyReply
#12
Mai poti juca cu alt cineva inafara de:romani,daci,gali,greci,traci?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#13
da...

poi in primul rand incearca tot timpul sa-ti avansezi intai cladirile religioase,fermele,drumurile,pt a-ti dezvolta economia,pana faci asta,fa-ti niste diplomati si aliaza-te cu popoarele vecine...a si nu uita de ceva armataWink...incearca cu germanii si cu romanii sa ramai aliat pana aproape de sfarsitul jocului,pt ca ei nu tradeaza...
in luptele in care inamicul are parte de intariri,daca e vreun deal in apropiere,suie-ti armata pe el,de acolo va fii usor sa decimezi,si daca nu,intr-o btalie e vital sa ai spearman...daca nu ai ...macar niste phalanxi sau sica...ca sunt f buni...incearca intodeauna sa ataci cu cavaleria partea dreapta a grupelor inamice...si cu phalanxii sa ataci sulitasii(ei au boonus in fata sulitelor,pastreaza ceva cavalerie in cazul in care inamicul are arcasi sau skirmisheri pt ca daca nu ai cavalerie,acei skirmiseri te vor decimaSmile(proprie experientaHaha )...incearca sa dobori dusmanul cat mai repede si sa-ti pastrezi cateva trupe pt al doilea val de inamici,daca efetuezi un atac in forta,acestia se vor speria si vor iesi din lupta(este vital sa folosesti acel gorn de la general...ca indeparteaza inamici...mai ales daca i-ai pus pe fuga,alearga-i folosind in continuu gornul acela)...cel mai imporatnt lucru este sa patrezi ,balanta produs---consum(prin numarul de ferme...daca nu merge cu fermele pune taxe mai mari...dar doar in orasele mai mariWink )...eu m-am zbatut intodeauna sa ies din acele fluctuatii economice,desi e destul de greuSmile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#14
Germania si Roma nu tradeaza? Asta s-o crezi tu! Ei sunt printre cele mai profitoare si nedeincrede tari! Pana si Macedonia e mai de incredere.
Acum mi-am dat si eu seama ce prostie am facut, am lasat mereu taxele pe 50%..firar!
Sup
replyReply
#15
mda...ai grija sa construiesti bai...pt a avea sanse mai mici de epidemie de ciumaSad...si ai grija la economie...trebuie sa le echilibrezi cumvaSmile...pe mine germania nu m-a tradat niciodata..roma o singura data m-a tradat,intr-o campanie de cucerire impotriva scitiilorSad...s-au intors impotriva mea...atunci le-am inapoiat scitiiilor orasele cucerite...si am inceput sa presez asupara romei...cu ajutorul unor serii de aliante,cu tarile persecutate de romaniSmile...si i-a ghiciti..a MERSHaha
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#16
Postari 'offtopice' sterse.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#17
Ca tot a venit vorba de epidemie, care sunt cauzele ei? Am patit-o intr-o salvare cand jucam cu add_money (Haha) si nu am mai scapat de ea...
Sup
replyReply
#18
scapi de ea...cand scoti armata din oras...dar sa nu cumva sa o duci in vreun oras de-al tau...ca imprastii si acolo epidemia...Sad...eu o scoteam din oras si o decimam in razboaie de asediu sau cu generalii unor factiuni inamiceGrin...si apropo sa nu uiti sa contruiesti bai...ca daca nu ai bai...este o sansa mare sa apara ciuma in tabara taSad
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#19
Faza e ca mi-a aparut chiar in capitala, unde aveam mai multe cladiri. Exista vreo sansa ca rivalii mei sa ia boala in timpul luptelor?
Sup
replyReply
#20
nu cred...probabil doar daca iti ocupa orasul...sau il asediezi pe al lorGrin
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Medieval II Total War cornel 2 3,643 09-02-2013, 07:30 PM
Last Post: cornel
  Medieval: Total War Robi 4 2,001 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,130 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,735 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)