Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaugare armura noua
#1
Vreau sa adaug o armura noua in gothic 2 doar ca nu stiu cum..stiu doar ca se face cu programul GoMan(ma refer ca sa adaug una noua nu sa o editez..de exemplu sa exportez armura de paladin, sa o editez eo dupa plac iar dupa sa o adaug inapoi ca o armura noua, nu sa se puna in locul celei originale)
#2
Iti spun ce am incercat eu. Am importat fara probleme armuri cu blender. Dupa ce le modifici le exporti tot cu blender, merge fara plugin-uri suplimentare. Daca stii sa folosesti goman treaba e partial rezolvata. Mai trebuie sa inlocuiesti 3ds-ul modificat si redenumit in folderul meshes si produsul facut cu goman la texturi. Dupa care inlocuiesti 3ds la visual in script. Daca la reparse scripts nu-ti da eroare inseamna ca s-a rezolvat. Teoretic, cred ca astia ar fi pasii. Practic, nu am incercat decat partea cu blenderul si cu textura. Nu stiu daca merge inlocuirea 3ds la visual in script-ul armurii, dar o sa verific Smile.

#3
nu prea am inteles...dami id-ul tau de mess sa imi explici mai clar daca poti
#4
nare id de messHaha
sti sa umbli in blender?
sau in goman?
#5
goman stiu dar blender nam auzitHaha
#6
e program de 3d descarcal prima dataSmile
#7
El nu stie cum sa faca in goman, ca sa nu inlocuiasca o armura ci sa faca una noua. Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#8
I don't know.
Dar tot cu 3d se face cred
#9
(12-17-2011, 09:53 PM)alex2ooo Wrote: goman stiu dar blender nam auzitHaha

Blender e un program de grafica 3d gratuit. Descarca ultima versiune si incearca. Intre timp incerc si eu sa modific o armura, sa vad daca reusesc, ca mai sunt niste chestii pe care nu le stiu Haha. Incerc sa schimb decat "forma" armurii si daca reusesc incerc sa o "individualizez" in script. Smile Daca imi "iese" iti explic exact cum am procedat. Deocamdata am decat o teorie neverificata Haha.
#10
Dupa ce iam Blender ce fac?


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Traducere Risen - O nouă ordine ! Warhell 25 5,724 12-22-2012, 01:05 PM
Last Post: Carnage
  .MRM,mesh,cum modifci o armura? ghostqwerry 3 1,558 09-19-2012, 07:43 AM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)