Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Defense of the Ancients (DotA)
#1
Defense of the Ancients pe scurt DotA este o harta jucabila pe Battle.net sau cu AI boti. Find unul dintre jocurile online de succes produse de Blizzard...cei ce au creat si magnificul World of Warcraft! Desigur se poate juca si pe Garena. Multe jocuri au vrut sa copieze DotA...printre care League of Legends si cea mi reusita copie, Heroes of Newerth...defapt cel din urma contine toti eroii din DotA doar ca imaginea si skilurile sunt putin schimbate...iar itemele au altfel de imagine...de altfel HoN are o grafica excelenta mai ales daca este jucat cu ea la maxim.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#2
eu joc de 4 ani, prea tare
mai ales dota2Grin am versiunea in beta. fratele meu e admin pe room8(garena)
a da si league of legend e facut de acelasi producator(blizzard)
a da, dota e facut de IceFrog. Nu a facut din el niciun ban pentru ca a fost munca voluntara:d
Erou preferat: NevermoreSmile
daca ai intrebari sa imi pui le asteptGrin
replyReply
#3
Intrebare de baraj:Aici se vorbeste doar despre Dota sau si HON?
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#4
Haha
E thread cu numele DOTASmile
deci cred ca numa dota
replyReply
#5
Asa acum ca m-am lamurit vreau si eu sa ma apuc de Dota.
Niste sfaturi pentru incepatori?
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#6
cum naiba folosesc Garena???Haha...stiu ca pare amuzant dar eu nu am reusit sa joc decatcu botiiHaha!
Nu am deocamdat erou preferat...caci acum testez eroii de la strength...deoarece aia imi plac...dar totusi am o parere buna despre Rexxar, Tiny si Earthbreaker...rexxar m-a dat pe spate cu magia aia cu topoarele si cu Ultimata aia care da stun destul de mare. Imi plac totpoarele la lvl 4...faci o gramada de level cand dai in sorcereri cu puterea aia, pentru ca omoara si GhouliiSmile...la tiny toate puterile is faine, mai ales avalanche si a 3 a putere...care da stun cand te loveste!...iara faza cu Grow e faina ce frumos poate sa arate Tiny cu Grow lvl 4! Magia aia Toss nu mi-am dat seama cum trebuie folosita! La Earthbreaker sunt faine prima magie si ultimata...
Am o intrebare, ce iteme trebuie sa folosesc cand joc cu Rexxar? Si ai putea sa-mi spui cate ceva despre itemele folosite de personajele cu Strength?
Poti vorbi si despre HoN...ca este cam acelasi lucru...eu sincer m-as fi apucat de HoN daca as fi avut un calculator mai performant! Este copia fidela a DotA
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#7
Da,
intra pe www.getdota.com
si ia o harta cu boti
daca joci direct online o sa iti iei multe injuraturiHaha
(platforma romaneasca pe care se joaca cel mai mult e Garena)
uitate la niste video-uri pe net sa iti faci o idee
iti recomand eu unul:
http://www.youtube.com/watch?v=7gnnNPElrNQ
cel mai bun din lume cu eroul respectivGrin
replyReply
#8
Mai am ocazia sa joc HoN pe la un prieten de la mine de pe strada!
Imi poti raspunde si la intrebarile mele te rog?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#9
(01-02-2012, 09:03 PM)Zamolxis1 Wrote: cum naiba folosesc Garena???Haha...stiu ca pare amuzant dar eu nu am reusit sa joc decatcu botiiHaha!
Nu am deocamdat erou preferat...caci acum testez eroii de la strength...deoarece aia imi plac...dar totusi am o parere buna despre Rexxar, Tiny si Earthbreaker...rexxar m-a dat pe spate cu magia aia cu topoarele si cu Ultimata aia care da stun destul de mare. Imi plac totpoarele la lvl 4...faci o gramada de level cand dai in sorcereri cu puterea aia, pentru ca omoara si GhouliiSmile...la tiny toate puterile is faine, mai ales avalanche si a 3 a putere...care da stun cand te loveste!...iara faza cu Grow e faina ce frumos poate sa arate Tiny cu Grow lvl 4! Magia aia Toss nu mi-am dat seama cum trebuie folosita! La Earthbreaker sunt faine prima magie si ultimata...
Am o intrebare, ce iteme trebuie sa folosesc cand joc cu Rexxar? Si ai putea sa-mi spui cate ceva despre itemele folosite de personajele cu Strength?
Poti vorbi si despre HoN...ca este cam acelasi lucru...eu sincer m-as fi apucat de HoN daca as fi avut un calculator mai performant! Este copia fidela a DotA
Fi atent, e EarthShackerHaha nu breakerSmile
asa deci
Pentru eroi de Strenght: pai livesteel( Vladmir Orfeling, Mask of Medness and Satanic) Sange&Yasha ,Kelen Dagger, Heart of Tarasq,
Rexxar: Power Threts, Sange&Yasha, Vladmir Orfeling, Battle Furry
EarthShacker: Arcane Boots, Kelen Dagger, Shiva Guard, Refresh Orb
Tiny:Arcane Boots, Kelen Dagger, Guisoo , Butterfly, Assalt Cuiras.

alte intrebariGrin
replyReply
#10
cum intru in Garena? Mi-am descarcat Garena Plus si mi-am facut cont dar nu apoare niciunde DotA...acum am descarcat Garena Clasic...si nu imi merge contul pe care il am pe Garena Plus...!
Nevermore e pe inteligence?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)