Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propuneri concurs
#11
Asadar, e propunerea asta cu pozele. Apoi e cea cu jocul despre care n-am inteles prea bine daca trebuie modat sau nu (daca da, cred ca e o idee esuata din start Haha ). Mai e propunerea cu concursul video si cea cu benzi desenate. Daca am omis ceva sa ma atentionati.Haha

replyReply
#12
Se pare ca nu m-am facut prea bine inteles in legatura cu cele doua concursuri. In primul caz este in regula pentru ca ideea mentionata mai sus mi se pare foarte buna si putem sa facem un concurs separat. Ideea de care vorbeam eu consta insa in alegerea unor locatii sau situatii (asta inainte de inceperea concursului, fiecare participant trebuind sa fotografieze acealeasi locatii) cat mai interesante /amuzante, care trebuiau apoi fotografiate in asa fel incat sa surprinda obiectul ales in prealabil.
Sa zicem ca avem urmatoarele locatii: o pestere, o restaurant, acoperisul unui bloc, o biblioteca si o banca. Eu, in calitate de participant, imi aleg un obiect, sa zicem o masinuta de jucarie. Trebuie apoi sa fac poze in cele cinci locatii mentionate, iar in fiecare poza sa apara masinuta de jucarie. Bineinteles vor fi mult mai multe locatii si mai accesibile si mai greu de gasit, astfel incat sa se poata face o departajare intre concurenti. Sper ca de data asta am fost mai explicit.
In legatura cu cel de-al doilea concurs, din fericire nu ma refeream la modare, ci la modificarea la nivel de concept a jocului. Mai bine spus sa ne imaginam ca un joc nu ar fi fost lansat RPG, ci RTS. Si nu numari atat, poate fi modificat (din nou, doar in teorie) orice aspect al jocului. Mai dau un exemplu: sa zicem ca Gothic nu ar fi fost RPG-ul pe care il stim cu totii, cu actiunea situata intr-o epoca medievala, ci in prezent, colonia fiind o inchisoare de maxima securitate. Posibilitatile sunt nelimitate, numai imaginatie sa fie.
Acum, in cazul in care sunt doritori care sa participe, eu zic sa facem thread-uri separate si sa discutam acolo restul de detalii.
replyReply
#13
a deci in al doilea concurs trebuie sa povestim cum ar fi jocul...sunt idei bune...doar ca ar trebui sa mai asteptam putin, dupa trecerea concursurilor de video-uri(Trailer Gothic, Walktrough, poveste comica, telenovela?Haha ) si benzi desenate
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#14
Am inteles despre ce este vorba. Eu propun ca fiecare dintre cei care au propuneri de concurs sa deschida cate un thread in care sa se ocupe de organizarea concursului respectiv. In felul asta nu mai asteptati initiativa sau aprobarea cuiva din staff decat in momentul in care concursul este gata de lansare. Spre exemplu, Bogdan poate sa pregateasca concursurile pe care le-a propus deschizand thread pentru fiecare in Arena, respectiv Zamo va pregati concursul de bd, sau cum va alegeti voi. Asa veti avea activitati importante pe forum si va veti ocupa de buna lor desfasurare, rolul staff-ului fiind acela de a "superviza" si eventual rasplati corectitudinea si buna desfasurare a activitatilor respective. Daca Terente nu ar fi ales "calea pribegiei" s-ar fi ocupat el de partea organizatorica. Si mie mi-e dor de spiritul lui de initiativa. Eu contez mult pe implicarea celorlalti, adica a voastra. Nu voi putea niciodata sa fac ce facea Terente, si nici nu as incerca sa fac asta. A fost un mentor bun si sper ca-l vom vedea iar "inverzind" paginile forumului cu sclipirile lui gothice. Pana atunci sa-l lasam sa se odihneasca si sa-i aratam ca ne descurcam bine, atat individual cat si impreuna. Sunteti de acord cu mine?Grin

replyReply
#15
Hell yeah Haha
[Image: 242idki.png]
replyReply
#16
Da cum foc nu? Mananci calule ovaz? Asa ca sa ma dau mai ardelean putinHaha! Imediat ma pun pe treaba!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#17
Cu cat vor fi mai bine pregatite si prezentate cu atat concursurile pe care le oferiti vor fi mai atractive pentru useri. Succesul vostru depinde de interesul pe care veti reusi sa-l starniti, direct sau indirect. Daca nu se ofera nimeni sa participe va trebui sa va dublati eforturile cu speranta ca veti reusi. E inutil sa va amintesc ca daca renuntati dupa doua zile proaste o sa va dojenesc malitios pentru lipsa de ambitie. Sunt de parere ca un lucru inceput sau promis trebuie neaparat dus la bun sfarsit. Din cauza asta ma feresc cat pot sa fac promisiuni sau sa incep proiecte pe forum fara sa am convingerea ca le voi duce pana la capat.
Va urez succes in pregatirea concursurilor pe care le-ati initiat, Bogdan si Zamo. Va voi urmari activitatea cu interes.Smile

replyReply
#18
Am o propunere de concurs:


Fiecare membru va trebui sa ia cele mai amuzante momente sau sa le faca prin cheats, etc. Termenul va fi de o saptamana incepand de maine si nu sunt permise pozele care au mai fost postate. In niciuncaz luate de pe net!


Premile:


Locul 1:privilegiat sau 5 rep

Locul 2.3 rep

Locul 3.1 rep plus o semnatura.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#19
Cam mult ceri pentru un concurs simplu. Ce zici de privilegiat o saptamana +2 reputatie, Locul 2 +1 reputatie si Locul 3 +1 reputatie...atat.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#20
Deci rog un moderator sa spuna daca e de acord iar premile vor fii:


1. privilegiat o saptamana.

2. 3 rep

3. 1 rep plus semnatura data de mine.

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  The Champion of Gothic ~ Concurs Zamolxis1 177 41,396 02-15-2013, 11:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Benzi Desenate Zamolxis1 51 19,365 02-14-2012, 09:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs-Take the Pics Bogdan 61 25,142 02-14-2012, 03:07 PM
Last Post: Bogdan
  Concurs - Cele mai interesante peisaje. Warhell 136 35,879 01-13-2012, 03:12 PM
Last Post: Kristi
  Poze Concurs Peisaje din Gothic. Zamolxis1 5 3,243 01-13-2012, 02:51 PM
Last Post: Kristi
  Concurs - Game Remix Bogdan 7 3,210 01-09-2012, 08:26 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs de Talent si Imaginatie! Raducu' 208 53,489 12-23-2011, 05:29 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)