Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wikia
#21
G2 merge pe lowHaha
La scripting va pot ajuta
replyReply
#22
Cred ca pot face ceva.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#23
Dar in ce consta acest wiki?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#24
Exact cum este si wikipedia. Articole despre fiecare personaj/beast/magic/faction etc.
replyReply
#25
Ma bag si eu la wiki, indiscutabil.
Am precizat si in Sugestii pt forum ca stiu HTML.
Va ajut si la imagini.
Scriu articole.
Orice... Grin
Fighting back!...
replyReply
#26
Ma bucur sa observ ca lumea este atat de pusa pe treaba! Bun, haide sa vedem cum facem. Pe mine unul ma sperie articolul referitor la Nameless. Insa trebuie sa incepem de undeva. In acest caz haideti sa ne limitam la ce inseamna Gothic 1 deocamdata. Inainte sa va spun cum as vedea eu cel mai bun plan de actiune, cateva intrebari tehnice?

Cand "montam" softul de wikia pe site?
Il lasam public pana il terminam de customizat, sau il tinem secret? (cel mai usor fara link postat public, ci spus doar editorilor)

Bun. Acum sa recapitulam echipa.

Maladiq
Terente
roby14
Hegan
Dastan

In ceea ce priveste Gothic 1, propun sa incepem cu cateva articole generale: Colonia, Bariera, cate un articol pentru fiecare tabara si mina, Adormitul (Sleeper). De asemenea cateva articole pentru animale: wolf, lurker, bloodfly etc. Cine isi alege cate un articol este rugat sa spuna aici inainte de a incepe sa-l scrie, ca sa evitam ca doi oameni sa lucreze simultan (fara sa stie) la acelasi lucru.

Eu aleg sa lucrez la Colonie si Scavenger deocamdata. Va rog frumos sa faceti cateva poze artistice pentru articolul despre Colonie cu cele mai importante zone. De asemenea, cine se pricepe la modding este rugat sa gaseasca cat mai multe references in scripturile jocului referitoare la diverse obiective din colonie. Desigur, vor exista articole diferite pentru fiecare obiectiv in parte (Manastire, Mountain Fort etc.), mai detaliate.

O ultima rugaminte, cand scrieti articole va rog sa folositi diacritice, rezultatul ar fi mult mai... profesionist.Grin
replyReply
#27
(02-09-2012, 11:06 PM)Maladiq Wrote: Cand "montam" softul de wikia pe site?
Il lasam public pana il terminam de customizat, sau il tinem secret? (cel mai usor fara link postat public, ci spus doar editorilor)

Il tinem secret, pana ajungem cel putin la jumatatea 'drumului'.

(02-09-2012, 11:06 PM)Maladiq Wrote: In ceea ce priveste Gothic 1, propun sa incepem cu cateva articole generale: Colonia, Bariera, cate un articol pentru fiecare tabara si mina, Adormitul (Sleeper). De asemenea cateva articole pentru animale: wolf, lurker, bloodfly etc. Cine isi alege cate un articol este rugat sa spuna aici inainte de a incepe sa-l scrie, ca sa evitam ca doi oameni sa lucreze simultan (fara sa stie) la acelasi lucru.

Eu aleg Bariera si Sleeper deocamdata.

O intrebare. Lucram direct in wiki, sau ne organizam detaliile si dupa aceea le pune cineva pe wiki? Eu prefer sa mi le pun singur pe ale mele.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#28
(02-10-2012, 11:54 AM)Terente Wrote: O intrebare. Lucram direct in wiki, sau ne organizam detaliile si dupa aceea le pune cineva pe wiki? Eu prefer sa mi le pun singur pe ale mele.

Fiecare cum prefera sau cum are timp. Eu o sa incerc sa le pun pe ale mele, insa incompatibilitatea mea cu tot ce inseamna cod ma face sa prefer sa rog pe altcineva sa le posteze.

Oricum voi posta aici (sau crezi ca e necesar un forum ascuns, doar pentru editori?) articolele in prima faza, ca sa le putem verifica. De asemenea as prefera ca wikia sa fie inchisa editarii, sa evitam posibile vandalizari. Poate codam ca la inceputul fiecarui articol sa apara un link catre un thread cu sugestii?
replyReply
#29
Hidden sa fie. O sa vb cu Radu.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#30
E amuzant, ca de cand almanahul de pe wog.com a fost hackuit, nimeni nu l-a reparat. Uite ce articol am gasit Haha

http://almanach.worldofgothic.com/index....renting_97
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)