Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stiinta pentru toti!
#11
(07-24-2013, 04:06 PM)Bogdan Wrote: 1. Mutat posturi aici. E drept, un reportaj poate fi citat in intregimea lui, dar nu cred ca era cazul sa il pui acolo.

2. Cand vrei sa adaugi o idee noua unui post, folosesti functia Edit post. Double post is not nice.

Ok...multumesc pentru tot,nu stiam unde sa il pun.
FlowerFlower
replyReply
#12
replyReply
#13
Aproape de fiecare data cand stau seara afara si privesc cerul vad lumini de diferite intensitati si, de obicei de culoare alba (cateodata si un portocaliu deschis), care se misca pe cer. De obicei se misca in linie dreapta, cu toate ca au fost cazuri in care directia se schimba usor. Am citit pe diferite forumuri cum ca ar fi sateliti, insa asta nu explica de ce lumina scade/creste si cateodata dispare cu totul pentru a reaparea apoi putin mai departe. Intrebarea mea suna asa: care ar fi explicatia stiintifica pentru aceste fenomene? Sunt doar sateliti care se misca si fac diferite chestii?
replyReply
#14
(08-07-2013, 09:40 PM)Bogdan Wrote: Aproape de fiecare data cand stau seara afara si privesc cerul vad lumini de diferite intensitati si, de obicei de culoare alba (cateodata si un portocaliu deschis), care se misca pe cer. De obicei se misca in linie dreapta, cu toate ca au fost cazuri in care directia se schimba usor. Am citit pe diferite forumuri cum ca ar fi sateliti, insa asta nu explica de ce lumina scade/creste si cateodata dispare cu totul pentru a reaparea apoi putin mai departe. Intrebarea mea suna asa: care ar fi explicatia stiintifica pentru aceste fenomene? Sunt doar sateliti care se misca si fac diferite chestii?

Eu le-am considerat mereu avioane. Smile Si asa mi-au zis toti ca sunt.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#15
Am vazut si eu asta si tind sa cred ca nu sunt doar avioane sau sateliti, eu unul, sunt mai ciudat si nu cred ca suntem singurele fiinte din univers, asa cum zic multi altii.

Stiu ca suna prostesc, dar asta cred.
FlowerFlower
replyReply
#16
@Terente: Am exclus din start avioanele, care de obicei au doua lumini intermitente (alb-rosu sau albastru-rosu). Plus ca daca ar fi fost avioane nu ar fi disparut dupa un timp Smile

@Dorelys: I feel you, si eu cred la fel.
replyReply
#17
Citisem undeva mai de mult, nu mai stiu de unde, ceva despre existența noastră și se zicea ceva de genul:

ceva de genul Wrote:Un om este indreptatit sa creada ca este fiinta cea mai inteligenta de pe Pamant, fiind superior din punct de vedere intelectual celorlalte fiinte, dar daca crede cu toata puterea lui ca omul este si cel mai destept din univers, poate fi considerat la fel de prost ca un animal.

Inca sunt multe necunoscute in stiinte. Mult prea multe pentru a fi sigur de ceva.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
Cunosc câini care sunt mai deştepţi decât unii oameni.
Sup
replyReply
#19
Apropo de chestii tari pe cer, luni si marti seara o sa fie ploaie de meteoriti!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)