Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homosexualitate
#11
(02-17-2012, 11:06 AM)Raducu Wrote: Nu mi se pare normal sa merg cu verisoara mea de 6 ani de exemplu pe strada si sa vada ea cum se 'ling' doi barbati pentru ca foarte probabil imi va cere unele explicatii si nu stiu ce as puitea sa ii explic...

Umm... "Sunt doi oameni care se iubesc si ceea ce fac este un lucru perfect natural?" Cred ca asta ar merge destul de bine.
[Image: rKewW.jpg]
#12
(02-17-2012, 01:02 PM)Faby Wrote: Umm... "Sunt doi oameni care se iubesc si ceea ce fac este un lucru perfect natural?" Cred ca asta ar merge destul de bine.

Perfect natural? Nu merge.
Cred ca subiectul asta e atat de gretos incat nici nu ar trebui discutat prea mult. Sa ne acceptam defectele incercand sa le indreptam, e una, dar sa le acceptam considerandu-le firesti e alta. Acceptarea degradarii umane tot degradare se cheama, indiferent cat de "democratic" si de "natural" ar parea. Intre normal si patologic e o limita destul de clara pe care omenirea a depasit-o demult si asta nu e prilej de mandrie, ba e chiar rusinos.
#13
(02-17-2012, 01:02 PM)Faby Wrote:
(02-17-2012, 11:06 AM)Raducu Wrote: Nu mi se pare normal sa merg cu verisoara mea de 6 ani de exemplu pe strada si sa vada ea cum se 'ling' doi barbati pentru ca foarte probabil imi va cere unele explicatii si nu stiu ce as puitea sa ii explic...

Umm... "Sunt doi oameni care se iubesc si ceea ce fac este un lucru perfect natural?" Cred ca asta ar merge destul de bine.

Abea in momentul in care in urma actului sexual dintre doi barbati sau doua femei va rezulta un copil pot zice ca e ceva 'perfect natural'.
#14
Homosexualitatea este ceva genetic. Exact ca si ochii albastri. Este la fel de anormala precum ochii albastri. Plus ca 90% din populatie este mai mult sau mai putin bisexuala, fie ca o recunoaste sau o constata. (Kinsey scale).

Atat timp cat ajungi sa iubesti pe cineva, de ce sa existe limite? Este mai normal sa-l vezi pe Hugh Hefner cu 2 gemene de 20 de ani? Da asta un exemplu mai bun verisoarei de 6 ani decat 2 homosexuali ce sunt intr-o relatie de 10-15 ani si se iubesc?

In plus, homosexualitatea a fost observata in aproximativ 1500 de specii. Ghici cate dintre acestea prezinta comportamente homofobe? Una singura. Asta pentru ca tot vorbim de lucruri "nenaturale".
#15
(02-17-2012, 01:41 PM)Raducu Wrote:
(02-17-2012, 01:02 PM)Faby Wrote:
(02-17-2012, 11:06 AM)Raducu Wrote: Nu mi se pare normal sa merg cu verisoara mea de 6 ani de exemplu pe strada si sa vada ea cum se 'ling' doi barbati pentru ca foarte probabil imi va cere unele explicatii si nu stiu ce as puitea sa ii explic...

Umm... "Sunt doi oameni care se iubesc si ceea ce fac este un lucru perfect natural?" Cred ca asta ar merge destul de bine.

Abea in momentul in care in urma actului sexual dintre doi barbati sau doua femei va rezulta un copil pot zice ca e ceva 'perfect natural'.
S-a intamplat asta. S-a dat si la stiri, a venit chiar si la Happy Hour. 2 femei au rezultat un copil. Una dintre ele s-a operat si a devenit barbat, apoi ca cumparat sp....stiti voi ce (nu mai risc inca un warn) si a rezultat un copil.

Sup
#16
(02-17-2012, 01:41 PM)Raducu Wrote:
(02-17-2012, 01:02 PM)Faby Wrote:
(02-17-2012, 11:06 AM)Raducu Wrote: Nu mi se pare normal sa merg cu verisoara mea de 6 ani de exemplu pe strada si sa vada ea cum se 'ling' doi barbati pentru ca foarte probabil imi va cere unele explicatii si nu stiu ce as puitea sa ii explic...

Umm... "Sunt doi oameni care se iubesc si ceea ce fac este un lucru perfect natural?" Cred ca asta ar merge destul de bine.

Abea in momentul in care in urma actului sexual dintre doi barbati sau doua femei va rezulta un copil pot zice ca e ceva 'perfect natural'.

Natural e tot ce provine din natura. Omul provine din natura. Daca nu o iei asa, calculatorul la care stai si pe care scrii nu e natural.

Plus, nu mai suntem pe vremea cand pe pamant era un singur milion de oameni si trebuia sa ne reproducem pentru a nu fi distrusi de alte specii. Reproducerea nu ar mai trebui sa fie un tel in ziua de azi.
[Image: rKewW.jpg]
#17
Dupa cum spuneam, omenirea a depasit demult limita dintre normal si patologic si asta nu pot sa contest. Cred ca singurul lucru care ne-ar putea deosebi ca specie de restul animalelor ar fi o abordare mai atenta a unor fenomene sociale pe care le "experimentam". Altfel ni se va parea ceva normal si natural sa ne-o tragem in fund unii altora in plina strada fuduli nevoie mare ca mai sunt 1500 de specii care fac acelasi lucru. Ce urat! Imi vine sa vars...Haha

#18
CENZURAT


Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#19
(02-17-2012, 02:25 PM)Warhell Wrote: S-a intamplat asta. S-a dat si la stiri, a venit chiar si la Happy Hour. 2 femei au rezultat un copil. Una dintre ele s-a operat si a devenit barbat, apoi ca cumparat sp....stiti voi ce (nu mai risc inca un warn) si a rezultat un copil.

Nu prea ma uita la Happy Hour, dar totusi mi se pare cam ciudata povestea asta. Daca una dintre femei si-a facut operatie de schimbare a sexului, atunci de ce ar avea nevoie sa cumpere sp... ? Si chiar daca ar fi cumparat chestia aia, copilul nu ar "apartine" 100% celor doua femei... e cam si cum ai adopta un copil.
... Si am exact aceeasi parere ca si Radu si Old Nick, despre homosexuali.
#20
Zamolxis1 daca nu cenzurezi tu tot ce e de cenzurat in postul tau in timpul prevazut (10 ore de la postare) va cenzura un membru din staff mesajul dar va trebui sa aplice si regulamentul.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)