Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homosexualitate
#21
(02-17-2012, 05:04 PM)Kristi Wrote:
(02-17-2012, 02:25 PM)Warhell Wrote: S-a intamplat asta. S-a dat si la stiri, a venit chiar si la Happy Hour. 2 femei au rezultat un copil. Una dintre ele s-a operat si a devenit barbat, apoi ca cumparat sp....stiti voi ce (nu mai risc inca un warn) si a rezultat un copil.

Nu prea ma uita la Happy Hour, dar totusi mi se pare cam ciudata povestea asta. Daca una dintre femei si-a facut operatie de schimbare a sexului, atunci de ce ar avea nevoie sa cumpere sp... ? Si chiar daca ar fi cumparat chestia aia, copilul nu ar "apartine" 100% celor doua femei... e cam si cum ai adopta un copil.
... Si am exact aceeasi parere ca si Radu si Old Nick, despre homosexuali.

http://stirileprotv.ro/show-buzz/film-tv...-hour.html
Sup
#22
(02-17-2012, 04:26 PM)Zamolxis1 Wrote: Eu am vazut un homosexual intr-un cartier vecin. Uite am fost la magazin si era acolo( unghile facute, haine stramte etc.), vorbea cu vanzatoarea si ce ii spune:
-Acuma nu mai sunt domnisoara, sunt doamna(si arata un semn mai obscent care reprez. actul in sine. Ca sa vezi, si undeva langa mine era o domna cu un baiat de 4 ani langa ea.

Observ ca lumea pe aici are mari probleme in a diferentia homosexualii de transexuali si de idioti in general. Pe logica ta dupa ce as intra pe cocalari.com ar trebui sa incep sa urasc heterosexualii.
#23
(02-17-2012, 02:20 PM)Maladiq Wrote: Homosexualitatea este ceva genetic. Exact ca si ochii albastri. Este la fel de anormala precum ochii albastri.

Daca unii cetateni ar fi suficient de idioti incat sa nu creada asta, ar mai conta faptul ca nu deosebesc homosexualii de idioti? Haha
#24
(02-17-2012, 06:55 PM)Maladiq Wrote: Observ ca lumea pe aici are mari probleme in a diferentia homosexualii de transexuali si de idioti in general.

Mi se pare mie sau intotdeauna cand incerci sa faci aluzie la cineva, pare ca generalizezi situatia? Grin Cand zici lumea pe aici suna de parca zici de toata lumea...

Oldnick Wrote:Daca unii cetateni ar fi suficient de idioti incat sa nu creada asta, ar mai conta faptul ca nu deosebesc homosexualii de idioti?

Asa-mi place cand da oldnick o replica dinasta rasucita, de ma chinui cel putin 5 minute sa o inteleg. Haha S-a mai intamplat de cateva ori pana acum.

Gata, am inteles.

(02-17-2012, 05:27 PM)Raducu Wrote: Zamolxis1 daca nu cenzurezi tu tot ce e de cenzurat in postul tau in timpul prevazut (10 ore de la postare) va cenzura un membru din staff mesajul dar va trebui sa aplice si regulamentul.


Aduc la cunostinta si avertismentul ce va urma, tinand cont nu numai de aceasta fapta, dar si de cele ce pot urma, tinand cont ca e un thread care poate cauza asta.

  • Discutiile jignitoare sau cu orice fel de tenta rasista sau homofoba vor fi sterse/cenzurate, iar userul va fi sanctionat pentru fiecare abatere. (20% warn)
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#25
A vazut cineva The kids are all right? Cred ca asa ar trebui definita homosexualitatea. Restul de activitati mentionate mai sus, sunt, asa cum a spus si Maladiq, alta mancare de peste.
Apropo, si la femei tot homosexualitate se numeste. Probabil ca vi se pare mai usor de digerat pentru ca doua fete impreuna rezulta double fun.
Si da, sunt de acord cu homosexualitatea, varianta unei relatii normale intre doi oameni normali, si nu varianta Mircea Solcanu. A nu se citi ca am o astfel de orientare sexuala, nici pe aproape. Doar ca intr-o societate care se vrea a fi toleranta si civilizata se accepta orice fel de manifestare cat timp respecta legile morale si etice. A uri persoanele de orientare sexuala diferita incepe sa devina o traditie invechita, ca sa nu mai spun gresita. Si ce se intampla de obicei cu traditiile?
Bottom line, nu intelegeti termenul.
#26
(02-18-2012, 12:45 AM)Bogdan Wrote: Doar ca intr-o societate care se vrea a fi toleranta si civilizata se accepta orice fel de manifestare cat timp respecta legile morale si etice. A uri persoanele de orientare sexuala diferita incepe sa devina o traditie invechita, ca sa nu mai spun gresita. Si ce se intampla de obicei cu traditiile?
Bottom line, nu intelegeti termenul.

Am observat si eu ca traditiile sunt tot mai des asociate cu atributul de "invechite". Se pare ca in ultimul timp tot ce e nou e automat revolutioar si cinstit...Vorbesti despre societatea care se vrea toleranta si civilizata? Cand societatea isi va hrani infometatii si isi va ocroti bolnavii voi fi de acord cu tine. Pana atunci refuz sa cred ca e moral si etic sa sustii manifestari sexuale diferite. E cool si avangardist sa te pretinzi intelegator cu tot ce te inconjoara, pana in momentul in care iti vine flacaul acasa de mana cu alt flacau. In momentul ala s-ar putea sa-ti amintesti de "traditiiile invechite". Eu nu urasc homosexualii, ii consider niste oameni bolnavi care ar trebui sa se trateze, nicidecum sa fie incurajati de legi sau de cetateni luminati cu viziuni progresiste.
Cat despre partea cu intelesul termenului, cred ca fiecare intelege cum ii convine si asa e normal. Cand vom invata sa nu mai invatam definitii, definind faptele cu rationamentul nostru, nu cu rationamentul acceptat de toata lumea "buna", abia atunci vom putea sa ne sustinem cauza fara sa fim purtatorii de cuvant ai altora.
Bottom line, daca nu esti homosexual dar incurajezi homosexualitatea e apa de ploaie pentru ca vorbesti din experienta altora.Haha
#27
(02-17-2012, 07:18 PM)Terente Wrote:
(02-17-2012, 06:55 PM)Maladiq Wrote: .

[quote='Raducu'' pid='56136' dateline='1329488822']
Zamolxis1 daca nu cenzurezi tu tot ce e de cenzurat in postul tau in timpul prevazut (10 ore de la postare) va cenzura un membru din staff mesajul dar va trebui sa aplice si regulamentul.


Aduc la cunostinta si avertismentul ce va urma, tinand cont nu numai de aceasta fapta, dar si de cele ce pot urma, tinand cont ca e un thread care poate cauza asta.

  • Discutiile jignitoare sau cu orice fel de tenta rasista sau homofoba vor fi sterse/cenzurate, iar userul va fi sanctionat pentru fiecare abatere. (20% warn)

Titlul in sine aduce rasism.
Sup
#28
(02-18-2012, 11:09 AM)old nick Wrote: Am observat si eu ca traditiile sunt tot mai des asociate cu atributul de "invechite". Se pare ca in ultimul timp tot ce e nou e automat revolutioar si cinstit...
Ai dreptate, nici eu nu sunt de acord cu ideea asta ca tot ce e nou e automat mai bun, dar in unele cazuri chiar este. De exempu, in Evul Mediu actul de a te spala era rusionos, oamenii se mandreau cu faptul ca nu se curatau. Au venit apoi niste "nebuni" care au spus ca e mai bine sa te speli si lucrurile au inceput sa se schimbe in bine. E bine sa fi traditionalist, dar trebuie si sa fi deschis la nou, altfel nu poti sa evoluezi.

(02-18-2012, 11:09 AM)old nick Wrote: Vorbesti despre societatea care se vrea toleranta si civilizata? Cand societatea isi va hrani infometatii si isi va ocroti bolnavii voi fi de acord cu tine. Pana atunci refuz sa cred ca e moral si etic sa sustii manifestari sexuale diferite.
Nu prea am inteles ce vrei sa spui si nici ce legatura are cu subiectul. Vrei sa spui ca atunci cand se vor rezolva problemele legate de saracie si sanatate, atunci ii vei accepta pe cei cu orientare sexuala diferita?
In orice caz, toleranta mi se pare principala problema a societatii noastre, celelalte isi gasesc sursa in ea.

(02-18-2012, 11:09 AM)old nick Wrote: E cool si avangardist sa te pretinzi intelegator cu tot ce te inconjoara, pana in momentul in care iti vine flacaul acasa de mana cu alt flacau. In momentul ala s-ar putea sa-ti amintesti de "traditiiile invechite".
Aici presupui ca eu vorbesc in felul asta doar pentru fi in ton cu tendintele societatii moderne, dar din moment ce nu ma cunosti personal nu ar trebui sa o faci. Poate ca sunt avangardist pentru ca vreau sa fiu cool sau poate ca nu. Tu poate esti traditionalist si vrei sa fi un om cu picioarele pe pamant sau poate doar esti impotriva homosexualitatii, nu am de unde sa stiu.

(02-18-2012, 11:09 AM)old nick Wrote: Eu nu urasc homosexualii, ii consider niste oameni bolnavi care ar trebui sa se trateze, nicidecum sa fie incurajati de legi sau de cetateni luminati cu viziuni progresiste.
Nu cred ca ii incurajeaza cineva. Legile favorabile lor au rolul de ai proteja si de a le da sansa sa se integreze in societate.

(02-18-2012, 11:09 AM)old nick Wrote: Cat despre partea cu intelesul termenului, cred ca fiecare intelege cum ii convine si asa e normal. Cand vom invata sa nu mai invatam definitii, definind faptele cu rationamentul nostru, nu cu rationamentul acceptat de toata lumea "buna", abia atunci vom putea sa ne sustinem cauza fara sa fim purtatorii de cuvant ai altora.
Interpretezi homosexualitatea cum vrei tu, dar daca nu suntem amandoi de acord asupra unei definitii, atunci toata discutia nu mai are rost pentru ca fiecare vorbeste despre altceva. Fiecare cu rationamentul lui, dar sa rationam asupra aceluiasi subiect. Repet, eu vorbesc despre oameni normali, capabili sa respecte regulile de bun simt.

(02-18-2012, 11:09 AM)old nick Wrote: Bottom line, daca nu esti homosexual dar incurajezi homosexualitatea e apa de ploaie pentru ca vorbesti din experienta altora.Haha
Am spus eu ca incurajez homsexualitatea? Nici mie nu mi se pare normal ca doi oameni de acelasi sex sa fie impreuna, dar daca o fac, e alegerea lor, tot oameni sunt. A accepta e altceva decat a incuraja.
Si apropo, nici tu nu esti homosexual, dar totusi vorbesti despre asta. In cazul asta nu e tot apa de ploaie? Daca ce spun eu e din experienta altora, atunci si ce spui tu e la fel.

Apropo, rasismul, asa cum ii spune si numele se refera la rasa, nu la orientarea sexuala. Homofobie cred ca e termenul care ar putea descrie atitudinea unora dintre cei care au postat aici. Titlul nu e insa nici jignitor, nici rasist, nici homofob. Daca era heterosexual in loc de homosexual atunci ne-am fi simtit cu toti jigniti pentru ca se vorbea despre orientarea noastra sexuala? Nu cred.
#29
(02-18-2012, 02:36 PM)Bogdan Wrote: Si apropo, nici tu nu esti homosexual, dar totusi vorbesti despre asta. In cazul asta nu e tot apa de ploaie? Daca ce spun eu e din experienta altora, atunci si ce spui tu e la fel.

Deosebirea este urmatoarea: nu sunt de acord cu homosexualii pentru ca eu sunt hetero. Deci imi sustin parerea pro hetero in cunostinta de cauza. Daca tu nu esti homosexual cum poti sa-ti sustii parerea pro homo? Nu stii nimic despre ei dar ii accepti. Ti se pare "evolutie" chestia asta? Sau toleranta? Spui ca nu sustii, nu incurajezi dar accepti. Adica tot la apa de ploaie am ajuns.
Discursul tau nu ma convinge. Atat vreau sa mai spun: probabil ca daca intr-o zi va aparea o lege care sa apere drepturile pedofililor, vei accepta si asta.
#30
(02-18-2012, 03:06 PM)old nick Wrote: Deosebirea este urmatoarea: nu sunt de acord cu homosexualii pentru ca eu sunt hetero. Deci imi sustin parerea pro hetero in cunostinta de cauza. Daca tu nu esti homosexual cum poti sa-ti sustii parerea pro homo? Nu stii nimic despre ei dar ii accepti.
Da, iti sustii parerea pro hetero in cunostinta de cauza, dar cum o sustii pe cea anti homo? Eu imi sustin parerea bazandu-ma pe ideea ca indiferent de ceea fac sunt in fond oameni. Stiu despre ei ca sunt oameni, mie imi e de ajuns. Pana la urma a fi homosexual e o preferinta, la fel cum e muzica sau mancarea, si nu cred ca esti pro sau contra unui om raportandu-te la gusturile lor.
(02-18-2012, 03:06 PM)old nick Wrote: Ti se pare "evolutie" chestia asta? Sau toleranta? Spui ca nu sustii, nu incurajezi dar accepti. Adica tot la apa de ploaie am ajuns.
Da, mi se pare evolutie, asa cum a fost si trecerea peste segregationism. Nu sustin si nu incurajez pentru ca sunt heterosexual. Accept, asa cum accept si alte tipuri de oameni cu ale caror feluri de a fi nu pot sa relationez. E obtuzitate sa consideri asta apa de ploaie.
(02-18-2012, 03:06 PM)old nick Wrote: Atat vreau sa mai spun: probabil ca daca intr-o zi va aparea o lege care sa apere drepturile pedofililor, vei accepta si asta.
Din nou presupui si, fara suparare, presupui dand un exemplu stupid si care intr-o anumita masura poate fi considerat jignitor la adresa mea.
Poti sa imi raspunzi sa nu, oricum nu doresc sa mai continui discutia.



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)