Poll: Va mai amintiti primele jocuri pe care le-ati jucat?
You do not have permission to vote in this poll.
Da
86.67%
13 86.67%
Nu
13.33%
2 13.33%
Total 15 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primul meu joc
#11
Primul joc 3d pe care l-am jucat a fost Tom Clancy's Rainbow Six si asta se intampla in vara lui 2004. In toamna aceluiasi an am cumparat intamplator un numar al revistei Level. Jocul full oferit de revista a fost al doilea pe care l-am jucat. Se numea Gothic.Haha

replyReply
#12
Bet e un joc frumos, dar acum, n-a jucat nimeni Hexen sau Heretic? Si Gothic l-am avut de pe la 2 ani, da ala care m-i la dat nu ma lasat mult sa ma joc si l-a luat la el Sad. Partea buna, taicameo a primit un CD de la un tip si acela a fost Gothic 2. Apoi mi-am readus aminte cum jucam Gothic 2 si am cautat 3. Am gasit dupa care am cautat 1, si in final 4.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#13
Primul meu joc a fost, Mario, un joc la care nu am tinut prea mult, urmat find de Formula1, Doom1, si jocul pe care l-am apreciat o buna bucata de timp, si jocul care l-am iubit mult timp a fost jocul Age of Empires 1, un joc pe care l-am terminat la varsta de 5 ani. Pelanga acesta, un alt joc a fost Captain Claw, alt joc care m-a tinut in fata ecranului. Desi nu ma jucam mult cand eram mic, cam o ora la 2 zile, stateam pe calculator, majoritatea timpului find petrecut cu prietenii mei de atunci, pe care si acum ii am langa mineHaha.
[Image: theriseofrome008.jpg]

Aceasta imagine inca imi da acel fior nemaipomenit in stomac, acelasi fior pe care il aveam de fiecare data cand intram in joc sau cand urmaream acea burtieraSmile...extraordinar. Un joc care s-a intiparit bine in mine, si care m-a facut sa iubesc in special jocurile de strategie.

[Image: captainclaw_003-large.gif]
acelasi joc spectaculos, pe care l-am jucat acum 10 ani, extraordinara senzatia, cand imi reamintesc aceste imagini ale jocului!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#14
Daca bine tin minte, Tarzan, Hercules si Caesar III au fost primii mei pasi Haha
Fighting back!...
replyReply
#15
Mda, mi-ai amintit de alte 3 jocuri speciale, Tarzan, Hercule si Caesar, desi la ultimul cam luam bataie fiindca il jucam ce il jucam dar nu scoteam niciodata suficiente trupe, deci luam bataie!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#16
primul meu joc cred ca a fost nfs underground
aveam 6 ani
si dupa am jucat g2 aveam 7 ani Grin
replyReply
#17
Stai asa, nfs underground a aparut undeva prin 2002 asa-i? Tu cati ani ai?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#18
(04-17-2012, 08:10 AM)Zamolxis1 Wrote: Tu cati ani ai?

Sub 15.
replyReply
#19
la mine primul joc a fost soul raven cv de genu' Tongue
replyReply
#20
Am fost norocos cred ca primul meu joc la varsta de 5 anii a fost Gothic 1 Grin

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)