Poll: Cine credeti ca greseste mai mult?
You do not have permission to vote in this poll.
Parintii
9.09%
1 9.09%
Copiii
45.45%
5 45.45%
Ambele in egala masura
45.45%
5 45.45%
Total 11 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce-ati vrea voi de la parinti?
#1
Ce ati dori parinti vostri sa faca, sau sa-si schimbe in comportamentul lor, sau altceva?

Eu unul, as dori sa inteleaga care imi sunt limitele si sa nu se astepte la prea mult de la mine, oricum fac fata, mai nou, mai greu scolii. Desi am 10 la majoritatea, logic nu pot avea la toate, deja e prea mult de facut din toate...
Fighting back!...
replyReply
#2
Eu cer sa fiu inteles, nimic mai mult.
Sup
replyReply
#3
Scuze, n-am parinti. N-am ce sa zic.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#4
(02-20-2012, 06:10 PM)Hegan Wrote: Scuze, n-am parinti. N-am ce sa zic.

... tu vorbesti serios? :|
replyReply
#5
Pai mama e moarta iar tatal meu e vagabond. Deci da. Am doar bunica. Am scris asta in ,,my life''
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#6
Eu aş vrea să-mi cumpere portocale mai des.
Chiar sunt necesare astfel de postări?
replyReply
#7
Eu nu as vrea nimic, probabil doar sa facem macar o data o excursie mai mare de 2 zile, cu parintii mei. In rest parintii mei sunt super ok!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#8
Vreau un set de poker Haha
replyReply
#9
@Zamo Nici eu nu as avea multe de schimbat la ei. Sunt echilibrati dar cateodata exagereaza, si au prea multa grija de mine.

De ce credeti asa, cei care au spus ca parintii gresesc mai mult si viceversa, cei care au spus ca copiii?
Pai e drept, depinde de copiii, daca ei vor sau nu sa asculte de ce le zic sau ii sfatuiesc parintii.
Dar si adultii, conteaza educatia data copilului cel mai mult, si nu cum se comporta acesta. Deseori insa, parinti buni isi educa copiii cum trebuie, dar nu se stiu unde se pierd acestia, ca tot la fel ca unul needucat se comporta... Nu invata, face numai lucruri rele, etc.
Pai nu ati vazut in viata de zi cu zi, sau cand ati fost la ziua de nastere, aniversarea unui prieten sau cine stie ce alta ocazie/eveniment, ca in majoritatea cazurilor, copiii au EXACT acelasi comportament cu al parintiilor? De exemplu, cel mai cunoscut e cazul in care ai un coleg, care sa zicem, nu e tare ingrijit (aici ingrijit cu sensul de spalat, curat etc.), si zici in sine: "Na, lasa de la mine. Fie.", si cand ajungi la el acasa vezi ca taicaso' miroase la fel ca el --e doar un exemplu--.

Sunt de parere ca multi dintre parinti nu sunt destul de atenti din punctul acesta de vedere, fata de copiii, dar ca si copiii, la randul lor, rareori iau sfatul sau indemnul parintelui lor.

Trageti o concluzie si spuneti-va parerea.
Fighting back!...
replyReply
#10
Nu prea postez pe astfel de threaduri,,, dar nu puteam sa ma abtin fara sa spun ca mie mi se pare subiectul asta cu "ce-am vrea noi de la parintii" putin de gradinita ... Fireste nu dorim de la parinti ca Eba... un RANGE ...........
Dar ca sa nu fac spam ... O sa spun :... "Tata mai pleaca pe undeva, nu mai sta pe acasa !!!"
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)