Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Un Addon?
#11
Totusi, daca (virgula) cei de la Pyranha Bytes se vor gandi sa faca un addon pentru Gothic I, cred ca toata lumea ar juca iarasi Gothic I de la inceput. Grin
I bless you in the name of Innos.May the Lord's fire burn is your heart and give you the strengh to act according to justice.
replyReply
#12
Daca (virgula) cineva ar face un addon, ar face bine sa mareasca cu ceva Valea Minelor, ca mie mi s-a parut cam mica (asta dupa ce l-am termitat de cateva ori) Grin

Ah, si sa bage ceva mai multe quest-uri care nu apartin de poveste - ceva pe langa, deoarece mi se pare ca sunt prea putine.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#13
Nu stiu, dar cred ca sansele sunt mai mici de 5% ca sa se faca unul. Plus ca este mai mult ca sigur ca Gothic I s-ar strica putin daca s-ar face un addon.
replyReply
#14
Intr-adevar, daca s-ar face un addon, ar trebui sa fie cat mai aproape de poveste de baza, deoarece daca nu ar fi asa s-ar deregla foarte mult toate actiunile din jocurile urmatoare (Gothic II, Gothic III).
replyReply
#15
Un nume potrivit pentru addon ar fi Gothic 1: The Exit

Sa zicem ca eroul nostru printr-o plimbare banala prin padure da de un tunel. Intra in tunel si merge si merge pana cand vede o lumina. Cand a ajuns la capatul tunelului, totul este schimbat. Se uita in spate si vede Bariera Magica, dar de din-afara ei. Si bucuros ca a reusit sa scape din Bariera respira noul aer, se plimba un pic pe acolo, vorbeste cu cativa oameni si deodata isi aminteste de prietenii lui: Diego, Milten, Lester si Gorn. Si se intoarce in tunel, ajunge din nou sa vada lumina de la capatul tunelului. Cand iese din tunel in interiorul Barierei Magice, simte ceva, ca un fel de lovitura puternica in cap si lesina. Cand se trezeste nu-si mai aminteste ca a trecut de partea cealalta a tunelului, si a iesit din Bariera Magica. Pleaca linistit, iar din acel moment eroul nu se mai simte la fel. Noaptea cand doarme viseaza ce a vazut dincolo de Bariera. Visele continuau in fiecare noapte. Pana cand s-a hotarat sa se duca la Magicienii Focului. Povestindu-i tot ce a visat la Milten, acesta impreuna cu ceilalti Magicieni ai Focului hotarasc sa-i faca o incantatie ( sau ceva de genu ). In timpul incantatiei Magicienii vad tot ce a vazut si Nameless, iar Magicienii Focului ii spun imediat lui Gomez. Acesta accepta sa trimita o echipa de cautare ca sa gaseasca pestera. Dupa ce au gasit pestera, Gomez, i-a luat pe toti din Old Mine si i-a trimis prin tunel. Vazand ca nu vine nimeni inapoi sa le dea de veste, Gomez a mai trimis cativa Guard in tunel. La putin timp dupa ce au intrat inauntru, s-a auzit un raget infricosator, iar afara din tunel a zburat capului unuia din garzi. Atunci Gomez a inchis portile la Old Camp, i-a omorat pe toti Magicienii Focului (dinafara de Milten), l-a izgonit pe eroul nostru si a trimis o trupa de garzi si niste diggeri la Free Mine.
Dupa un timp eroul nostru s-a dus la Xardas sa faca quest-uri, iar atunci i-a povestit si lui Xardas ce s-a intamplat. Iar Xardas si-a dat seama ca in acel tunel erau niste monstrii de-a lui Spleeper, iar daca pe Nameless nu l-o omorat inseamna ca el omul din profetia orceasca care trebuia sa-l distruga pe Sleeper.
Si de acolo nu are consecinte in G2 si G3. Cel putin asa cred. V-o placut ideea mea de addon?Tongue
Sleeper a creat special acel tunel pentru Nameless, ca sa scape de el. Ca sa nu-l distruga Nameless pe Sleeper. Sleeper a sperat ca Nameless o sa iasa si o sa scape de el.
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#16
Excelenta idee! Aceasta povestire explica o serie de lucruri lasate fara raspuns in Gothic I. Bravo, ai gandit totul perfect! Wink
replyReply
#17
Razvyrap, sunt foarte sentimental si mi-a placut ideea ta. Am sa iti dau +1 reputatie si asa poate o sa devii mai repede un Dragon Hunter. Wink
replyReply
#18
O idee geniala, dar ar fi o problema - in joc, cum ajunge Nameless in padure, il trimite cineva... Ar fi o idee sa il trimita cineva dupa plante, ciuperci sau mai cine stie ce, iar atunci sa dea de tunel si sa se intample ceea ce a spus Razvyrap.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#19
As prefera mod-ul la Gothic III, pentru ca nu ar avea farmec o astfel de intoarcere la Gothic I - am trait atatia ani stiind ce stim despre Gothic I iar acum sa se schimbe... Nu mi-ar placea.
[Image: untitled-1.jpg]
replyReply
#20
Poate ar trebui noi sa facem un addon neoficial la Gothic I. Ce ziceti?

Am si idei pentru poveste, legate de Chromanin si de niste guild-uri precum erau Piratii si Banditii din Gothic II. Ii putem folosi pe Banditii lui Quentin si sa zicem ca ar mai fi si Templierii care au plecat cu Cor Kalom + niste supravietuitori din Mina Abandonata.

De asemenea, putem folosi Mina Abandonata pentru a face o lume noua (subterana), unde ar trebui sa aiba loc actiunea din addon. Ce ziceti?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Questuri din addon Cryssalis 1 1,348 09-06-2009, 07:19 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)