Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dilema Diego si Lester!
#1
Care credeti ca a fost motivul pentru care Diego si Lester au fost aruncanti in colonie? In joc par a fi niste oameni cum se cade fara prea multe figuri si de treaba au ajutat foarte mult eroul in misiunea lui "Distrugerea Barierei Magice".
replyReply
#2
Pai, vezi tu, Diego era implicat in afacerile murdare ale lui Gerbrandt, un bogatas din Upper Quarter din Khorinis, care atunci cand a fost prins, l-a folosit pe Diego drept tap ispasitor; cat despre Lester, acesta fusese arestat pentru un lucru minor, iar atunci cand a incercat sa fuga, a omorat doua garzi. Aceste lucruri se pot afla in Gothic - The Comic si in Gothic II.
replyReply
#3
O dilema si mai mare este cum de Legend a postat un thread despre cum a intrat Lester si Diego in colonie, despre care se stia, in loc de Gorn sau Angar.
replyReply
#4
Legend doar va testa Wink
Bravo baieti, ati trecut testul.
Gorn a fost inchis probabil din cauza firii sale distructive, dorind mereu actiune, poate ca a gasit-o unde nu trebuia (rezulta)=>arest=>colonie
Si Angar, nush ce a facut... poate nici PB nu s-au gandit la chestiile astea.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#5
Ne-a testat? Pai si i-a raspuns tot un moderator :-Dia-:.
Daca ne testati macar ziceti sa nu raspunda staff-ul.
Probabil Angar a fost bagat la inchisoare din ceva mic sau i-a fost inscenat.

Dar nu am zis de: Nameless...din cate am inteles (nu am jucat Gothic 3) a fost trimis de Rhobar II. Este adevarat?
replyReply
#6
nus stiu...parca...este un mister dar se intelege ca rhobar la trimis in colonie
replyReply
#7
Pai nici tu nu ai jucat Gothic 3 (adica nu ai ajuns acolo) ca sa stii bechristian! Dar oricum imi cer scuze pentru ca ti-am oferit spoilere, ceea ce probabil nu ai vrut. Dar daca faptul a fost comis sa imi fac treaba pana la capat.
In prima ta discutie cu Rhobar II el iti va spune ca te-a trimis in colonie pentru ca stia ca esti Alesul si stia ca tu esti cel care il va invinge pe The Sleeper.
Dar din punctul meu de vedere, acest lucru e imposibil. Pentru ca odata cu moartea lui Sleeper Bariera a fost distrusa, lucru dezavantajos pentru rege. De ce ar fi vrut el sa piarda sursa lui de ore care era Bariera.
replyReply
#8
de fapt am jucat si am ajuns sa discut cu Rhobar II :-D-: da nu prea se intelege mare lucru::
ar veni cam asa....... eroul zice ca regele la trimis in bariera si regele raspunde ca daca nu era asa nu afla cine este eroul cu adevarat....
nu prea gasesti raspunsuri in discutia cu regele si imediat iti da misiunea de a afla care sunt planurile lui xardas si dupa nu mai ai ce discuta cu el
replyReply
#9
Helper Wrote:Dar din punctul meu de vedere, acest lucru e imposibil. Pentru ca odata cu moartea lui Sleeper Bariera a fost distrusa, lucru dezavantajos pentru rege. De ce ar fi vrut el sa piarda sursa lui de ore care era Bariera.

Ai dreptate, insa uiti de faptul ca Regele este o marioneta a lui Innos, in stare sa ii asculte orice ordin. Innos i-a spus ca Nameless il va infrange pe Beliar daca va fi trimis in Colonie (un lucru cam incert), iar Rhobar nu a stat pe ganduri. Bineinteles, Regele conta si pe faptul ca, odata ce Bariera Magica va pica, va putea mai mult Ore decat putea lua de la Baronii de Cristal, prin intermediul Paladinilor sai, insa nu a realizat ca tabara inamica era mai puternica.
replyReply
#10
Poat fi asa dar nu cred ca prima data PB sa gandit la asta.Poate nici nu stiau ca va fi Gothic 2 si va aparea prob. asta.Si mai ales nu e important.Dar curizitatea e curizitate.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)