Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Textures
#1
Care imi poate zice cum sa schimb texturile in Gothic 2 ? De exemplu vreau sa schimb texturile de la un mod cu cele de pe original. Care ma poate ajuta ? Sad
Think of it as it is not how you want it to be. "Immortality" is the afterlife so just think of "immortality" as "dead" itself.
replyReply
#2
Cred ca le extragi cu vdfs
Apoi le recompilezi tot cu vdfs in jocu original
Repet ,,cred,,Smile
replyReply
#3
(03-13-2012, 11:57 PM)Killmee Wrote: Care imi poate zice cum sa schimb texturile in Gothic 2 ? De exemplu vreau sa schimb texturile de la un mod cu cele de pe original. Care ma poate ajuta ? Sad

Descarci programul Goman de aici.

Deschizi din Goman fisierul cu texturile ce vrei sa le modifici.

Folosirea acestui program o inveti de aici. ~ dai cu search, deoarece e foarte complex tutorialul.

De obicei, intr-un mod este generat un alt fisier de texturi '.vds'. Asa am observat la modurile mai mari. Nu stiu daca la toate este asa. Il folosesti pe acela de care zic eu.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#4
Ok. Multumesc. Nu de alta dar am gasit modul Nature`s Fury si are texturi mai deschise ...
Think of it as it is not how you want it to be. "Immortality" is the afterlife so just think of "immortality" as "dead" itself.
replyReply
#5
(03-14-2012, 08:19 PM)Killmee Wrote: Ok. Multumesc. Nu de alta dar am gasit modul Nature`s Fury si are texturi mai deschise ...

Pai iti zice in readme cum se instaleaza texturile alea.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#6
(03-14-2012, 12:04 AM)Terente Wrote:
(03-13-2012, 11:57 PM)Killmee Wrote: Care imi poate zice cum sa schimb texturile in Gothic 2 ? De exemplu vreau sa schimb texturile de la un mod cu cele de pe original. Care ma poate ajuta ? Sad

Descarci programul Goman de aici.

Deschizi din Goman fisierul cu texturile ce vrei sa le modifici.

Folosirea acestui program o inveti de aici. ~ dai cu search, deoarece e foarte complex tutorialul.

De obicei, intr-un mod este generat un alt fisier de texturi '.vds'. Asa am observat la modurile mai mari. Nu stiu daca la toate este asa. Il folosesti pe acela de care zic eu.

Sincer oricat de mult incerc ma bate programu Haha

(03-14-2012, 11:27 PM)Carnage Wrote:
(03-14-2012, 08:19 PM)Killmee Wrote: Ok. Multumesc. Nu de alta dar am gasit modul Nature`s Fury si are texturi mai deschise ...

Pai iti zice in readme cum se instaleaza texturile alea.

La mod ?
Think of it as it is not how you want it to be. "Immortality" is the afterlife so just think of "immortality" as "dead" itself.
replyReply
#7
Da, la mod, pur si simplu inlocuiesti cateva fisiere.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#8
Patrunjelu zice doar cum sa exporti
Daca te intereseaza eu iti voi zice cum sa importi..
1.pai deschizi goman
2.datei/offnen/gothic/data si deschizi texture
3.deasupra listei e o sageata galbena orientata in dreapta.
4.apas-o pentru a te muta in tab ul cu _compiled unde sunt toate texturile
Asa e la g1. La 2 ar trebui sa fie la fel
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)