Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II: Capitolul preferat din G2
#21
Mie mi-a placut cel mai mult chapter-ul 1 cand te intalnesti din nou cu Xardas
replyReply
#22
mie imi place cel mai mult capitolul 2 knd ma duc in valley of mines ȘD
[Image: 242idki.png]
replyReply
#23
Primul capitol. Atunci ai cea mai mare libertate, dupa aia trebuie sa urmezi calea unei singure ghilde.
Sper sa se faca odata un mod pentru no-guild playthrough.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#24
(12-05-2009, 02:19 PM)Faby Wrote: Primul capitol. Atunci ai cea mai mare libertate, dupa aia trebuie sa urmezi calea unei singure ghilde.
Sper sa se faca odata un mod pentru no-guild playthrough.

Atunci ar trebui:
-sa iti iei minecrowler armore inaint sa ajungi in valea minelor-sa-l imbrace pe ala de langa black troll in ea(tot el te invata cum sa iei plates ce la gandaci) si el sa-ti dea pontul cu wolf
- daca faci ambele questuri ale lui Vatras (oamenii disparuti si negustorul de arme) sa-ti dea el(Vatras) scrisoare catre lord Hagen
-magii de apa -ti vanda armura lui Raven dupa ce-l omori ... o "gasesc" ei pe undeva
Si...warp atat trebuie modificat...mai departe se leaga toate questurile
P.S. Ai putea(optional) fi un fel de freelancer:sa faci questurile militiei si mercenarilor contra cost(oricum esti platit),si questul cu black wolf pt magician ...
Apropo stiti ca in cap2 Vatras te trimite co o scrisoare catre alt mag(imi scapa numele) de foc de langa srina de langa manastrea de foc?
Dialogul tau de acolo(ceva de genul: am scrisoarea asta de la V) poate fi folosita si pt lord Hagen Haha
Singurul dialog fara sonor a fi acela cu armura lui Raven
Apoi finalul..filmul de final care este corelat cu paladin,mag,vanator de dragon ar trebui corelat corect cu una din ele pt guildless...
replyReply
#25
Jucand G2 NotR ca Fire Mage, as zice ca preferatul meu e capitolul 5. De ce?

NotR are un grad ridicat de dificultate, as spune cu mult, mult mai greu decat Vanilla astfel incat, pentru prima jumatate a jocului e super frustrant sa joci ca mage. Ai acces cel mult la fireball (excludem scrolluri), vrajile costa foarte mult, iar mana e extrem de scumpa (noroc cu buffurile din stone tablets, elixir of spirit, innos shrines,dark mushrooms si set of priests- numai din astea am facut peste 200 mana, ca altfel...). Orcii sunt extrem de greu de batut in Ch. 2 (ai nevoie de 6 fireballs pentru un orc warrior, la elites nici nu le da damage). Plus ca la un moment dat ti se cam subtiaza stocul de Meadow Knotweeds si ramai fara mana potions daca nu ai gold la tine.

In fine...noroc cu summoningul. DAR! Odata ce ajungi in Ch.5 si inveti Circle of Fire Magic 6, ai acces la 2 vraji mari si tari: Army of Darkness - eficienta pe suprafete mai mari, cu inamici imprastiati si.... Death Wave (sau Mass Destruction).
Practic cu vraja asta, jocul se echilibreaza imediat si nu o sa mai ai nici o problema cu creaturile pana la sfarsit. Costa 150 mana si are 500 dmg (dar de fapt face damage dublu). Ca sa nu mai zic ca e splash spell, iar aria de efect e super mare. Eu am curatat de orci in Ch5 palisadele din jurul castelului cu vraja asta. Iar Undead Dragon-ul s-a dus din 2 casts.

So Ch 5 was really rewarding as a mage.
replyReply
#26
intradevar ch5 si la mine (si mie imi place sa joc cu mage)

1)orcii sunt greu de batut in ch2 dar nu e nevoie sa-i bati (ii prinzi doar in jurul castelului si poti sa fugi de ei)
2)death wave nu echilibreaza jocul, ci inclina balanta de tot in partea ta Grin
3)death wave face 500 dmg la fiecare target din damage area Wink
4)io am avut nevoie de 3 destroy undead (1000 dmg) in g2 si tu doar de 2 death wave (500 dmg) in notr Sad???
i mean, wtf???
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#27
@Thar: numele magicianului de facut de la shrine este isghorat
@Serpentes: eu am omorat toti orcii din jurul castelului in capitolul 2 si eram militia si jucam notr :d oricum a fost tare greu dar asa am facut mult xp
[Image: 242idki.png]
replyReply
#28
carnage, HOW THE FUCK?
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#29
cu greu si probabil cu cheats Grin
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#30
Toungue 
(05-14-2010, 10:17 PM)Z3R0 C00L Wrote: carnage, HOW THE FUCK?

pai nu e chiar asa de greu; eu, ca mercenary cu 140 strength, omoram un orc in chapter 2 destul de usor; cu muuulta rabdare reusesti
[Image: 29lip2u.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,326 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 434 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,046 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,573 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,048 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,101 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,533 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,458 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,207 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,048 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)