Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 1 Dark Mysteries Mod Thread
#1
Aici am facut threadul special despre modul Dark Mysteries. Se poate downloada de aici: http://en.poziomkaz.pl/articles/308

Trasaturi:

Dark Mysteries este un mod ce schimba aventurile lui Nameless hero, dar mentine atmosfera originala a jocului.Dark Mysteries este un fel de addon pentru Gothic 1 asa cum este Night of the RAven pentru Gothic 2
Sunt niste tabere noi in colonie cum ar fi:
1.Tabara Fanaticilor: cati va oameni care au fost candva membri ai sectei din mlastina, dar au scapat. Acum ei incearca sa gaseasca o organizatie foarte misterioasa si sa dezvaluie adevarata natura a lui Sleeper
2.Tabara garzilor care este asezata langa Vechea Mina.Garzile care traiesc acolo sunt foarte brutale, si activitatea lor preferata este sa umileasca pe mineri saraci.In afara de faptul ca sunt garzi, ei nu prea il plac pe Gomez si pe oameni din Tabara Veche.
3.Contrabandisti: o mica tabara de naufragiti nefericiti plasata pe laja de langaTurnul don Ceata.Ei ai fost prinsi in colonie inpotriva vointei lor, vaporul lor a fost distrus in timpul unei furtuni.Daca decizi sa faci queste pentru ei, vei afla mai mult despre povestea lor si vei invata sa fieraresti.
4. Primivelari:organizatia secreta a unor creaturi puternice, care sunt servitori loiali lui Inos.Ei sunt o parte din quta principala in Dark Mysteries.Jucatorul trebuie sa gaseasca locul unde se ascund apio va putea sa li se alature.Dar Nameles here va avea o alegere deasemenea.Va depinde de el ce cale va urma: a lui Beliar sau a lui Inos
5.Tabara orcilor vanatori: o mica tabara plasata in teritoriul orcilor.Sunt cateva queste, asteptand pe jucator la locul lui.

In dark Mysteries vei gasi de asemenea:
-lumi noi
-o multime de inovati: fieraritul, gatitul, casti(helmeturiGrin) si asa mai departe
-o multime de NPC-uri si monstri noi
-grafica mai buna
-obiecte noi cum ar fi sabiile si armurile
-30-40 ore de joc, depinde de tine

Dark Mysteries a fost creat de catre echipa poloneza de moding PoziomkaZ http://en.poziomkaz.pl/

Poze: http://en.poziomkaz.pl/gallery/131

Textul a dost luat de pe http://themodders.org/index.php?s=283a18...entry49883 si a fost tradus integral de mine.

Sper sa va placa modul.Mie unul mi-a placut initiativa.Daca aveti vreo problema postati aici, vom incerca sa o rezolvam impreuna.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#2
La cum suna nu pot sa nu il downloadez, pare interesant... si cate chestii noi apar.
replyReply
#3
wawa :X:X:X
si are numai 159 mb?
tu glumesti, nu?
[pacat ca nu o sa pot sa folosesc modul in romana pentru ca probabil nu a fost facut si pentru misiunile astea.]
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#4
E plin de buguri si fara voice acting la questurile noi( sunt o duzina de questuri noi!!!) nu prea are farmec... Oricum, merita jucat. Addonul e de proportiile lui NOTR la Gothic 2!
replyReply
#5
Petredragos ai putea pune o harta in care sa incercuiesti locurile noiGrin...sa stim si noi ce ii pe acolo...eu de exemplu is doar in cap 1Haha
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#6
e cam aiurea asa. dar tot o sa-l incerc.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#7
Fiecare joc si fiecare update are nevoie de un patch. E Gothic totusi, ceva normal sa aiba buguri
replyReply
#8
Pai va zic asa. Nu e nevoie de harta.
A doua factiune a templarilor e in locul ala unde erau doi orci care pazeau intrarea in cladirea aia cu multe potiuni pe jos( de la Cavalorn o luati in stanga, nu dreapta spre New Camp) si mergeti pana la capat- dincolo de pestera cu snapperi si de oaza cu lurkerul).
The Mine Guards guild e la Old Mine. Acolo primiti tone de questuri, atat in capitolul 1, dar si in capitolul 2( mi se pare ca sunt ceva si in capitolul 3).
The Smuggler's Camp e pe plaja unde se aflau fire lizards( usor dreapta de la intrarea in pestera unde primesti questul Chromanin). E drum pana la Camp, prin padure. De altfel, primiti quest de la Diego inca de la inceputul jocului sa livrezi ceva membrilor campului.
Campul "nesanatosilor" din Orc territory il gasiti usor. Intrati in orc territory pe la intrarea pazita de Pacho, treceti de orc dogs si de orci si il vedeti pe dreapta.
replyReply
#9
Aha...deci taberele nu is ascunseHaha...dar nu ai spus nimic de Primivelari aiaHaha...sau "nespalatii" erau ieiGrin?
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#10
Pe primevali va las sa-i gasiti singuri.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,282 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 430 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,037 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,555 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,040 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,093 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,529 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,448 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,195 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,016 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)