Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic I - Joc vechi?
#31
(08-19-2011, 10:12 PM)Carnage Wrote:
(08-19-2011, 07:11 PM)Bogdyjudoka Wrote: seria gothic nu va muri niciodata.. pacat k nu se face un mod sau addon pt gothic 1 pt o grafica mai buna si zic eu k se va vinde din nou k si painea caldaGrin

Ce are grafica?Mie mi se pare epica.

Grafica este total perfecta pt un joc de calibrul lui Gothic.
Smirk
replyReply
#32
Poate am mai zis, dar avand in vedere ca pe vremea aia Mario si Doom 2 erau niste jocuri excelente, ceea ce a adus Gothic prin durata de joc, grafica, posibilitati, efecte, un sentiment de realitate, faptul ca tot ce faci afecteaza jocul mai departe si ajungi sa simti ca e a doua viata a ta, skill-uri si asa mai departe, mi se pare ca aduce in lumea jocurilor ceva maret, ceva ce probabil va ramane undeva ca o istorie a gaming-ului.
replyReply
#33
Ma întreb dacă seria Gothic se mai găsește de vânzare în format Retail(dacă e în țară e și mai bine);
->pe mine m-a apucat febra Gothic odată cu G3, dat gratis împreună cu o revistă prin 2009; m-a captivat muzica mai ales, lumea foarte mare și atmosfera(l-am abandonat undeva pe la 40%, din cauza faptului că dădea rateuri, mergea mai greu cu patch-u 1.6 pe cazanu' ăsta de PC al meu); după am încercat G1, dar mi s-a părut greu;
->următorul joc de la PB încerat de mine a fost Risen(jucat și terminat de la un internet cafe), care l-a început mi s-a părut greu, dar m-a atras într-un mod ciudat, așa că m-am chinuit, am învățat și până la urmă i-am dat de capăt;
->am încercat din nou G1(și având experiența controlului din Risen) jocul mi s-a părut mai accesibil, după care au urmat câteva săptămâni de neuitat(cu nopți nedormite ș.a.m.d.) ca într-un final să termin capodopera numită Gothic(Mercenar armă 2H - Water Mage cercul 4, combinație cam ciudată);
->a urmat evident G2, care m-a lăsat mască(aceeași atmosferă memorabilă, epică și o poveste superbă, completă și forate reușită), joc terminat cu un zâmbet uriaș pe față și cu o mulțime de amintiri plăcute;
->momentan jos G2 cu tot cu addon, o să revin cu informații când îl termin
Având în vedere că am jucat și terminat Risen, Gothic și Gothic 2 anul acesta și am fost plăcut impresionat de toate, nu poate spune nimeni că Gothic e un joc învechit(vechi da, dar învechit nu) și cred că va rămâne ca un punct de referință in istoria RPG-urilor de Elită împreună cu restul seriei(părerea mea)
replyReply
#34
(08-19-2011, 11:26 PM)Edg Wrote: Poate am mai zis, dar avand in vedere ca pe vremea aia Mario si Doom 2 erau niste jocuri excelente, ceea ce a adus Gothic prin durata de joc, grafica, posibilitati, efecte, un sentiment de realitate, faptul ca tot ce faci afecteaza jocul mai departe si ajungi sa simti ca e a doua viata a ta, skill-uri si asa mai departe, mi se pare ca aduce in lumea jocurilor ceva maret, ceva ce probabil va ramane undeva ca o istorie a gaming-ului.

Da, Ultima e mamica RPG-urilor 2D, iar Gothic taticul celor 3D. :clap: Smirk
Fighting back!...
replyReply
#35
Cateva intrebari fara raspuns:
-Care alt joc mai are o grafica ca Gothic?
-Care alt joc mai are o atmosfera ca Gothic?
-Care alt joc mai are un storyline asa de bun ca Gothic?
-Care alt joc mai are un AI asa de dezvoltat?
-Care alt joc te face sa te simti ca nu esti singur sau pe cont propriu?
-Care alt joc are un soundtrack atat de bun incat te face sa simti cat efort si suflet au depus producatorii sal faca?
-Care alt joc are prisaje si momente de neuitat?
-Care alt joc are o vegetatie si o fauna asa bogata, care reactioneaza EXACT ca in realitate (ex: lupi atacand in haita, rinoceri alergand in turme mari)?
-Care alt joc te face sa simti ca parca chiar tu esti eroul pe care tu il joci?
-Care alt joc transmite mai bine sentimente de tristete ca si in timpul unui razboi sau de bucurie dupa obtinerea libertatii?
-In care alt joc te mai simti asa de LIBER sa face ce vrei?
-La care alt joc nu trebuie sa stai 24 de ore in fata calculatorului doar ca sati cresti caracterul 2 nivele?
-Care alt joc mai este asa de epic?
-Care alt joc te face sa plangi de bucurie cand il termini?
Pe scurt: CARE ALT JOC MAI ESTE CA GOTHIC???
Fighting back!...
replyReply
#36
In afara de prima intrebare, toate intrebarile nu pot fi contrazise de nimeni. Acesta e motivul pentru care nici un joc nu poate imita si nu se poate compara cu Gothic.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,301 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 432 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,042 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,566 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,045 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,098 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,531 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,453 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,201 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,033 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)