Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hearts of Iron 2
#41
Tu nu sti ce armata are Franta la granita cu mine. Cat despre ajutor. Doar eu fac tot. Ei stau si se uita.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#42
Deci stai..tu esti cu Germania?Haha
Credeam ca esti cu Romania.
Sup
replyReply
#43
Ce?Haha. Credeai ca ......Haha
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#44
Pe rusi ii bati usor. Doar incearca sa cuceresti regiunea aia din Polonia pe care o are, apoi avanseaza, si eventual urca spre statele baltice. Dar tine si niste trupe la granita cu Franta si Belgia.
Sup
replyReply
#45
Tin,tin. Si stiu ca e usor. Dar din pacate puterile centrale nu sunt in totalitate unite. Mai trebuie sa intre Bulgaria si Imperiul Otoman
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#46
Pe otomani ii bagi atunci cand muti flota din Marea Adriatica ..pe acolo pe la austro-ungari pana la Marea Egee. Apoi dai la decisions si ii bagi. Wink
Pe bulgari ii poti baga prin 1915, incearca sa le dai bring alliance.
Sup
replyReply
#47
Am intrat in cel mai mare rahat posibil.
Am inceput modul Kaiserreich, un mod alternativ, in care Germania castigase WW1....dupa ce a inceputul razboiul civil Austro-Ungar, am intrat de partea austriecilor si am luat Transilvania. Dupa ce tratatul de pace s-a incheiat, am declarat razboi Ungariei ca sa mai iau ceva teritoriu si sa eliberez Slovacia...dar, Bulgaria mi-a delcarat razboi dupa cateva zile, asa ca m-am aliat si eu cu Germania, dar in aceste momente capitala mi-a fost luata, si singurul oras mare cu Victory Point pe care il mai am, este Cluj..
[Image: 2hq5jpc.jpg]

Orice sugestie este bine venita. Am cerut si pe paradoxplaza..care va fi mai buna, o s-o aplic..
Sup
replyReply
#48
Credeţi în miracole?

Astăzi mi-am demonstrat mie însumi că sunt un geniu militar.

"De la o catastrofă, la o victorie glorioasă."

Trupele germane s-au decis să îi ajute pe ucrainieni, după care să vină înapoi prin Basarabia. Am înţeles planul lor, aşa că mi-am retras toată armata la Cluj şi am sacrificat Serbia, find anexată imediat de bulgari.
Planul nemţilor a funcţionat, i-a încercuit pe bulgari in Odessa şi le-a distrus o bună parte din armată.
Nu a durat mult şi au ajuns la Cluj, unde eram încercuit de maghiari şi bulgari, Clujul find singurul oraş care îmi rămaseră (până au intrat nemţii in Basarabia).
Ungaria mi-a oferit o pace albă şi am acceptat-o. După care am spart încercuirea bulgărească în Turda, iar restul a fost floare la urche.
Grecii au avansat si ei până la porţile Sofiei, dar nu le-am comandat să atace, doar când şi trupele româno-germane vor ajunge. Nu a durat mai mult de o săptămână şi am fost şi noi la Sofia, practic ultimul oraş al lor..ciudat, nu? România a fost în aceeaşi postură...dar armata lor era măcelărită.

"De la 'Bulgaria Mare' la 'România Mare'"

Bulgaria a fost anexată, Serbia nu am mai eliberat-o pentru că din cauza lor a început războiul cu Bulgaria, şi nu m-au ajutat mai deloc in război.

"Împărţirea teritoriului"

[Image: wus3v9.jpg]

Pe departe a fost cea mai glorioasă victorie a mea de când joc Darkest Hour.

Acum tot ce mi-a mai rămas este să aştept 1940-ule să mă răzbun pe maghiari.
Sup
replyReply
#49
Uite pe ce mi-am stricat eu ziua asta...
Dintr-un singur oraş, într-un adevărat imperiu!
[Image: 2m2upee.jpg]

Imediat după ce a început WW2, m-am aliat cu MittleEuropa împotriva comuniştilor francezi si englezi.
Apoi am riscat, şi am declarat război Poloniei, pentru a cuceri Bucovina...dar ei erau aliaţi cu Austria, Bosnia si Bohemia. Aşa că germanii au fost nevoiţi să retragă ceva divizii de la graniţa cu Franţa, şi să mă ajute.
Totul a ieşit bine, francezii n-au spart frontul, dar englezii au debarcat...restul se vede în poză. Smile
Sup
replyReply
#50
Pana la urma, ce culoare ai tu pe harta aia?What
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)