Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intrebari
#1
Salut,am si eu cateva intrebari,necunoscator fiind in ale jocurilor,mai ales seria Gothic.Juniorul meu a primit de la Iepuras un PC i5 pe 64 biti, placa video separata AMD Radeon HD 6450 1GB dar are si placa video default Intel HD 2000 cu memorie partajata pana la 1,7 GB, memorie 6 GB RAM si as vrea sa ma lamuresc cu cateva lucruri.
1.G1 si G2 merg bine pe Windows 7 x64 ? In ideea ca cineva de pe acest forum le are pe W7 si stie cum ruleaza pe W7 x64
2.Exista starter pentru G4 Arcania ? Juniorul ma pune sa intreb daca Fall of Setariff se suprapune peste Arcania la fel ca si NotRaven ? In ideea asta zice ca ar fi bun starterul ca sa se joace separat.

Va multumesc mult.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
#2
Gothic 1 si 2 merg foarte bine pe win7x64. Fall of Setariff e add-on, nu add-in cum e NotR, deci nu se suprapune. Smile
[Image: rKewW.jpg]
#3
Multumesc mult pentru raspunsul super rapid.Sa inteleg ca Fall of Setariff va fi ca un joc de sine statator ? Cu iconita separata pe desktop ? Ca asta vrea sa stie juniorul. Deci starter pentru Arcania nu este ? sau nu isi are rostul?
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
#4
Da, Fall of Setariff, din cate am inteles, e un joc separat, chiar daca este marketed ca un add-on. E mai mult ca Götterdämmerung decat Night of the Raven.
[Image: rKewW.jpg]
#5
Multam mult Faby.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
#6
(04-16-2012, 05:12 PM)kelokata Wrote: Salut,am si eu cateva intrebari,necunoscator fiind in ale jocurilor,mai ales seria Gothic.Juniorul meu a primit de la Iepuras un PC i5 pe 64 biti, placa video separata AMD Radeon HD 6450 1GB dar are si placa video default Intel HD 2000 cu memorie partajata pana la 1,7 GB, memorie 6 GB RAM si as vrea sa ma lamuresc cu cateva lucruri.
1.G1 si G2 merg bine pe Windows 7 x64 ? In ideea ca cineva de pe acest forum le are pe W7 si stie cum ruleaza pe W7 x64
2.Exista starter pentru G4 Arcania ? Juniorul ma pune sa intreb daca Fall of Setariff se suprapune peste Arcania la fel ca si NotRaven ? In ideea asta zice ca ar fi bun starterul ca sa se joace separat.

Va multumesc mult.

cat costa monstrul acela?Haha de la iepuras?
#7
Cu 1.200 de lei iti iei un pc mai bun din bucatiSmile
#8
@ inuynu , Iepurasul cred ca a dat 2600 RON
@ roby14 , oare ? asa zici tu...as vrea sa imi faci si mie o configuratie de asta...dar DELL sa fie...(ca am uitat sa specific ca e DELL tot),si mai vorbim.Cred ca nu are rost sa ne contrazicem in configuratii PC.Daca tu zici ca imi iei din bucati la 1200 parai asa ceva sau mai bun atunci jos palaria.
Uitasem sa iti specific roby14 ca la munca am un PC brand dar si unul facut din bucati care cica ar fi mai bun ca si caracteristici ca ala brand,dar vreau sa iti spun ca cel brand ii da clasa la cam tot(rulare,editare video si multe altele,si crede-ma ca la editare video...iti trebuie PC nu gluma) la ala facut din bucati,asa ca iti spun din experienta.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
#9
Un coleg sia facut un comp,
Ceva procesor Amd quadro( 4 core 3 ghz
Placa 1gb
Placa de baza noua
Si.4 gRam cu
1.200
Pc nu laptop
E mult mai ieftin sa iei pe bucati decat un pc nou
Deoarece la astea noi ceva e slab...
#10
[quote='kelokata' pid='60556' dateline='1334595564']
@ inuynu , Iepurasul cred ca a dat 2600 RON
ullaa copilu a fost cuminte rau Smile:clap: la mine nu ar veni cu asemanea pc Sad sa pot juca si eu acolo un gothic 3-4Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)