Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Salutare!!!
#31
Te intereseaza sa mergi in strainatate?
#32
(04-26-2012, 07:15 PM)Terente Wrote: Frumoasa biologia asta. Smile Pentru bac a trebuit sa renunt la logica aproape complet pentru a o invata.

Eu am dat bacul din biologie, si pt admitere am avut de invatat anatomia de a 11-a. Cand am inceput cursurile, dar mai ales cand m-am apucat de invatat serios pt sesiune am constatat ca tot ceea ce invatasem in liceu erau basme pt copii.
Nu are nimic de a face biologia din liceu cu medicina, crede-ma!
(04-26-2012, 07:16 PM)roby14 Wrote: Te intereseaza sa mergi in strainatate?

Da, am si optiunea asta in calcul, defapt avem si optiunea asta.
M-as gandi serios sa raman in conditiile in care as prinde post de asistent universitar si sa si predau la studenti, in paralel cu rezi, pt ca pana la urma trebuie sa ma gandesc si la salar, si asa as avea cat de cat un salar decent.
Zambeste! Maine va fi mai rau!Smile
#33
E frumoasa, dar viata de camin nu ai, tre sa inveti ca prostul. Sincer eu cred ca ma duc ori la drept, ori programare, ori farmacie, depinde...pe ce ma voi axa mai multSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#34
(04-26-2012, 08:56 PM)Zamolxis1 Wrote: E frumoasa, dar viata de camin nu ai, tre sa inveti ca prostul. Sincer eu cred ca ma duc ori la drept, ori programare, ori farmacie, depinde...pe ce ma voi axa mai multSmile.

Nu e chiar asa!!!
Eu nu am viata de camin pt ca sunt din Tg-Mures si nu am de ce sa stau in camin, dar colegii mei o tin numai in chefuri si Party in Halate Albe si faze din astea.....cu invatatul, ca peste tot, rupi osul in sesiune....daca chiar e musai mai citesti si in timpul anului.
Singura diferenta fata de facultatile celelate e ca la noi prezenta e destul de stricta, adica la 3-4 absente nu mai intri in examen, dar daca esti istet le mai recuperezi cumva.
Oricum, indiferent ce alegi, alege ceva ce sa iti placa cu adevarat, si....facultatea e doar 3,4,5,6 ani, cat o fi, gandeste-te sa alegi ceva ce sa poti face in fiecare zi in urmatorii 40-50 de ani, daca o-m mai fii pe atunci.
Sincer, mie nu imi place tot ce fac in facultate, toate disciplinele, pentru ca eu deja stiu pe ce vreau sa ma specializez, si la ce nu ma intereseaza invat mai superficial, pentru ca nu imi vor folosi, decat ca informatii, nu voi lucra cu ele propriu-zis.
Zambeste! Maine va fi mai rau!Smile
#35
Sincer mie mi se pare foarte interesant dreptul mai ales ca iubesc istoria, pot spune ca filozofia imi va placea, gramatica imi place. Si ma atrage mai mult, plus ca e o facultate care iti si da lectii pentru ce vei face in viitr, cum se comporta oamenii, and stuff. Si o sa fac Criminalistica>Grin...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#36
Ah..la un moment dat credeam ca o sa pui si matematica in postul ala Stefan. Huh..
Sup
#37
Ca sa nu mergem prea mult intr-o zona de offtopic, inchid threadul.


Inca o data bine ai venit la noi, domnisoara in alb si sper sa te simti bine pe aici.

[Image: welcomec.png]
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Salutare forum :) blogaretzu 7 3,324 02-10-2016, 11:59 AM
Last Post: Zamolxis1
  Salutare gigea 15 4,667 08-27-2014, 07:15 PM
Last Post: soul of darkness
Wink Salutare Kalatas 19 4,991 07-14-2014, 06:20 PM
Last Post: cornel
  Salutare Tuturor! alexsizz 8 2,719 02-18-2013, 03:53 PM
Last Post: Warhell
  Salutare Cloaked 20 5,020 01-19-2012, 09:29 AM
Last Post: Szekemri
  Salutare WoG :) KeNnY_14 9 3,051 11-25-2010, 08:47 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)