Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risen 2: ajutor
#21
(05-06-2012, 07:41 PM)kelokata Wrote: Scuze old nick dar nu inteleg la ce te referi cand zici : ,,cam asa ceva,,

Nu sunt sigur, dar cred ca nu poti sa recrutezi in acelasi timp si inchizitorul si nativa pentru ca inca n-am incercat asta. De-aia am zis "cam asa ceva" Grin. Insa Patty, piratul Hawkins, gnomul Jaffar si ciudatul Bones vor face sigur parte din echipaj.
replyReply
#22
Multam mult old nick :clap:
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
#23
1.Un pirat de pe corabia lui Steelbeard i-a dat o misiune care sa-i capete increderea lui.Misiunea consta sa deschida un cufar blocat dintr-o camera.Cum se poate deschide cufarul? De unde se pot invata abilitatile?
2.Unde se pot gasi Jaffar, Bones, Chani si Venturo ?

Multumesc.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
#24
(05-06-2012, 09:57 PM)kelokata Wrote: 1.Un pirat de pe corabia lui Steelbeard i-a dat o misiune care sa-i capete increderea lui.Misiunea consta sa deschida un cufar blocat dintr-o camera.Cum se poate deschide cufarul? De unde se pot invata abilitatile?
2.Unde se pot gasi Jaffar, Bones, Chani si Venturo ?

Multumesc.

Nu imi dau seama despre ce cufar este vorba...What Daca nu-l poti deschide inseamna ca trebuie sa te invete Largo, spre exemplu. Pentru alte abilitati sunt prea multi invatatori ca sa-i pot enumera aici.
Chani, Hawkins si Venturo sunt pe Sword Coast, Jaffar e pe insula hotilor unde vei ajunge mai tarziu, Bones e in Maracai unde vei ajunge si mai tarziu.
replyReply
#25
Scuze pentru ca postez intrebari foarte basic legate de joc,cunosc regulile forumurilor dar juniorul nu intelege care sunt aceste reguli, mai ales ca la aceste intrebari stiu ca raspunsurile se gasesc jucand...Tongue

Zice ca a gasit comoara lui Pete prin jungla si mai trebuie facut ca sa capete increderea lui Steelbeard ? A zis ca nu e de ajuns si ca mai trebuie sa faca ceva.Ce anume ?

Multumesc.

PS. Daca moderatorii considera ca intrebarile sunt foarte simple si nu isi au rostul aici,atunci voi mai intreba pe PM anumite chestii. Smile

Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
#26
(05-07-2012, 12:06 AM)kelokata Wrote: Zice ca a gasit comoara lui Pete prin jungla si mai trebuie facut ca sa capete increderea lui Steelbeard ? A zis ca nu e de ajuns si ca mai trebuie sa faca ceva.Ce anume ?

Printre altele trebuie sa-l convingi pe Booze sa-l aprovizioneze cu rom pe Steelbeard. Pentru asta trebuie sa rezolvi problema cu apa si cu zaharul pentru distileria lui Alistair. Mai este un quest cu un concurs de baut cu un grasan in carciuma lui Booze, am uitat cum il cheama. Deja vorbesc din amintiri, nu am retinut chiar toate misiunile jocului pentru ca sunt destul de multe si sunt imprastiate pe mai multe insule. Ideea e ca jocul e tipic PB ceea ce inseamna ca cu cat cercetezi mai mult, cu atat gasesti mai multe lucruri de facut. Tot talcul sta in dialoguri, daca ratezi vreo aluzie, poti sa ratezi o eventuala misiune.
replyReply
#27
Multam mult pentru intelegere old nick.
Juniorul zice ca a gasit comoara lui Pete si a luat din templul din mijlocul junglei 3 statuete.Cica capcanele de acolo s-au activat.Zice ca ce trebuie sa ii faca lui Steelbeard ca sa il faca pirat sa plece pe Swordcoast.
Eu chiar nu ma pricep, sunt nongamer nu le am pe astea cu jocurile pe PC de aceea apelez la voi care sunteti maestrii in seria asta de Gothice si Risen.

Multumesc.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
#28
(05-07-2012, 06:19 PM)kelokata Wrote: ...Zice ca ce trebuie sa ii faca lui Steelbeard ca sa il faca pirat sa plece pe Swordcoast.
Show Content
replyReply
#29
Multam mult,esti super domn.:clap:
Si-a luat juniorul un caiet si si-a notat tot ce i-ai scris.Sper sa ajunga pirat pana la urma. Haha
Dar zice ca le Largo ala parca nu stie cum sa il elibereze...What
Si piratul ala de pe plaja cam in ce locatie este ?
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
#30
(05-07-2012, 07:38 PM)kelokata Wrote: Multam mult,esti super domn.:clap:
Si-a luat juniorul un caiet si si-a notat tot ce i-ai scris.Sper sa ajunga pirat pana la urma. Haha
Dar zice ca le Largo ala parca nu stie cum sa il elibereze...What
Si piratul ala de pe plaja cam in ce locatie este ?
Piratul e cam pe unde arata sageata albastra.

Show Content

Pentru cealalta chestie trebuie sa vorbesti cu Booze care-ti da un speraclu pe care i-l duci lui Largo in Puerto Sacarico.
E posibil sa mai incurc si eu borcanele, nu am retinut chiar toate detaliile. Haha
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Risen: Ajutor Szekemri 29 18,088 08-19-2014, 05:15 PM
Last Post: Kyraya
  Risen 2: Lista misiuni si Bariere Raducu' 2 2,533 08-04-2013, 11:29 PM
Last Post: Raducu'
  Risen help Cryssalis 5 4,679 09-02-2010, 01:42 AM
Last Post: Cryssalis
  Risen- Quest Help Buckingham 41 22,783 06-18-2010, 12:38 PM
Last Post: Z3R0 C00L

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)