Poll: Ce locatie vi se pare mai infricosatoare?
You do not have permission to vote in this poll.
Templul lui Sleeper
48.15%
13 48.15%
Turnul cel vechi (Chromanin)
7.41%
2 7.41%
Halls of Irdorath
22.22%
6 22.22%
Templul lui Adanos (Raven)
7.41%
2 7.41%
Alta
14.81%
4 14.81%
Total 27 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G1 vs G2 (Care e mai "scary" ? )
#1
Salut! De aceasta data revin cu o intrebare pentru fiecare fan al seriei Gothic. As vrea sa stiu care vi se pare a fi jocul mai "infricosator" (Gothic 1 sau Gothic 2) ? Ce locatie vi se pare mai infricosatoare? Templul lui Sleeper,locul unde faci questul chromanin,templul lui Adanos sau Halls of Irdorath?
Eu am dat exemplu doar de 4 , daca mai stiti si alte locatii care vi se par mai "scary" din cele doua jocuri sunteti liberi sa le mentionati si sa argumentati de ce daca doriti Smile

Am pus si cateva imagini:

Templul lui Sleeper :
[Image: gothic_20091119_22043271_display.jpg]
Halls of Irdorath :
[Image: 25-26.jpg]
Turnul cel vechi (Chromanin)
[Image: 23-23.jpg]
Templul in care il gasesti pe Raven:
[Image: 18-19.jpg]
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#2
Eu zic ca gothic 1, nai idee cu cata teama avansam prin templu lui sleeper, save din minut in minut.
replyReply
#3
Le-am votat pe toate cele 4. Toate sunt de speriat, mai ales cele din Gothic 1, cred ca ar fi fost bine sa fi fost si cimitirul orcilor..si ala a fost cat de cat.
Cel mai de speriat loc a fost cu siguranta templul lui Sleeper, urmat de cimitirul orcilor.
Sup
replyReply
#4
Padurea deasa si intunecata din spatele fermei lui Akil mi s-a parut cea mai infricosatoare.
replyReply
#5
(05-05-2012, 04:50 PM)Warhell Wrote: Le-am votat pe toate cele 4. Toate sunt de speriat, mai ales cele din Gothic 1, cred ca ar fi fost bine sa fi fost si cimitirul orcilor..si ala a fost cat de cat.
Cel mai de speriat loc a fost cu siguranta templul lui Sleeper, urmat de cimitirul orcilor.
Intradevar, am uitat de cimitirul orcilor! Pe mine unul acela ma speria destul de tare cand eram mai mic. Bineinteles ca templul lui Sleeper mi se pare cel mai "scary". Cred ca nu gresesc daca spun ca templul lui Sleeper e cel mai infricosator dungeon din istoria RPG-urilor. Nici in Diablo nu am gasit un dungeon asa infricosator Haha
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#6
(05-05-2012, 04:52 PM)old nick Wrote: Padurea deasa si intunecata din spatele fermei lui Akil mi s-a parut cea mai infricosatoare.

Da, si aia era..o evitam mereu.
Sup
replyReply
#7
(05-05-2012, 04:52 PM)old nick Wrote: Padurea deasa si intunecata din spatele fermei lui Akil mi s-a parut cea mai infricosatoare.
Asa este si plus ca devenea si mai infricosatoare cand incepeau sa umble pe acolo si SeekeriiGrin
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#8
Templul lui Sleeper cu siguranta.Plin de tot felul de creaturi + oameni nebuni.O locatie ce-ti ramane in memorie pentru mult timp.O mentiune ar fi Halls of Idorath.
replyReply
#9
Excelent thread. Smile Felicitari.

Am avut de ales intre Templul lui Adanos (Raven) si Templul lui Sleeper.

Initial am vrut sa aleg templul lui Adanos. Deschiderea usii mi s-a parut infioratoare. La fel si incantatia lui Raven. Dar pana la urma am ales Templul lui Sleeper, tinand cont de maretia templului.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
(05-05-2012, 05:31 PM)Terente Wrote: Excelent thread. Smile Felicitari.

Am avut de ales intre Templul lui Adanos (Raven) si Templul lui Sleeper.

Initial am vrut sa aleg templul lui Adanos. Deschiderea usii mi s-a parut infioratoare. La fel si incantatia lui Raven. Dar pana la urma am ales Templul lui Sleeper, tinand cont de maretia templului.
Multumesc!Smile
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Care este tabăra voastră preferată? Ducipal 47 18,518 08-12-2013, 11:34 AM
Last Post: DYgYTaL
  A fost vreun lucru care v-a placut mai mult in G2 decat in G1 ? Dar Invers ? GothicFanForever 4 2,077 04-11-2013, 08:51 PM
Last Post: GothicFanForever
Wink Care dintre side-questuri vi s-a parut cel mai interesant? G1/G2 GothicFanForever 1 1,379 04-10-2013, 10:48 PM
Last Post: Szekemri
  care sunt taberele de la gothic 3? Hegan 4 1,677 08-11-2011, 07:20 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)