Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microsoft Train Simulator
#1
Unul dintre cele mai bune simulatoare de trenuri lansate vreodata, daca nu cel mai bun.
Jocul a fost lansat in 2002, in ciuda acestei lansari mai vechi, jocul are milioane de jucatori (si nu exagerez).
Initial, jocul are doar 6 rute, toate straine si material rulant putin. Dar, jocul poate fi modat foarte usor, asa ca majoritatea tarilor au cel putin o comunitate de modare a MSTS-ului.
Romania are 5, cele 5 comunitati nu se are tocmai in toane bune, dar au reusit sa puna in joc aproape tot materialul rulant romanesc existent. S-au creat rute romanesti, cea mai mare si pe departe cea mai buna este Ruta CFR, care cuprinde mai mult de 90% din intreaga Romanie. Insa, din pacate ruta a fost scoasa de la download din cauza celor de la blackrail care i-au acuzat pe cei de pe train-sim de furt...desi nu a fost asa...dar Stefan Medeleanu a decis sa o scoata si sa o faca in asa fel sa le inchida gura si sa faca intreaga Romanie.
Momentan, eu joc doar ruta Romania 2 (care cuprinde toate statile dintre Alba Iulia-Timisoara-Arad-Ilia-Lugoj-Simeria-Sibiu) si ruta Timisoara, a doua cea mai buna si mai lunga ruta facuta pana acum. Cuprinde cam 70%, dar nu este in total reala, este semi-reala, dar e buna ..ea cuprinde tot intre Timisoara-Arad-Oradea-Cluj-Napoca-Bucuresti Nord-Valea lui Mihai si putin din Ungaria..(un autor din cei doi era ungur).
Jocul la inceput, fara addons-uri are o grafica ...de 2002, dar foarte buna oricum, dar dupa ce instalezi addons-urile jocul arata nemaipomenit. Pot spune ca Microsoft Train Simulator (sau MSTS) intrece Trainz-ul la toate capitolele. Acest joc simuleaza realitatea 100%. Poti fi in cabina, in vagoane, afara..fiecare ruta are activitatile ei (poti crea si tu), acolo trebuie sa indeplinesti timpul de sosire in fiecare statie si sa nu depasesti limita de viteza.
Am mai multe video-uri cu jocul pe contul meu de Youtube.


(Muzica e de la YT, atunci inca nu descoperisem artele filmuletelor Haha)

(si aici Haha)


Si cu ocazia asta, am sa mai fac un filmulet..de data asta cu muzica mea. Haha
Sup
replyReply
#2
Done -
Sup
replyReply
#3
De ce nu filmezi? Sincer e mai captivant atunci cand vezi un filmulet al unui joc decat asa.Smile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#4
Cum se numeste melodia din primul video?
Ca e faina
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#5
Baieti, dati in offtopic. Warhell, patchu pentru romania care e?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#6
@Zamolxis: Pentru ca decat sa mearga greu, mai bine asa.
@Bv: Habar nu am..e de la Youtube..
@Hegan: Nu e patch..Haha
Sup
replyReply
#7
In orice caz jocul e bestial.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Farming simulator 2013 cornel 7 3,882 08-18-2013, 11:08 AM
Last Post: cornel
  Police Simulator 2 cornel 0 2,505 08-17-2013, 10:02 PM
Last Post: cornel

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)