Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Despre Facultate
#31
(07-15-2013, 05:08 PM)Carnage Wrote: La facultatea de Informatica din cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza din Iasi.

Parca.
replyReply
#32
Corect Grin sunt 275 de locuri la buget si 90 la taxa, pana acum s-au inscris 564 de candidati la facultatea asta. Maine e ultima zi de inscriere, estimez ca numarul candidatilor va depasi 650. Cam mare concurenta...
[Image: 242idki.png]
replyReply
#33
Doua persoane pe loc nu e concurenta mare. In Bucuresti sunt de obicei de la 6-7 in sus la majoritatea facultatilor.
replyReply
#34
Iei admiterea, nu iei admiterea, semintele acelasi gust are.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#35
(07-18-2013, 11:34 PM)Carnage Wrote: Iei admiterea, nu iei admiterea, semintele acelasi gust are.

True story :clap:

si mai era o vorba : N-ai restante, nu esti student.....si cred ca sunt cel mai student dintre studenti Smile
replyReply
#36
Vorba asta adaptata de un fost coleg de facultate ce a ramas repetent in anul 2 suna in felul urmator:

"Daca vrei sa te simti ca un student, trebuie sa ai restante, insa daca vrei sa te consideri cu adevarat student, trebuie barem ca ramai si repetent un an, asa, ca mine."
replyReply
#37
Studentii ce au restante ii injura pe ce fara restante. Cei fara restante ii blameaza pe cei cu restante ca nu sunt seriosi, iar cei care repeta anul sunt invidiosi pe ambele grupuri mai sus mentionate, cat si pe orice profesor, oricum ar fi el.

Eu mai am un an si ca de obicei vreau sa stiu de acum ce trebuie sa fac pentru licenta. Nu las pe mai tarziu, pentru ca stiu ca e greu ce am de facut si intotdeauna am facut asa si mi-a iesit bine (la BAC).

Spre deosebire de alte facultati, la noi la inginerie e mai greu, pentru ca trebuie sa facem ceva mai mult decat scris. Mi-am facut un plan deja, care o sa vad daca o sa fie bun peste vreo luna cand o sa vorbesc cu profu' ce vreau sa-mi fie coordonator.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#38
Stiu ca as fi offtopic dar cum e clasa a 11 a, ca materie si timp liber ma refer?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#39
E fix ca la clasa a 10 si clasa a 12.

Pana acum s-au inscris 610 de candidati la facultatea de info. Sunt 275 locuri la buget.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#40
Si am intrat la buget Grin.
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Cu facultate sau fara? Raducu' 24 11,792 05-31-2016, 11:05 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii despre scoala si liceu Raducu' 27 9,115 07-02-2014, 06:20 PM
Last Post: cornel

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)