Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imperial Glory
#11
Eu presupun ca e o treaba usoara...te rog contacteaza-ma la id-ul de mess warhell4ever daca poti..o sa ne intelegem mai bine.

Tocmai am facut un pas important. Am reusit sa fac rost de folderele cu care pot sa modific jocul.
Sup
replyReply
#12
(07-15-2012, 02:44 PM)Warhell Wrote: Tocmai am facut un pas important. Am reusit sa fac rost de folderele cu care pot sa modific jocul.

Mi le dai si mie?Grin
replyReply
#13
Am facut inca un pas extrem de important!!!!
Am testat sa vad cum merge modul cu schimbarea tarilor, orice mod merge doar daca ai acele fisiere. Fisiere pe care nu ti le pot da, pentru ca le ai si tu, doar ca trebuie sa urmezi acesti pasi old nick: http://www.tafn.info/TAFN/forums/viewtop...&highlight=

Cum spuneam, am testat cu succes si merge. Acum am sa compar fisierul original si fisierul modat, iar dupa asta o sa vad daca pot face ceva. Daca reusesc, WOG.ro va deveni prima comunitate care a reusit sa faca Moldova jucabila in Imperial Glory.
Daca imi da voie Terente...as vrea sa fac un nou topic dupa..daca reusesc. Stiti, oamenii o sa caute pe google si o sa dea de acel topic..mai facem si rost de useri. Smile

Uite si o imagine cu Polonia. Singurul lucru rau e ca are steagul Frantei acolo..in rest e totul ok. Am testat tot..apropo..acum au tras dintr-o biserica. Grin ..dar nu prea apuca sa traga multe pentru ca aia ma navalesc acolo. Haha
[Image: 24ewd2c.jpg]
Sup
replyReply
#14
(07-15-2012, 03:24 PM)Warhell Wrote: Am facut inca un pas extrem de important!!!!
Am testat sa vad cum merge modul cu schimbarea tarilor, orice mod merge doar daca ai acele fisiere. Fisiere pe care nu ti le pot da, pentru ca le ai si tu, doar ca trebuie sa urmezi acesti pasi old nick: ...
Super chestie! O sa incerc si eu.


(07-15-2012, 03:24 PM)Warhell Wrote: ..dar nu prea apuca sa traga multe pentru ca aia ma navalesc acolo. Haha
Cand ai infanteristi in cladiri asigura-te ca sunt protejati de militii sau si mai bine de cavalerie usoara. E indicat sa nu trimiti in lupta infanteria fara sprijinul cavaleriei. Daca ai si ceva artilerie e si mai bine, dar tunurile trebuie protejate la randul lor pentru ca se deplaseaza greu si pot fi distruse cu usurinta. Cavaleria usoara (husarii) sunt trupele mele favorite. Se misca repede in teren permitandu-ti sa distrugi pe rand unitatile de infanterie si artilerie inamice. Nu strica sa ajuti cavaleria cu cateva unitati de puscasi bine asezati. E o chestiune de strategie, mai ales cand armatele care se infrunta sunt echilibrate numeric si cu echipament asemanator.
replyReply
#15
Te rog citeste PM-ul...acum chiar am nevoie de ajutor. Am modificat pe acolo, si nu mai intra joc..bine ca am facut back'up. Faza e ca poate trebuie modificat TOT ce tine de Moldavia si Franta..asa mi se pare ca a facut si acolo in fisierul ala cu care l-am comparat. Trebuie doar sa muti numele tarilor bine si ar trebui sa mearga. Dar e foarte mult..Pe mess ne putem sincroniza si ajuta reciproc..chiar vreau sa terminam azi..
Sup
replyReply
#16
Revin putin mai tarziu. Sa instalez si eu jocul si messu'. Grin
replyReply
#17
Ok..eu raman logat si aici si pe mess..si incep sa ii mai dau de cap. Smile
Sup
replyReply
#18
http://www.fileshare.ro/73845128082

Cu acest mod puteti juca cu Moldova. Smile
Sup
replyReply
#19
Old nick: Ai incercat cu jocul cu modul asta? Grin
Cu Moldova e foarte greu..cel putin la mine ca e prima campanie Haha. L-am inceput pe normal si am cucerit Balcanii si Grecia, sunt in alianta cu austriecii si rusii, dar planuiesc sa fac o coalitie cu Rusia impotriva Austriei.
Singurul lucru aiurea e largimea regiunilor. E o regiune in Rusia, care e chiar langa Moldova. Incepe de la Moldova si duce pana la capatul hartii. :|
Si in Turcia..e si Antolia, si Orientul mijlociu..pacat...as vrea sa gasesc un mod care schimba harta..macar cateva regiuni in plus, sau daca nu..pot sa incerc eu.
Sup
replyReply
#20
Sunt in 1801...am ajuns in era a 2-a la tehnologie si m-am decis sa formez o coalitie cu Rusia impotriva Austriecilor. Regret asta cate zile o sa am in campania asta. Haha
In prima faza am cucerit Ungaria, am reusit sa trec raul cu doua divizii de cavalerie si sa ii iau prin spate. Dar s-au retras rapid si si-au salvat toata artileria. :|
Dupaia m-au atacat si m-au distrus. Au luat Ungaria inapoi si au luat Minsk-ul de la rusi. :|
Dupaia mi-au luat balcanii si mi-au distrus toata armata cu artileria lor si am mai ramas doar cu una. Nu stiu cum de si-au retras trupele din balcani si mi-au dat regiunea inapoi. Grin
Si am facut pace, dar am avut ce plati. Rusii au facut si ei pace, dar au pierdut de tot Minsk-ul.
Chiar nu stiu de ce le-am declarat razboi. Aveam relatii mari (80) cu ei, aveam toate resursele..comertul mergea bine, tot. :|
Mare prostie am facut...
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)