Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II: Minele Din Khorinis
#1
Ce parere aveti despre minele din Khorinis? Ce ati simtit prima data cand va-ti reintors in colonie?
replyReply
#2
Nostalgie...ma simteam cum te simti cand pleci la mare o saptamana si te intorci apoi acasa.
Si chiar daca Valley of Mines era o zona distrusa si un camp de lupta, tot am simtit un fior cald mereu cand am stat acolo. Ma simteam ca si cum ma aflam intr-un film epic.
Plus ca faptul ca exista atatea medii datorate dragoniilor nu face decat sa ma incante si mai tare.

Valley of Mines mi s-a parut zona cu cea mai frumoasa atmosfera dupa Jarkendar.
replyReply
#3
De cum am intrat in colonie mi s-a parut ceva ciudat, mai ales ca era noapte (pesemne cei de la PB au facut noapte ca sa fie mai usoara tranzitia vizuala intre VoM din Gothic I si cea din Gothic II). Dar am fost surprins: in Gothic I erau multe lucruri distruse prin Colonie, iar in Gothic II au fost distruse si mai multe chestii (ca de exemplu, zidul de lemn ce apara Old Camp).
replyReply
#4
zidul acela cum vroiai sa ramana ,este logic a ars ca tot ce a fost din lemn,doar au fost dragonii acolo,mie mi s-a parut ciudat unele mine unde s-au gandit sa le amplaseze,mai putin ceu cu grim in ea ,celelate sunt in locuri la care nu mas fi gandit
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#5
Momentele pe care le petreci in colonie sunt niste momente de neuitat,cand am intrat prima data in minele din khorinis m-au coplesit sentimente si amintirile cu vremele bune petrecute in colonie,o nostalgie totala.
replyReply
#6
Oripilat. Cand am vazut ce s-a intamplat cu fostul peisaj acum infestat cu orci, snapperi si mai niste dihanii am bagat o potion of speed si am fugit in jurul castelului de vre-o 2 ori pana am dat de intrare. Daca tot vorbim de VoM va intreb daca stiti ce-i cu mesajul ala dincolo de zidul orcilor, e bagat de un programator probabil (nu-i mai stiu nick-ul ca l-am citit mai demult) Haha
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#7
nu stiu,zicea pe mesaj ca acolo a fost Sect Camp si ca a fost un drawen(pitic)pe acolo,asa zicea dar la sfarsit zicea ca totul a fost o pacaleala
replyReply
#8
De fapt, acel mesaj era de la un "mighty alien dwarf", care nu avea nicio legatura cu povestea, si care spunea ca treaba cu hordele de Orci de dupa gard a fost o pacaleala, nefiind, de fapt, nimic acolo.
replyReply
#9
Da, asa era "mighty alien dwarf" hahaha. Am mai gasit intr-un sant pe acolo cadavre, Diego, Lester, parca si Milten cu Gorn.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#10
Da, acea pestera contine NPC-urile care se muta de pe o plansa in alta (de fapt nu se muta, sunt omorate intr-o plansa si mutata intr-o pestera din aceasta ascunsa, si, de fapt, pe plansa cealalta apare un personaj nou).
Oricum, haideti sa revenim la topic. Sad):
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,281 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 428 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,036 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,555 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,039 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  the history of Khorinis mod dark_angel555 3 2,270 03-16-2017, 06:25 PM
Last Post: Daenvgiell
  Download Gothic iReal2015 2 2,093 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,529 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,447 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,195 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)