Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serious Sam 2
#1
Care ati jucat serious sam??
Eu am avut "onoarea" sa il termin pe 2....
Mia placut foarte mult gameplayrul si atmosfera jocului.
replyReply
#2
Okay, m-am răcit şi săptămâna asta sunt scutit, aşa că de luni m-am apucat de Serious Sam Gold (First Encounter şi Second Encounter).
Citeam pe net, şi am ajuns la un comentariu, cine nu a jucat Serious Sam nu se poate numi gamer, ei bine ... n-am mai stat pe gânduri şi am început să-l joc.
Povestea incredibilă, grafica excelentă pentru anul ei, gameplay .. pfai, fenomenal !
Grămezi de secrete, glume şi troll'ări.
Armele foarte bine făcute. Îmi place mult Luneta, păcat că n-a pus-o şi în First Encounter. Drujba iar' e ok pentru wave-urile de scheleţi ... şi minigun'ul .. fenomenal.
Ideea cu wave-urile de monştrii e excelentă. Nu ştiu prea multe jocuri care să fi introdus această idee. Painkiller şi Will Rock, cam atât ştiu. Îmi place că e multă acţiune şi te plictiseşti greu. Puzzle-uri şi privelişti foarte bine detaliate.
Mi-a plăcut mult să călătoresc prin Egiptul Antic, prin America Mayaşă şi Babylon ...şi acum urmează nu ştiu ce tărâm îngheţat (încă n-am terminat Second Encounter, am ajuns la turnul Babel doar).
Oricum, nota 10.
Să văd ce am să fac şi cu Serious Sam 2 ... sper să-mi meargă. Haha
Sup
replyReply
#3
L-am terminat şi se pare că ultima parte a jocului se petrece în Polonia.
Mi-au plăcut cele 3 nivele, inclusiv boss'ul care mi se pare mai bun ca cel din FE.
Oricum, convorbirea la telefon cu Mental a fost prea tare ... Haha
"-Hey, sorry father.
-I'm not your father.
-Ah, yeah, that's another movie."
Haha
SE a fost mult mai amuzant decât FE. Nota 10 din toate punctele de vedere !
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)