Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic the beginnings
#1
:hi Eu cu un prieten de-al meu (dranton17) ne-am apucat de un proiect. Numele spune totul actiunea se va desfasura in Khorinis dinaintea Gothicului 1.:d
Momentan am facut un filmulet 8-> si o sal uploadeze dranton(hai ca zicem ionut ca asa il cheama) pe you tube , o sal vedeti cel tarziu maine (cred).
Neam gandit si la poveste o sa va dam noi detalii mai tarziu pe thread-ul asta ..........iar mai tarziu o sa avem nevoie de echipa mai ales la capitolul moding Grin ...........acum ne apucam sa invatam cate ceva despre moding de la tutorialele lui Patrunjelu o sa fie greu dar suntem ambitiosi.:>
[Image: 242idki.png]
#2
astept si eu filmuletu
#3
Uitati aici link sper sa va placa : http://www.youtube.com/watch?v=KK_eFpPOnj4 Grin cum vi se pare ?
[Image: 242idki.png]
#4
Da am terminat video-ul . Nu e cine stie ce , dar e bun pentru inceput. Deci actiunea seva intampla inaintea Gothic 1. Acesta va fi un mod pentru Gothic 2 . deocamdata eu si cu Carnage am luat toate programele si tutorialele si cel mai curand o sa ne apucam de treaba . Pe parcurs daca vor mai fi dornici sa ne ajute nu am nimic impotriva.Povestea completa o stiu doar eu , insa voi dezvalui doar cateva detalii pentru a mentine o aura de mister asupra modului . Deci eroul nostru va fi un locuitor din Khorinis pana cand Rhobar trimite mesaj ca s-a inceput razboiul cu orcii.De aici va las imaginatia sa zburde.Acesta este link-ul de la video http://www.youtube.com/watch?v=KK_eFpPOnj4 . Sper sa va placa.Vreau sa aud cateva pareri .
#5
misto ma rog asa mi se pare mie Grin
#6
Pare ambitios...speram sa iasa bineGrin
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
#7
Momentan de obisnuim cu spacerul si cu toate cele dar am descoperit o problema: unde sunt texturile din Gothic 2 NOTR ca sa le deschis cu spacerul ca-am cautat si nam gasit nimic la Gothic 1 am gasit sunt in fisierul worlds dar in Gothic 2 n-am gasit stie cineva pe unde-s sau mai trebe sa mai am un program care sa le arat :-? ? as vrea sa ma ajutati cu chestia asta

Si inca ceva mai peste ceva vreme o sa avem nevoie de voluntari care se pricep bine la moding si la scripturi pteti posta aici cine vrea sa participe si o sa ne gandim Smile
[Image: 242idki.png]
#8
Bravo baieti,sunteti praf!SmileSper sa iasa ceva frumos.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


#9
cine ma cunoaste, stie ca eu sunt direct si sincer --> mi se pare praf, pentru ca:
1. nimeni nu stia cum era lumea inainte de bariera si inainte de venirea eroului in colonie, si din cate spuneau oamenii prin g1 si g2, era cu totul altfel.
2. chestia mi se pare o prostie [trebuie sa recunosc ca ideea cu 'Gothic The Beginnings' e buna] pentru ca daca ar fi fost asa, toata lumea din g2 [khorinis] l-ar fi cunoscut pe nameless si si-ar fi amintit de el.
3. in filmuletul ala apare ca un cetatean si apoi ca un militian. [inainte sa ma uit la filmulet, ma gandeam ca faci alt caracter cu care sa joci] si daca ma gandesc eu bine, paladinii nu erau in khorinis inainte de g1.
si mai sunt zeci de detalii care trebuie modificate/sterse si nu e asa usor sa stergi niste npc-uri si alte chestii din joc. [turnul lui xardas din khorinis, de exemplu]

PS: nu sunteti primii care au incercat asa ceva. sunt prea multe detalii. bine, nu o sa fiu cocalar si daca nu o sa va iasa, nu o sa zic: 'V-AM ZIS EU!'
daca aveti vointa [toata lumea are la inceput.], mult succes.
.Chorus Romance says Good Night.
#10
Grin In loc sa ne incurajez tu spui cv rau despre el?Haha sper ca este o gluma nu? :-?
Noi nu o sa stergem NPC-urile o sa le editam si treba cu paladinii ne gandim noi nui problema
[Image: 242idki.png]


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,704 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,223 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,356 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,907 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,948 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,403 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,661 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,785 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 193,796 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,513 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)