Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic Animatie
#11
(11-30-2012, 03:05 AM)GagaManMusic Wrote:
(11-29-2012, 11:10 PM)Bogdan Wrote: *cough* Necromancing*cough*Bad necromancing.*cough*

Mai ales ca baiatul nu a mai dat de ceva vreme pe forum si vad ca nici partea a doua nu a mai facut-o.

Din pacate nu am reusit sa termin in timpul pe care l-am estimat initial animatie. Vreau sa anunt faptul ca pana acum partea a 2-a are 173 de secunde terminate, deci are aproape 3 minute si estimez ca s-ar putea sa ajunga pe la 5 minute si un pic in final. Problema este ca eu lucrez singur la animatie si sunt multe detalii la care trebuie sa ma gandesc si la care trebuie sa lucrez. Nu pot sa va spun sigur cand voi termina animatia dar promit sa o termin cat de repede pot. Multumesc mult tuturor pentru intelegere Smile

Păi şi vocile ?
Sup
replyReply
#12
La sfârşitul clipului, la credits, sunt trecuţi cei care au interpret personajele.
replyReply
#13
pe cei care au facut vocile ii stiu de pe newgrounds Haha super tare animatia
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#14
(11-30-2012, 02:41 PM)old nick Wrote: Desenezi cu mouse-ul direct in flash?

Desenez cu mose-ul si cu pen tablet-ul direct in flash.
replyReply
#15
(12-01-2012, 01:21 AM)GagaManMusic Wrote: Desenez cu mose-ul si cu pen tablet-ul direct in flash.

Tot respectul. Eu nu reusesc sa fac decat niste mazgaleli cu mouse-ul. Imi dau seama ce inseamna 5 minute de animatie la peste 6fps. E o munca pentru care ai nevoie de multa rabdare, pasiune si talent, calitati pe care nu le intalnesti prea des prin imprejurimi. Poate intr-o zi faci un mic tutorial video pentru cei care doresc sa invete sa lucreze cu macromedia flash. Smile
replyReply
#16
(11-30-2012, 06:49 PM)Bogdan Wrote: La sfârşitul clipului, la credits, sunt trecuţi cei care au interpret personajele.

A spus că acum lucrează singur.
Sup
replyReply
#17
(12-01-2012, 10:47 AM)Warhell Wrote:
(11-30-2012, 06:49 PM)Bogdan Wrote: La sfârşitul clipului, la credits, sunt trecuţi cei care au interpret personajele.

A spus că acum lucrează singur.

Ideea este ca am vrut sa spun faptul ca tot ceea ce tine de animatie fac singur - adica tot ceea ce se vede cu ochiul liber/vizual. Desigur vocile nu sunt facute de mine, insa scenariul pe care actorii vocali il citesc este scris de mine. Aceiasi actori vocali vor aparea si in partea a 2-a dar tot cu scenariul scris de catre mine.

La multi ani tuturor de 1 decembrie!
replyReply
#18
(12-01-2012, 01:50 AM)old nick Wrote:
(12-01-2012, 01:21 AM)GagaManMusic Wrote: Desenez cu mose-ul si cu pen tablet-ul direct in flash.

Tot respectul. Eu nu reusesc sa fac decat niste mazgaleli cu mouse-ul. Imi dau seama ce inseamna 5 minute de animatie la peste 6fps. E o munca pentru care ai nevoie de multa rabdare, pasiune si talent, calitati pe care nu le intalnesti prea des prin imprejurimi. Poate intr-o zi faci un mic tutorial video pentru cei care doresc sa invete sa lucreze cu macromedia flash. Smile

Multumesc mult pentru apreciere.

Cred ca cel mai important lucru este sa ai multa rabdare si atentie la detalii pentru a putea face animatii. E greu sa desenezi cu mouse-ul dar te poti obisnui sa desenezi destul de bine cu el in timp.
Sincer eu sugerez daca iti permiti sa iti achizitionezi un pen tablet (de ex. bamboo pen tablet) pt ca e mai usor de desenat cu asa ceva desi itzi ia un pic pana te obisnuiesti cu desenatul pe o placa care genereaza imaginea pe care o creezi pe monitor.

Am vrut sa fac tutoriale si am si facut cateva insa am avut probleme cu inregistrarea vocii - si de aceea nu le-am uploadat. Daca stie vreo unul dintre voi vreun program cu care pot sa inregistrez ceea ce apare pe monitor plus vocea in acelasi timp va rog sa imi spuneti.

In concluzie pentru a putea face animatii trebuie multa rabdare si multa munca. Asa ca bafta si sper sa iti placa.
replyReply
#19
Am vazut pe net ca preturile pentru pen tablet incep cam de la 200 ron. S-ar putea sa fac investitia asta. Cu mouse-ul nu ma descurc deloc, dar o sa mai incerc.Smile
replyReply
#20
(11-29-2012, 08:03 PM)Daenvgiell Wrote: Misto, mi-a placut Haha.

Ma bucur ca ti-a placut. Un mic update : partea a 2-a are deja peste 200 de secunde terminate.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 5 Szekemri 150 66,988 01-03-2018, 02:05 AM
Last Post: Edd
  gothic returning stalin75 1 1,815 07-02-2015, 01:57 PM
Last Post: Watras
Sad Cea mai tare serie de walkthrough a seriei Gothic (RO) bucurgabriel25 13 5,613 12-10-2014, 10:11 PM
Last Post: bucurgabriel25
  Gothic 2 - the movie - proiect Szekemri 31 13,512 10-20-2012, 09:43 PM
Last Post: soul of darkness

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)