Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risen- Quest Help
#21
nup...erau titanii...care au fost alungati de zei...apoi zeii au fost iar alungati si au scapat titanii. Smile.....si acuma trebuie sa salvezi insula de titanul de foc pe care vrea sal elibereze Mendoza. Dar nu e asa greu de batut dak sti cum Smile...e chiar usor :p
Always fight against evil, even if it leads to youre death.
We should meet the enemies of god.
He who fears of being conquered is sure of defeat.
replyReply
#22
unde gasesc arme mai bune armuri mai bune , etcsi de unde pot cumpara scrolluri de summoning ?
replyReply
#23
Scroll-uri de summoning gasesti rar, de multe ori la Lizard Priests... asta de prin cap 2. De cumparat abia din capitolul 3 daca au pe la manastire (nu sunt sigur)... si spunea crawler de dificultate: intr-adevar, este greu, joc la HARD si este foarte greu, dar mai interesant. Am invatat sa ma lupt bine si stiu cum ataca majoritatea creaturilor si care este punctul lor slab. Am nivelul 20, dar daca nu as sti cand sa ma apar si cand sa atac m-ar putea ucide un lup sau doi, au destula forta si pentru 70 defense in Melee weapons (am artefacte bune, scut si o armura puternica)... Initial am crezut si eu ca Ordinul Focului ar fi cea mai buna alegere, dar dupa ce intelegi povestea, banditii devin o ghilda destul de curata si au dreptate in felul lor.
Armura mai buna poti castiga dupa un timp in care faci misiuni, rune vei gasi la grupuri de oameni soparla (am vreo 8 cred) dupa ce intri in templul din est, arme bune ai putea gasi dar trebuie sa explorezi. Sunt doua sabii (atat am gasit eu) dezmembrate, iar bucatile din ele sunt in diferite locuri si trebuie reasamblate, iar puterea lor este mare.
Patty este inchisa in ruina aia mai mare de pe coasta de vest.
replyReply
#24
am rezolvat majoritate
am 3 discuri
unul e la don si unul ?

oricum arma am gasit un fragment din wind bastard sword acolo unde ear un scorpion lam omorat cu sageti Tongue

deci unde e cealalta bucata si unde e ultimul disc ?
pana acum il am pe cel de la gryger
de la druid
pe cel din comoara lui steelbeard
replyReply
#25
Mai este un disc in templul din est (Eastern temple) daca nu ma insel...
Stiu ca un fragment era pe insula aia de langa oras, aia mica... celalalt nu mai stiu sigur... daca imi amintesc postezGrin
replyReply
#26
am starns cele 5 discuri de mult am gasit o sabie de 66 dm g etc , acum sunt la chapter 3 si sunt in templu si mendosa ma trimis sa gasesc o cale de a deschide usa am ajuns unde va am killarit 5 ghouli am urcat sus si erau 3 lizard warrior ( unul ma bate din 3 lovituri ) noroc ca era o capcana intre noi , oricum acolo am ramas hinturi ceva Grin?
replyReply
#27
Plimba-te cu magia de telekinezie ca mai dai peste manete (e mare si are structura asemantaoare cu cea a unui labirint templul), dar cauta pe la soparelele alea ca mai au figurine care deschid porti. Bate tot si plimba-te prin toate cotloanele, poate gasesti vreo harta pe acei stalpi care se pot roti si alcatui un puzzle cu un document.
replyReply
#28
Cam multe hinturi ii dai ... trebuia sai spui doar..exploreaza totul Smile
Always fight against evil, even if it leads to youre death.
We should meet the enemies of god.
He who fears of being conquered is sure of defeat.
replyReply
#29
AMAI BINE NU AR EXISTA ACEST THREAd fiindca e mai frumos sa afli tu.....aceasta este frumusetea jocurilor RPG
[Image: 242idki.png]
replyReply
#30
zicetimi si mie cum se fac questurile magicienilor alora Haha
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Risen: Ajutor Szekemri 29 18,088 08-19-2014, 05:15 PM
Last Post: Kyraya
  Risen 2: Lista misiuni si Bariere Raducu' 2 2,533 08-04-2013, 11:29 PM
Last Post: Raducu'
  Risen 2: ajutor Szekemri 37 17,855 03-03-2013, 10:55 PM
Last Post: kelokata
  Risen help Cryssalis 5 4,679 09-02-2010, 01:42 AM
Last Post: Cryssalis

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)