Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temple ale lui Beliar
#1
Salut!Ati auzit despre templele lui Beliar ,unul la sud,est,vest si nord.

S.Cel de sud am citit ca ar fi undeva in Insulele de Sud Argaan,Torgaan,Korshaan sau Feshyr.

E.Cel de est ar fi Irdorath sau Templul lui Sleeper.

Nord si Vest nu se stiu dar scrie ca Rhobar I le-ar fi distrus intr-o Cruciada.

Scrieti parerea voastra!Wink
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply
#2
Nu mai stiu exact ce se spunea in joc, tin minte doar ca unele dintre temple au disparut ca sa nu fie distruse de paladini, iar Irdorath a iesit la suprafata in G2
replyReply
#3
In Gothic 1 nu exista temple inchinate lui Beliar
Nici in Gothic 2 simplu (GOLD EDITION) inafara de Irdorath, nici in Gothic 2 NOTR nu sunt temple pt Beliar (TEMPLELE DIN LUMEA DE DINCOLO DE PORTAL SUNT ALE LUI ADDANOS VA ROG SA VA AMINTITI) Tocmai in Gothic 3 sunt temple inchinate lui Beliar facute de Hashisini care aveau in orase temple cu Statui ale lui Beliar!..........
replyReply
#4
Nu sunt temple, dar sunt statui în G2.
Sup
replyReply
#5
(09-25-2012, 05:35 PM)Cryssalis Wrote: In Gothic 1 nu exista temple inchinate lui Beliar
Nici in Gothic 2 simplu (GOLD EDITION) inafara de Irdorath, nici in Gothic 2 NOTR nu sunt temple pt Beliar (TEMPLELE DIN LUMEA DE DINCOLO DE PORTAL SUNT ALE LUI ADDANOS VA ROG SA VA AMINTITI) Tocmai in Gothic 3 sunt temple inchinate lui Beliar facute de Hashisini care aveau in orase temple cu Statui ale lui Beliar!..........

Pyrokar vorbeste de 4 temple in mari, inchinate lui Beliar, Irdorath si inca 3 dintre care 1 a cazut distrus de paladinii de-acum ~200 ani, iar celelalte 2 au disparut cand Beliar a vazut avantajul lui Innos. Asta spune Pyrokar cand pleci spre Irdorath cand esti magician de foc.
replyReply
#6
Man astea is de storyline!! Vorbim de gaming
replyReply
#7
Cryssalis, in primul rand nu este vorba de gothic 1/2/3, Feshyr si celelalte insule mentionate acolo sunt din ArcaniA. Oh man... In al doilea rand, eu am 100% dreptate, stiu sigur ca Pyrokar pomenste de ele.
replyReply
#8
Nam zis ca nai dreptate ... Arcania facuta numai de jawood la fel ca FG e vazut de multi ca un joc care nu are nicio legatura (decat prin niste personaje etc .... Titlu .. Nameless Hero),in fine ma refer cu seria gothic 1,2,3 facuta impreuna cu PB.. In plus nu cred ca toti de pe forum au apucat sa joace Arcania....
replyReply
#9
Nu trebuie sa joci Arcania ca sa afli ce zice Pyrokar.
replyReply
#10
Thread-ul acesta este mai degraba despre poveste si nu despre jocuri.
Ideea este ca fiecare sa isi spuna parerea unde ar fi aceste temple.
Templul de sud - ar fi vulcanul de langa Setariff,pentru cei care au jucat Arcania si Fall of Setariff.
Dumnezeu este singurul meu STĂPÂN, iar familia mea singura mea COMOARĂ !
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  claw of beliar digital09 1 1,239 08-19-2011, 01:37 PM
Last Post: Carnage
  Gothic II: The Claw of Beliar. Alex* 42 13,606 08-18-2011, 12:12 PM
Last Post: Warhell
  Apostoli lui Beliar Masahiro 1 1,851 09-12-2009, 09:56 PM
Last Post: Raducu'
  Beliar, Innos sau Xardas? Blank 24 7,148 08-23-2009, 09:32 PM
Last Post: Cryssalis
  Wrath of Innos vs Claw of Beliar Blank 9 5,124 07-28-2009, 02:48 PM
Last Post: crawler[ro]

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)