Poll: Este Barack Hussein Obama antichristul?
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
28.57%
2 28.57%
Nu.
57.14%
4 57.14%
Nu stiu.
0%
0 0%
Nu ma intereseaza.
14.29%
1 14.29%
Total 7 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Is Barack Hussein Obama the Anti-Christ?
#1
Este Obama Anticristul?

Hai să aruncăm o privire în Biblie şi să vedem ce spune Scriptura despre persoana anticristului.
  • Este Obama Anticristul?
    „La sfârşitul stăpânirii lor, când păcătoşii vor fi umplut măsura nelegiuirilor, se va ridica un împărat fără ruşine şi viclean” ( Dan.8:23 )

  • El va fi un orator genial.
    „Împăratul va face ce va voi; se va înălţa, se va slăvi mai presus de toţi dumnezeii şi va spune lucruri nemaiauzite împotriva Dumnezeului dumnezeilor; şi va propăşi până va trece mânia, căci ce este hotărât se va împlini”. ( Dan.11:36 )

  • El va fi un politician genial.
    „Şi fiara, care era, şi nu mai este, ea însăşi este al oputea împărat: este din numărul celor şapte, şi merge la pierzare. Cele zece coarne, pe care le-ai văzut, sunt zece împăraţi, care n-au primit încă împărăţia, ci vor primi putere împărătească timp de un ceas împreună cu fiara. Toţi au acelaşi gând, şi dau fiarei puterea şi stăpânirea lor.” ( Apoc.17:11-12 )

  • El va fi un geniu în afaceri.
    “Ci se va face stăpân pe vistieriile de aur şi de argint, şi pe toate lucrurile scumpe ale Egiptului. Libienii şi Etiopienii vor veni în alai după el.” ( Daniel 11:43 )

    “Şi a făcut ca toţi: mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte, şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei.” ( Apoc.13:16-17 )

  • El va fi un militar de excepţie.
    “Fiara, pe care am văzut-o, semăna cu un leopard; avea labe ca de urs, şi gură ca o gură de leu. Balaurul i-a dat puterea lui, scaunul lui de domnie şi o stăpânire mare. ( Apoc.13:2 )

  • El va fi un om al religiilor.
    “Şi toţi locuitorii pământului i se vor închina, toţi aceia al căror nume n-a fost scris, de la întemeierea lumii, în cartea vieţii Mielului, care a fost înjunghiat." ( Apoc.13:8 )

    “Potrivnicul, care se înalţă mai presus de tot ce se numeşte “Dumnezeu”, sau de ce este vrednic de închinare. Aşa că se va aşeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu.” ( 2 Tes.2:4 )


Mie mi se pare o teorie foare probabila. Voi mai reveni cu detalii pe parcurs... Voi ce credeti?
#2
Nu cred ca el este antichristul.Dar aparentele inseala.Smile
[Image: 242idki.png]
#3
De ce esti atat de sigur ca nu este antichristul? [citeste Biblia si vei vedea ca "coincidentele" dintre el si persoana antichristului sunt foarte multe]
#4
lasa-l ma pe obama Haha
.Chorus Romance says Good Night.
#5
Nope. Anticristul nu este o persoana ci o institutie, imho.
#6
Of doamne Haha de unde sa stim noi asta Haha :rock: in plus sfarsitul lumii poate fi oricand maine sau chiar poimaine :ROck:
#7
am ras cu pofta la ce ai scirs necro =)) ... ma la fel de bine puteai spune si despre napoleo bonaparte sau alexandru macedon, traian, hitler, ceausescu, ... regina elisabeta a2a Haha pe bune, mi se pare aberant
[font=Arial][size=medium][color=#1E90FF][align=center]
Don't hate the player, hate the game
#8
Intr-un fel crawler are dreptate Grin .
[Image: 242idki.png]
#9
individu jucator de starcraft are dreptate Smile
.Chorus Romance says Good Night.
#10
bai, dar numai joc starcradft, decat ocazional, acum joc iar dota
[font=Arial][size=medium][color=#1E90FF][align=center]
Don't hate the player, hate the game


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)