Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vesti bune sau rele ?
#1
Am vazut acuma ca jowood a dat faliment ... si e oficial . Asta inseamna ca nu mai au drepturile de autor pentru seria gothic (yay no more junk) si le revine celor de la Piranha Bytes si din cate am inteles deaia Piranha Bytes nu a mai continuat seria ca JoWood inca avea drepturile de producator si au facut Risen in schimb .Ce parere aveti daca Piranha Bytes face un remake la seria gothic cu o grafica la fel ca risen..sau poate continua de la gothic 2 notr who knows ...Tongue
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#2
mda mie imi cam placea la g1 grafica gothica and stuff dar pe de alta parte la ce rasnita de pc mi-am luat ... ar fi fai unu cu cerinte mai mici Haha
replyReply
#3
Pai era oficial de mult acest faliment. (din cate stiu eu)

Stiu ca inainte de lansarea Risenului 2, spunea un producator sau ceva de genul ca urmatorul proiect al echipei Piranha Bytes depinde de succesul acestui joc. Spunea de variantele: Risen 3, un nou Gothic si ceva nou.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#4
Trebuie gandit intr-un mod realist. De ce ar crea un remake la Gothic? Ar avea succes daca am avea un remake exact al lui G1?

Majoritatea lucrurilor din G1 care ne plac, sunt deja foarte outdated, precum combatul sau questurile realiste, etc (nu ca in alte jocuri, in care sageata iti zice unde sa mergi iar npc au '!' deasupra capului)

Daca se va face un remake la Gothic, cu singuranta ar fi diferit din multe punctele de vedere inclusiv storyline, poate nu intr-un mod negativ, dar un remake exact nu este bun pentru marketing.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)