Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DISCUTIE] Teoria chibritului - Pepenele
#1
(10-16-2012, 01:27 PM)Cryssalis Wrote: Da demonstreaza tu ca tot ce zic eu despre matematica e gresit...

Interiorul pepenilor e albastru inainte sa tai coaja, dovedeste ca n-am dreptate. Vezi? Prin logica asta te pot tine ocupat pentru restul vietii tale. Tu trebuie sa aduci argumente pentru ideea pe care o sustii, nu celalalt. Grin
#2
Nu e prea greu de dovedit. Smile

BTW: http://www.economica.net/daca-va-fi-nevo...36242.html

Bravo sârbilor!
Sup
#3
(10-16-2012, 05:03 PM)Warhell Wrote: Nu e prea greu de dovedit. Smile

Cum ai putea dovedi ca n-am dreptate? Chiar sunt curios...
#4
Ai spus "tăierea coajei", ceea ce se face mai încet, dar dacă l-am arunca puternic de pământ? Culoarea albastră nu se poate schimba într-o fracţiune de secundă în roşu.
Sau, pur şi simplu băgăm pumnul în el, iar când îl scoatem se poate observa pe mână că suntem plini de pepene .. roşu.
Sup
#5
(10-16-2012, 07:27 PM)Warhell Wrote: Punem pariu că îţi pot dovedi?! Poate nu înscris, pentru că nu poţi înţelege, dar faţă în fată, cu siguranţă.

Se poate apela şi la tehnologie. Orice om de ştiinţă îţi poate dovedi.

Si eu iti pot dovedi ca exista extraterestri, dar nu in scris ci doar daca o sa ne intalnim in Constanta pe Blvd. I. C. Bratianu la ora si numai la ora 15:28, daca ajungi la 15:29 o sa fiu incapabil sa iti dovedesc existenta extraterestrilor...

Cum poti sa stii ce culoare are interiorul unui pepene daca nu ai voie sa penetrezi coaja?! Tu pleci de la premisa ca culoarea se schimba incet... de unde stii asta? cum ai ajuns la premisa asta? pentru ca ti se pare tie mai normal?

Am ajuns sa ne certam din cauza unui pepene Haha
#6
N-ai menţionat de penetrare, ai menţionat de 'decojire' care e cu totul altceva.
Uite, spune-i asta unui om de ştiinţă, şi o să îţi dovedească. Crezi că nu există aparate, gen radiografie (un exemplu, nu degenera) ... ştii tu ce vreau să zic.

Şi asta o poţi numi oricum, dar numai ceartă nu. HahaHaha
Sup
#7
(10-17-2012, 09:28 PM)Zamolxis1 Wrote: Si de aia ceea ce zici tu poate fi demonstrat printr-un test nu printr-o dezbatere.

Si care ar fi acel test?
#8
Acelaşi Kristi, ştii că nu ai dreptate, dar tot continui.
Sup
#9
(10-18-2012, 03:54 PM)Warhell Wrote: Acelaşi Kristi, ştii că nu ai dreptate, dar tot continui.

De ce tot eviti sa zici? In momentul asta nu imi vine in minte nicio modalitate de a afla ce culoare are interiorul unui pepene fara a penetra coaja... Ziceti-mi cum se numeste testul/experimentul la care te referi sau da-mi un link, sau ceva si o sa recunosc ca ai avut dreptate si o sa tac din gura.
#10
"Apropo de ce ziceai cu pepenele kristi. Ia ghici cum s-au descoperit atatea chestii? S-au descoperit deoarece au fost oameni suficient de nebuni ca sa testeze in loc sa dezbata ca altii. Si de aia ceea ce zici tu poate fi demonstrat printr-un test nu printr-o dezbatere."
Sup


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [DISCUTIE] Războiul din Palestina Warhell 7 2,688 11-18-2012, 02:50 PM
Last Post: Robi
  [DISCUTIE] Fenomene Stranii Raducu' 38 11,112 02-17-2012, 07:13 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)