Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri cu şi despre jocuri
#11
Carnage, nu e procesorul. Adica, joci Oblivion si nu iti duce un amarat de program. Nu prea are logica.
replyReply
#12
Procesorul meu nu are SSE2 instruction set iar din cauza asta nu poate rula programul.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#13
Level Wrote:Site-ul oficial Humble Bundle ne informează că un nou pachet de jocuri bestiale este acum disponibil pentru a fi achiziționat pentru minimum 1 dolar. Darksiders, Company of Heroes, Company of Heroes: Opposing Fronts, Company of Heroes: Tales of Valor, Metro 2033 și Red Faction: Armageddon vă sunt oferite pentru Windows, Mac, Linux, pot fi înregistrare via Steam, sunt vândute la pachet cu soundtrack-ul și sunt DRM FREE, yo!

De altfel, persoanele care depășesc media actuală (era $5.63) primesc gratuit Saints Row: The Third, un joc interesant din multe puncte de vedere. Drept urmare, ar fi frumos să nu oferiți chiar suma minimă acceptată, având în vedere că doar pachetul de bază valorează muuuuuult mai mult!

http://www.humblebundle.com/
God dammit! Are cineva un dolar? Sau 6?
Serios vorbind, cred ca e cel mai misto bundle ever. Daca fac rost de un card, il iau imediat.
replyReply
#14
Aici iti dau dreptate bogdan dintre toate bundle-urile asta e cel mai genial.
Sper ca in final THQ sa stranga suficienti bani ca sa poata continua sa faca jocuri......vreau Metro Last Light si sa ii vad si pe ceilalti 2 calareti ai apocalipsei in Darksiders 3 respectiv 4.
replyReply
#15
[Image: nvidia_project_shield-open-front.png]

TheCoolist Wrote:No longer content just to support the gaming experience, NVIDIA has entered the console market with a bonafide mobile console of their own, the NVIDIA Project Shield. This handheld mobile gaming platform features a controller, a high-def multi-touch display, integrated speakers and some serious processing firepower for gaming on the go. Its built-in 72-core (!) GPU and Quad-core CPU will provide lightning-quick performance of Android games and streaming playback of popular PC titles. By “streaming playback”, we mean that an NVIDIA Project Shield gamer can access Steam game titles at home from their wireless network and play them on this controller. The networked gaming computer will still provide the processing muscle, but the Project Shield system will wirelessly stream controller information and video/audio playback as it happens.

We didn’t see this console coming, and it sure is a welcome surprise. Expect the NVIDIA Project Shield to arrive some time this year. While pricing has yet to be announced, we imagine its advanced hardware system may place it slightly above even the latest iPad. If the idea of playing Assassins Creed III or Skyrim while reclining on the couch is of interest to you, this might be your gadget of the future. Either way, progress is progress, and this is certainly welcome news.

More pics here: http://www.thecoolist.com/nvidia-project...-shield-4/

Looks interesting, cu toate ca pare sa fie raspunsul unei companii mari la Ouya (vezi primul post).
replyReply
#16
Sper ca mai sunt fani ai jocurilor adventure pe aici pentru ca:

Level.ro Wrote:Nu este un secret pentru absolut nimeni faptul că Tim Schafer și Double Fine lucrează din greu la un nou joc adventure pentru care comunitatea producătorului a oferit nu mai puțin de 3 milioane de dolari (so far), sumă ce a permis acestora dezvoltarea recent anunțatului Broken Age.

Jocul va fi un adventure point-and-click ce prezintă povestea unui băiat și a unei fete a căror viață se desfășoară în paralel. Băiatul trăiește solitar pe o navă spațială sub atenta grijă a unui computer ce își asumă rolul de mamă, în timp ce fata a fost aleasă de satul în care locuiește pentru a fi sacrificată unui monstru teribil. Abele personaje vor fi nevoite să lupte pentru libertatea lor, într-o nouă aventură epică imaginată de creatorul jocurilor The Secret of Monkey Island, Full Throttle, Grim Fandango sau Psychonauts.

Mai citisem ceva despre joc cu ocazia Kickstarter-ului fara sa ii acord mare atentie, dar se anunta ceva interesant. Tim Schafer + adventure + point 'n' click = love. Apropo de KS:
http://www.kickstarter.com/projects/doub...-adventure

About the game via the official website Wrote:Broken Age is a point-and-click adventure telling the stories of a young boy and girl leading parallel lives. The girl has been chosen by her village to be sacrificed to a terrible monster--but she decides to fight back. Meanwhile, a boy on a spaceship is living a solitary life under the care of a motherly computer, but he wants to break free to lead adventures and do good in the world. Adventures ensue.

Broken Age development began when we asked our community if they would help us create a classic-style adventure game without needing to rely on traditional publishers. It turns out they did.

And ever since day one, 2 Player Productions has been recording the whole process in an ongoing series of in-depth episodes documenting the creation of a game. By becoming a backer, you can follow the game's development as it progresses!
replyReply
#17
si un scurt trailer la broken age https://www.youtube.com/watch?v=zfiPuIOILbM parca seamana putin cu Psychonauts
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#18
Ok, cred ca m-am inselat in privinta consolei celor de la Nvidia, nu prea are legatura cu Ouya, iar caracteristicile pe care le impart sunt coincidente. Am vazut un clip de TotalBiscuit (ocazie cu care m-am si abonat la canalul sau, daca sunteti interesati de jocuri video va recomand sa faceti la fel) si se pare ca Project Shield va merge intr-o directie noua in ceea ce priveste gaming-ul. Good for us, mai ales daca consola nu va fi foarte scumpa.
Cateva idei din clipul de care vorbeam, in caz ca nu vreti sa il urmariti:
  • design-ul e facut cu cap si toate butoanele sunt puse unde trebuie; ecranul nu e foarte mare dar isi face treaba bine, si mai ales nu adauga foarte mare greutate; consola este un controller mai mare cu un ecran;
  • ca veni vorba, ecranul este tactil; carracteristica asta e utila in mai multe situatii, dar mai ales in vederea jocurilor de pe platforme mobile (smartphone);
  • consola are doua functii:
    1. rularea de jocuri pentru platforme mobile;
    2. transmiterea (ca un fel de monitor) si controlarea jocurilor de pe alte console mai puternice (PC, PS3 etc);
  • in cazul celei dea doua variante, se pare ca lagul e insesizabil, chiar si pe conexiuni wi-fi; o sa urmaresc si partea a doua clipului si va spun daca asta e adevarat sau nu;
  • cred ca era mentionat asta si in postul de mai sus: consola are un fel de smart processor, astfel ca se va folosi un minim de energie prin dezactivarea nucleelor de care care nu e nevoie; rezulta o autonomie de 6 ore pentru jocuri si 10 ore pentru uz normal;
Cele doua clipuri de care vorbeam. Primul prezinta caracteristicile principale ale consoleri (ce am zis mai sus), iar urmatorul imagini in-game din Skyrim:



replyReply
#19
Trebuie sa recunosc ca sunt impresionat de ce am vazut in clipul de mai jos. Metro pare sa fie un fel de STALKER la scara mai larga (ma refer la dezastrul nuclear), care se desfasoara in subteran. In rest, un feeling asemanator (Zona e Zona, dar si metroul e destul de atmosferic), radiatii, mutanti, intuneric. Si cand te gandesti ca primul joc zace de cateva luni prin contul de Steam.

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Recomandări jocuri Bogdan 61 16,013 12-23-2014, 02:22 PM
Last Post: BeoWulf
  Jocuri pentru Android Warhell 27 5,256 04-09-2014, 09:45 PM
Last Post: Warhell
  Lucruri amuzante din jocuri Bogdan 7 3,526 08-30-2013, 10:03 PM
Last Post: Bogdan
  Colecţia mea de jocuri pentru PS2 Warhell 0 1,081 08-23-2013, 11:59 AM
Last Post: Warhell
  Probleme tehnice si erori jocuri adi1997 4 2,165 05-15-2013, 11:29 AM
Last Post: Bogdan
  Jocuri Android ThePaladinHero 26 5,789 03-13-2013, 04:09 PM
Last Post: Robi
  Ce credeti despre noul joc Devil May Cry? alexsizz 4 1,697 02-23-2013, 05:39 PM
Last Post: Bogdan
  Cate jocuri ati reusit sa terminati? Altair xD 143 42,100 02-16-2013, 04:53 PM
Last Post: Warhell
  Jocuri Online Andrey 54 14,620 07-16-2012, 12:00 AM
Last Post: nightarje
  Jocuri preferate Bamfy 74 24,035 11-12-2009, 05:32 PM
Last Post: Altair xD

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)