Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 5
(01-29-2014, 11:42 AM)BeoWulf Wrote: http://www.wog.ch/index.cfm/search?produ...uery=risen Uimire

Hmm. Ciudat. Atatea zvonuri duc catre Risen 3 si ei (PB) tot amana sa anunte oficial ca o sa fie urmatorul lor proiect.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Mai exista o urma de speranta.
replyReply
Sunt sigur ca o data ce termina Deep Silver cu publicitatea pentru noul lor joc NASCAR '14 o sa inceapa informatii cu Risen 3 Smile
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
Quote: ''I'd love a dark gothic/risen game.
PB_Harry - I hope our game will satisfy you . It's definitely much darker than our game before. ''
Flower

Quote:"By saying "Castles" I meant something like the khorinis(Did I spell that right?) city in gothic 2
Will there be Chapter again? Okay now a tricky one*** Do you have any sort of Gun Poweder Weapon? Axes? Crossbows? Shields? Am I annoying?
Sorry and Thanks"
PB_Harry - I tried to avoid the castle answer because I don't want to reveal if we have or haven't castles within our game. I can't also say anything about chapters, gun powder, axes a.s.o at this moment. Hope you'll be patient a little bit longer. All your questions will be answered soon enough
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
ohhhh sper sa fie un nou joc si nu o continuare la Risen Sad
replyReply
Din pacate mai trebe sa asteptam o tura. Deocamdata vom juca Risen 3 Titan Lords "http://computergames.ro/risen-3-titan-lords-anuntat-oficial/" si poate dupa aceea ne va auzi cineva si noua dorintele si sperantele la un nou Gothic...unul asa cum trebe care sa incheie odata pentru totdeauna seria.
replyReply
(02-23-2014, 05:38 PM)PeCOS Wrote: Din pacate mai trebe sa asteptam o tura. Deocamdata vom juca Risen 3 Titan Lords "http://computergames.ro/risen-3-titan-lords-anuntat-oficial/" si poate dupa aceea ne va auzi cineva si noua dorintele si sperantele la un nou Gothic...unul asa cum trebe care sa incheie odata pentru totdeauna seria.
Daca nu au mai facut pana acum un Gothic, crezi ca vor face unu la anu ?
replyReply
poate peste 2 ani .. sau 3 ,speranta moare ultima
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
In opinia mea seria Gothic s-a terminat (cu un final mai mult decat acceptabil) odata cu Gothic 3. Nu stiu de ce tot insistati pe o continuare. Daca ar fi una, ar avea aceleasi caracteristici ca jocurile Risen, ar diferi doar setting-ul - setting despre care am putea spune cu destul de multa siguranta ca nu ar fi nici Myrtana, nici Khorinis, si cu atat mai mult nu ar fi cele insule din sud care apar in Arcania; ce vreau sa spun e ca ar fi o lume de joc noua, adica tot cam ce se intampla prin seria R.

Cat despre un remake, mi se pare o idee proasta, din simplul motiv ca schimbarile majore ar veni la capitolul grafica, altceva nu ar avea ce sa modifice (un bug pe ici pe colo, un quest nou pe dincolo). Iar grafica e unul dintre aspectele de baza ale jocului, texturile sterse si lipsa poligoanelor sunt o parte organica a lumii de joc. Daca le schimbi se pierde din atmosfera si din farmecul jocului. In plus, nu stiu cat s-ar vinde un astfel de remake, mai ales ca jocul original e inca in magazine. Au mai fost cateva remake-uri in ultimul timp, insa era vorba de jocuri foarte vechi, de la care s-au pastrat doar cateva elemente ale cadrului general.
replyReply
in 2015 apare g5 !
" Fight For Glory "
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Wink Gothic Animatie GagaManMusic 42 21,298 09-21-2015, 03:25 PM
Last Post: GagaManMusic
  gothic returning stalin75 1 1,824 07-02-2015, 01:57 PM
Last Post: Watras
Sad Cea mai tare serie de walkthrough a seriei Gothic (RO) bucurgabriel25 13 5,657 12-10-2014, 10:11 PM
Last Post: bucurgabriel25
  Gothic 2 - the movie - proiect Szekemri 31 13,585 10-20-2012, 09:43 PM
Last Post: soul of darkness

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)