Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 5
mai degraba 2016-2017, tinere Shadow
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
nup in 2015 o sa vezi Smile
" Fight For Glory "
replyReply
bullshit
replyReply
(02-23-2014, 11:21 PM)Bogdan Wrote: In opinia mea seria Gothic s-a terminat (cu un final mai mult decat acceptabil) odata cu Gothic 3. Nu stiu de ce tot insistati pe o continuare. Daca ar fi una, ar avea aceleasi caracteristici ca jocurile Risen, ar diferi doar setting-ul - setting despre care am putea spune cu destul de multa siguranta ca nu ar fi nici Myrtana, nici Khorinis, si cu atat mai mult nu ar fi cele insule din sud care apar in Arcania; ce vreau sa spun e ca ar fi o lume de joc noua, adica tot cam ce se intampla prin seria R.

Cat despre un remake, mi se pare o idee proasta, din simplul motiv ca schimbarile majore ar veni la capitolul grafica, altceva nu ar avea ce sa modifice (un bug pe ici pe colo, un quest nou pe dincolo). Iar grafica e unul dintre aspectele de baza ale jocului, texturile sterse si lipsa poligoanelor sunt o parte organica a lumii de joc. Daca le schimbi se pierde din atmosfera si din farmecul jocului. In plus, nu stiu cat s-ar vinde un astfel de remake, mai ales ca jocul original e inca in magazine. Au mai fost cateva remake-uri in ultimul timp, insa era vorba de jocuri foarte vechi, de la care s-au pastrat doar cateva elemente ale cadrului general.
Din cate stiu,insulele sudice sunt mentionate de Abuyin in G2: "My home in the Southern Islands",deci este o posibilitate.Cat despre G5,why not next 1-2 years?
replyReply
Apare Gothic 5 ? Stie cineva ceva?
You are a Mora !
replyReply
PB lucreaza la un nou joc dar nu cred ca o sa avem detalii prea curand ,dar pana la toamna o sa avem ceva Grin
Sursa
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
Multumesc . Ce bine ar fii sa fie Gothic 5.
You are a Mora !
replyReply
(06-04-2015, 04:04 PM)BeoWulf Wrote: PB lucreaza la un nou joc dar nu cred ca o sa avem detalii prea curand ,dar pana la toamna o sa avem ceva Grin
Sursa

http://www.eurogamer.de/articles/2014-10...traumspiel
Nu e acelasi lucru? .... daca chiar lucreaza la ceva in stilul Gothic/ Risen e bine, nu prea imi placea ideea cu ,,spacetime"...
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
Quote:Maladiq: "Is PB Red(cei care lucreaza la "Spacetime") a sub-label of Piranha Bytes?"
Quote:Jenny PB (Employer): "We're two different companies with different teammembers, different offices and different projects. But we meet each other at parties."
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
Vesti, bune, in 2 zile vom afla numele noului joc si se pare ca sunt sanse foarte mari sa fie un Gothic 5.
Pe pagina fb a PB au postat acum o zi urmatoarea poza cu un screenshot ascuns din noul joc cu un mesaj codificat binar ce se traduce prin: 3 days left
https://www.facebook.com/Piranha.Bytes/p...tif_t=like

Asteptam cu interes noul joc, mai ales ca au fost indicii in ultimul lor interviu ca r putea fi un nou Gothic game. Intre timp puteti da like la pagina lor de fb in semn de suport Smile
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Wink Gothic Animatie GagaManMusic 42 21,173 09-21-2015, 03:25 PM
Last Post: GagaManMusic
  gothic returning stalin75 1 1,818 07-02-2015, 01:57 PM
Last Post: Watras
Sad Cea mai tare serie de walkthrough a seriei Gothic (RO) bucurgabriel25 13 5,624 12-10-2014, 10:11 PM
Last Post: bucurgabriel25
  Gothic 2 - the movie - proiect Szekemri 31 13,532 10-20-2012, 09:43 PM
Last Post: soul of darkness

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)