Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii generale despre filme
#21
(11-28-2012, 11:10 AM)meph144 Wrote: A vazut cineva serialul dexter?
Primul sezon este cel mai bun,restul parca nu se mai ridica la aceeasi inaltime.Oricum,un serial de nota zece dupa parerea mea.

Topic separat pentru seriale?

Also, transformat topicul Filme/Seriale in Ce filme am mai vazut, ca altfel topicul de fata si celalalt au acelasi scop.
replyReply
#22
(11-28-2012, 03:55 PM)Bogdan Wrote:
(11-28-2012, 11:10 AM)meph144 Wrote: A vazut cineva serialul dexter?
Primul sezon este cel mai bun,restul parca nu se mai ridica la aceeasi inaltime.Oricum,un serial de nota zece dupa parerea mea.

Topic separat pentru seriale?

Also, transformat topicul Filme/Seriale in Ce filme am mai vazut, ca altfel topicul de fata si celalalt au acelasi scop.

Good.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#23
Nu am stiut ca este un topic separat pentru seriale.My bad
Am mutat postul.
replyReply
#24
Daţi pe TCM. E bătălia din Ardeni.
Sup
replyReply
#25
Film cu Tom Hanks, cu mafioţii din anii '30, acum pe PRO TV. Smile
Sup
replyReply
#26
Nunta Muta... un film romanesc foarte tare, realizat de Horatiu Malaele. Il recomand.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#27
Indeed Grin

De asemenea, daca stii filme romanesti bune, fa-mi si mie cateva recomandari. Din experienta, pe la noi se fac filme ori proaste, ori bune, si nu vreau sa imi pierd timpul degeaba.
replyReply
#28
(02-01-2013, 11:36 PM)Bogdan Wrote: De asemenea, daca stii filme romanesti bune, fa-mi si mie cateva recomandari. Din experienta, pe la noi se fac filme ori proaste, ori bune, si nu vreau sa imi pierd timpul degeaba.

Sunt sigur ca le-ai vazut pe cele ce le-am vazut eu.. dar anyway, sa incercam.


Califonia Dreamin' pentru mine ramane cel mai bun film romanesc pe care l-am vazut.

De Filantropica sigur ai auzit. Al doilea film in preferintele mele. Aici nu mai avem acea tendinta de a 'româniza' totul. Un fel de 'American Beauty' al Romaniei.

Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii a fost distractiv de vazut. Si un final foarte tare.

Marinela de la p7 (sper ca asa-i zicea).. un film foarte fain despre un copil care se indragosteste de o prostituata. Are faze originale si dialoguri chiar smechere.

Povestiri din epoca de aur, tin minte ca mi-a placut foarte mult. Dar are mai multe parti, doar prima meritand cu adevarat vizionata. Sper sa nu ma insel. Oricum, o parte era foarte faina.

Loverboy, un film care probabil o sa-ti placa doar daca rezisti unor momente manelizate tare.

Hmm.. Buna, Ce faci? -> cel mai copiat si cel mai neoriginal film romanesc pe care l-am vazut. Dar, are unele scene filmate in slow motion care sunt geniale si pe care nu le-am mai vazut intr-un film romanesc pana acum.. chestii artistice nu se prea vad prea des, ce-i drept.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#29
Thanks, 'Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii' si 'Buna, ce faci' par interesante si le urmaresc cu prima ocazie. Restul fie erau deja in watchlist, fie le vazusem.
Si de acord in legatura cu California Dreamin', e unul dintre filmele mele preferate, nu numai dintre cele romanesti. Mare pacat de Nemescu.

LE: Dadeam scroll spre partea de sus a paginii si am vazut trailer-ul pentru Anna Karenina. Am inceput cartea acum cateva zile si nu e rea deloc. Mai pentru fete, cu love and stuff, dar nu ma deranjeaza prea tare. De vazut si asta.
replyReply
#30
Tocmai ce am vazut in 2 zile filmul: The words.. un film ce parea sa inceapa cu o idee interesanta. Din trailer de asemenea parea ca merita vizionat.. Si de fapt, a fost ok..



Mi-a placut felul copilaresc in care parea sa joace Bradly Cooper. Dar s-a renuntat la asta dupa cateva dialoguri la inceput. Foarte slab actorul.. Dupa mine e intr-un top 3 cei mai slabi, dar cunoscuti.

Noroc ca a intervenit pe la jumatea filmului si actorul din Dorian Gray.. incredibil omul. M-am mai uitat doar pana cand si-a terminat partea, apoi am sarit peste restul filmului pt. ca era previzibil tot.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Ce filme/seriale am mai văzut? D13g0 154 51,124 11-05-2015, 03:10 PM
Last Post: soul of darkness
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,661 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,271 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Clubul cinefililor - Discutii generale Bogdan 98 24,219 03-05-2013, 12:12 PM
Last Post: Bogdan
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 53,589 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)