Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discuţii generale despre seriale
#21
(12-01-2012, 03:39 PM)BeoWulf Wrote:
(11-29-2012, 11:03 PM)cedry2k Wrote: dar cel mai tare mi se pare weeds se mai uita cineva?

iti sugerez sa te uiti la breaking bad e aproape aceiasi poveste numai ca e mult mai epica si complexa

tocmai azi ce am terminat primul sezon, epic
[Image: 242idki.png]
replyReply
#22
(04-04-2013, 12:42 PM)Carnage Wrote:
(12-01-2012, 03:39 PM)BeoWulf Wrote:
(11-29-2012, 11:03 PM)cedry2k Wrote: dar cel mai tare mi se pare weeds se mai uita cineva?

iti sugerez sa te uiti la breaking bad e aproape aceiasi poveste numai ca e mult mai epica si complexa

tocmai azi ce am terminat primul sezon, epic

Si devine tot mai bun..

Am inceput sa ma uit si la Dexter.. sa vedem.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#23
Am terminat si sezonul 2 din Game of Thrones. Am incercat sa il lungesc cat mai mult pentru ca stiam ca sezonul 3 abia a aparut si nu am cum sa il vad, dar pentru ca episoadele se termina tot timpul lasand niste semne de intrebare mari cat casa, nu m-am putut abtine. Apropo, cate sezoane vor fi in total?

Primul gand care imi vine in minte cand e sa fac o comparatie cu primul sezon, e acela ca jocul tronilor de abia acum a inceput. Primul sezon a fost incalzirea si a avut mai mult rol de prolog: au fost setate premisele, au fost introduse personajele, s-au creat conflictele principale. Al doilea sezon a fost startul luptei pentru tron(uri).

Din pacate, urzeala tronurilor e cam complicata si nu prea mi-a picat bine. Stiu ca asta era miscarea logica, iar altfel nu se mai numea asa serialul. Insa, noile personaje nu mi-au placut mai deloc. Personajele de la nord de Zid da, sunt ok si se integreza bine in poveste, dar totii lorzii si regii secundari mi se par lipsiti de personalitate sau cu personalitati neplacute. De asemenea, poate cel mai interesant personaj dintre cele noi, Jaqen, apare foarte putin, iar apoi dispare. Sper si cred ca va mai aparea, moneda aia lasa deschisa portita asta.

Exceptand noutatile la nivel de personaje, restul se mentine bine. A fost parca mai mult razboi si mai putine discutii decat in prima parte, iar asta nu mi-a placut. Sper sa se mai remedieze treaba pe viitor.
In concluzie, mai slab decat primul dar Game of Thrones. Season 3 here... you come...
replyReply
#24
Sezonul 3 o sa fie cel mai bun .O sa fie 7 sezoane cu cate 10 ep...da deocamdata sunt doar 5 carti scrise si 6a e aproape terminata soo..., din cate am inteles ii ia cam 3-4 ani sa termine o carte
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#25
Sapte sezoane? Damn, ma asteptam la cel mult 4-5. Well, e bine ca am la ce sa astept in urmatorii cativa ani. Sper totusi sa nu inceapa sa o lalaie de la un punct incolo si sa incerce sa continue o poveste care trebuia deja terminata prin sezonul 4.
replyReply
#26
Profu meu de romana a citit toate cartile si din cate mi'a povestit el nu cred ca o sa se intample asta
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#27
E un serial pe ProTV, numit Saptamana proasta sau Cea mai proasta saptamana (stau prost cu denumirile la ora asta) care pare misto. E cu Horatiu Malaele si Paul Maximus, dar mie mi-a placut sotia celui din urma, pe care o stiu din alt film. L-a mai vazut cineva?
replyReply
#28
(04-10-2014, 11:51 PM)Bogdan Wrote: E un serial pe ProTV, numit Saptamana proasta sau Cea mai proasta saptamana (stau prost cu denumirile la ora asta) care pare misto. E cu Horatiu Malaele si Paul Maximus, dar mie mi-a placut sotia celui din urma, pe care o stiu din alt film. L-a mai vazut cineva?

Am auzit de el. Mi-a povestit cineva. Cica e un fel de imitatie dupa serialele Worst Week lansate in urma cu cativa ani in state si in UK. (vice-versa parca)

Am sa ma uit la el, asta e cert, n-am stiut ca joaca Malaele in el. Grin Pana acum.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#29
Eu inca nu am inceput sa ma uit la Game of Thrones, rusine mie Haha. Am inceput sa ma uit la American horror story si la Hannibal, seriale recomandate de prietena mea. Nu se ridica la standardele lui Breaking Bad sau Game of Thrones dar sunt cat de cat interesante.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#30
Sad really miss the show
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Ce filme/seriale am mai văzut? D13g0 154 50,078 11-05-2015, 03:10 PM
Last Post: soul of darkness
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 26,980 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Clubul cinefililor - Discutii generale Bogdan 98 23,644 03-05-2013, 12:12 PM
Last Post: Bogdan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)