Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A fost odată ca niciodată... - Discuţii generale
#8
Gata, am făcut topicul. Am încercat să dau câteva exemple despre ceea ce aş vrea să facem pe parcursul poveştii, cu imaginile şi muzica. Restul depinde de voi.

Descrierile succinte le postaţi acolo, am dat deja ocazia unui prim personaj să se aşeze la masă, tot ce trebuie să facă e să stea jos şi să lege câteva cuvinte despre el. Vă rog, puneţi link spre imagine cu personajul vostru.

Vă reamintesc că trebuie ca tot timpul să respectaţi regulile gramaticale şi să încercaţi să daţi un aspect plăcut mesajului. Creăm ceva la urma urmei, şi vreau să arate frumos. Nu sunt încă sigur dacă să impun folosirea diacriticelor, ar da un aer... profesionist, dacă mă înţelegeţi.

În încheiere nu vreau să vă spun decât să vă daţi drumul la imaginaţie. Scieţi lucruri originale şi interesante. Băteţi câmpii, aberaţi, îmbătaţivă şi apoi scrieţi, numai nu cădeţi în monotonie. Scrieţi poezie, faceţi un desen abstract, orice vrea sufletul vostru. Topicul acela vreau să fie o altă lume unde nu ţinem cont de ceea ce facem şi cum suntem în viaţa reală. În barul ăla suntem scriitori şi artişti. Aşadar, purtaţi-vă ca nişte scriitori şi artişti. Hai, spor la treabă!
replyReply


Messages In This Thread
RE: A fost odată ca niciodată... - Discuţii generale - by Bogdan - 12-04-2012, 02:50 AM

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  A fost odată ca niciodată... Bogdan 3 2,165 11-09-2013, 05:40 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)