Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii despre modding
#1
Aici vom discuta despre modding. Propuneri de tutoriale, probleme intalnite in spacer sau scripting si altele.

Dupa ce voi pregati zenul pentru gmp voi realiza un tutorial pentru modding de la a la z in limita cunostintelor mele in domeniu. Daca cineva e interesat de modding si vrea sa-si lamureasca unele lucruri poate sa posteze aici. Nu garantez ca voi fi in masura sa raspund la orice intrebare, dar voi incerca.Haha
replyReply
#2
Ar fi fost fain ca Gothicul sa vina cu un construction set ca si TES-urile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#3
(12-23-2012, 04:47 PM)Zamolxis1 Wrote: Ar fi fost fain ca Gothicul sa vina cu un construction set ca si TES-urile.

Mi se pare destul de accesibil si asa. E nevoie doar de putina pasiune si imaginatie. Si destula rabdare si atentie.
replyReply
#4
Am postat un thread nou in care am incercat sa adun principalele unelte necesare moddingului pentru g1 si g2. Daca am omis ceva, ceea ce e destul de probabil, pentru ca nu sunt vreun expert, postati aici.Grin
replyReply
#5
cred ca aici e bine sa pun intrebarea Haha am gasit azi un mod de gothic 2 si e tot in Poloneza si vreau sa il traduc cu google translate tot si sa il joc asa ca nu e in engleza modu .Ce imi trebuie sa fac eu traducerea ? eu ma gandeam doar la copy si paste si gata Haha
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#6
(12-24-2012, 09:38 PM)BeoWulf Wrote: cred ca aici e bine sa pun intrebarea Haha am gasit azi un mod de gothic 2 si e tot in Poloneza si vreau sa il traduc cu google translate tot si sa il joc asa ca nu e in engleza modu .Ce imi trebuie sa fac eu traducerea ? eu ma gandeam doar la copy si paste si gata Haha

Cred ca trebuie sa despachetezi modul. Probabil cu gothic sourcer. N-am incercat asa ceva pana acum. Roby poate sa te sfatuiasca, el a incercat sa traduca dark mysteries.
replyReply
#7
Programu ala scoate scripturile cu erori, deci nu e chiar bun.
Eu am de la cei care au facut modul scriptu original.
replyReply
#8
ah nu prea le am cu astea... am gasit modu asta https://www.youtube.com/watch?v=EBK5oSFLRek pare bestial il gasiti aici http://www.moddb.com/mods/the-dark-saga-pl si nemernici nu vor sa scoata si in engleza unu Sad si ma gandeam sa fac eu rapid traducerea cu google translate nu conta daca era uneori aiurea barim sa inteleg unde sa ma duc Haha
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#9
Nu e chiar asa usor...
replyReply
#10
Am citit un interviu cu Fumito Ueda (Shadow of the Colossus, ICO) in care zicea ca incearca si jocuri straine pentru ca ii stimuleaza mai mult imaginatia, dat fiind faptul ca nu cunoaste limba. Poti sa incerci ceva de genul asta, cu toate ca fara ceva rabdare nu stiu daca o sa ajungi undeva.
Oricum, cred ca ar fi o idee interesanta sa parcurgi un joc in felul asta, iar apoi sa scrii o versiune a povestii asa cum ai inteles-o din felul in care s-au derulat evenimentele. Ma rog, asta e mai greu intr-un sandbox, pentru ca sunt mai multe variabile si eu greu sa intrezaresti calea pe care trebuie sa o urmezi, dar in jocuri mai liniare, gen platformere sau shootere nu ar fi mari probleme cu avansarea povestii.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Tutorial modding Edd 0 1,819 10-22-2013, 08:55 PM
Last Post: Edd
  Tutoriale video modding Edd 3 2,195 07-08-2013, 10:58 AM
Last Post: Edd
  The fun part of modding Szekemri 3 1,929 05-11-2013, 09:11 AM
Last Post: Szekemri
  Patrunjelu's Modding Tutorials Patrunjelu' 0 4,177 07-25-2009, 10:07 PM
Last Post: Patrunjelu'

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)