Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Champion of Gothic ~ Concurs
#1
Cu totii m-ati auzit pe forum vorbind la fiecare doua posturi despre un concurs. Sincer in ultimele zile m-am gandit cu ce ar fi cel mai bine sa combin Gothic-ul ca userii sa isi foloseasca imaginatia cat mai mult la probele ce vor urma, mi-au trecut prin minte tot felul de prostii. Daca as fi pus in plan tema initiala a concursului, as fi fost dat afara in suturi de pe forum. Dar dupa lungi hotarari, cea mai buna combinatie este Gothic cu Gothic. Nu ai cum sa combini acest element cu altceva orice ar fi. E aproape perfect jocul asta, asa ca nu are rost sa ii strici farmecul. Dupa aceasta mica introducere as vrea sa va prezint :

[Image: robar.png]

The Champion of Gothic


Se spune ca in vremuri de demult, undeva in capatul lumii exista un taram magic pe numele sau, Myrthana. Acolo sute de paladini, magicieni si mercenari au luat nastere, insa doar unul s-a afirmat. Un tanar blond, slab la fata, cu o privire hotarata si un fizic atletic.
[Image: diegoqe.png]
Acesta prin urcusul sau, trecand prin o groaza de incercari. Cum ar fi uciderea lui Sleeper, a dragonilor si mai ales al Dragonului Mort, ba chiar a recuperat Myrthana din mana orcilor. Acesta in sfarsit a devenit rege falos. Rhobar al IV-lea ii spunea toata lumea.
Insa, desi Myrthana a castigat un rege intelept, aceasta a pierdut un brav erou. Acum odata cu revenirea orcilor si a altor creatii ale lui Beliar in acel taram magic. Regele fiind batran si sleit de puteri cauta degraba un erou capabil sa treaca toate probele, isi cauta un campion.

[Image: Gothic3SOF.jpg]
Odata ce oamenii auzira aceste vesti, au venit cu mic cu mare, din mari si tari pentru a vedea sau a participa la castigarea titlului de Erou si campion al Myrthanei.
Premiile sunt necunoscute, si numai a doua zi dupa strangerea cautatorilor de faima se va face cunoscuta prima proba.
Juriul va fi format din cei mai faimosi lorzi ai Myrthanei, in frunte cu cel ce a faurit competitia.

[Image: 29656-bigthumbnail.jpg]
Insa deocamdata cautatorii de faima, pot veni la focul de tabara, de la poarta Arenei pentru a se inscrie la Competitia Competitiilor.
#2
Particip! Grin
Sup
#3
Let's do this.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#4
Eu chiar nu stiu daca pot participa de pe telefon.
Scuze..
#5
Particip dar ce probe or sa fie?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#6
(12-28-2012, 02:29 PM)Hegan Wrote: Particip dar ce probe or sa fie?

#7
Am unele reticente sa ma bag in ceva despre care nu prea stiu cum funtioneaza (s-ar putea sa nu ma atraga), dar particip oricum.
#8
1. Super ideea.
2. Particip.
#9
Imi faceam plimbarea de seara ca deobicei cand deodata vad o groaza de oameni adunati in fata arenei. Unul dorindu-si mai mult ca celalalt sa preia titlul de campion al meu. Insa vad la unul dintre cei de-acolo o nehotarare.
-Stati linistiti strainilor, probele sunt accesibile oricui, insa nu oricine va fi destul de dibaci pentru a le trece. Fiti rabdatori si veti vedea ce v-au pregatit lorzii.
#10
Particip.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Propuneri concurs Bogdan 28 10,511 05-05-2013, 01:45 PM
Last Post: Szekemri
  The Champion of Gothic ~ Proba 3 Zamolxis1 25 7,640 02-11-2013, 08:49 PM
Last Post: Cristian
  The Champion of Gothic ~ Proba 2 Zamolxis1 63 21,005 01-19-2013, 12:30 AM
Last Post: Robi
  The Champion of Gothic ~ Proba 1 Zamolxis1 12 4,392 01-06-2013, 11:22 PM
Last Post: Zamolxis1
  Gothic Movie Contest Dastan 39 12,727 07-17-2012, 10:21 PM
Last Post: Robi
  Concurs de Benzi Desenate Zamolxis1 51 19,372 02-14-2012, 09:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  Concurs-Take the Pics Bogdan 61 25,159 02-14-2012, 03:07 PM
Last Post: Bogdan
  Concurs - Cele mai interesante peisaje. Warhell 136 35,918 01-13-2012, 03:12 PM
Last Post: Kristi
  Poze Concurs Peisaje din Gothic. Zamolxis1 5 3,243 01-13-2012, 02:51 PM
Last Post: Kristi
  Concurs - Game Remix Bogdan 7 3,214 01-09-2012, 08:26 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)